Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 402 88.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 11.5%

• Kullanılan toplam oy
    454
Sengoku'nun isim olarak sönük kalıyor olması daha güçsüz olduğu anlamına gelmez. Tsuru da Doflamingo'yu titretiyordu ama Garp dışında hiçbir koramiral için gerçek manada güçlü yorumu yapılmaz. Mangada çok şovu yapılmaması isim olarak hikayede çok etkisi olmadığı anlamına gelir. Güç kriteri değil o dediğin.
Ki senin dediğin gibi olsa adam orada "Garp gelsin. Ya da o yoksa bari Sengoku olsun" falan denir. O "el mahkum" kısmı tamamen kaynaksız ve taraflı bakış açısından gelen yorumlamalar. Tam da bu yüzden doğru değiller işte.
İsim olarak sönük kalmasının sebebi zaten daha zayıf olması.Kayaları dağıtan kim ? Garp ve Roger.Amirallerle tango yapan Marco'ya vurduğu tek darbeyle,savaş sonucu bile bandajlı gezmesine sebep olan kim Garp.Denizcilerin en büyük kahramanı kim ? Gene Garp.Wb'nin kendi tayfasını morallendirmek için o sadece bir yaşlı dediği kişi kim ? Gene Garp.Sengoku'nun Akainu'yu öldüreceğini bildiği için durdurduğu adam kim ? Gene Garp.Roger'ın birbirimizi defalarca kere nerdeyse öldürüyorduk dediği kişi kim ? Gene Garp.
Garp>Sengoku taraflı ve kaynaksız bir bakış açısı değil.Okuduğumuz mangadaki en rahat anlaşılabilir gerçeklerden birisi.

Dof'u korkutan birisi op standartları için oldukça güçlüdür bu arada.

Newgate ile bu rakip değil miydi ? Eşit olmasalar bile yakındırlar birbirlerine güç olarak.
İlla denizcilerdeki rakibi olması aynı seviyede olması anlamına gelmez. Roger'la da direkt eşit ona bakarsan.
Sengoku illa ki mücadele edebilir, gidip de tek yiyecek hali yok ama aralarındaki mücadele şuanki yonko-amiral kapışması gibi olabilir anca. Hatta aradaki fark az biraz daha fazla olur. Mesela WB ortalama yonkodan %30 daha güçlüyse Sengoku ortalama amiralden %15 falan daha güçlüdür diye düşünüyorum.

Eşşeğe yapamadı ki Teach'e yapabilsin.
Eşeğe tam oturtamamış.
Bu karşılaştırmayı yaparken plot armorı unutuyorsun.Aynı şey Garp içinde söylenebilir.
Ne Plot armoru, Teachin plotunu diyorsan iki karakterde aynı şartlar altında kimin daha çok rezil ettiği de belli

Sengoku benim için nedir biliyor musun ? Rogerın gücüne saygı duyan, o ölünce çağın yeni adamının Newgate olduğunu bilen, gücünün farkında olan bu adamların hemen arkasından gelen kişi tıpkı Shiki gibi.. ama Dengi falan değil o iş hikaye

İsim olarak sönük kalmasının sebebi zaten daha zayıf olması.Kayaları dağıtan kim ? Garp ve Roger.Amirallerle tango yapan Marco'ya vurduğu tek darbeyle,savaş sonucu bile bandajlı gezmesine sebep olan kim Garp.Denizcilerin en büyük kahramanı kim ? Gene Garp.Wb'nin kendi tayfasını morallendirmek için o sadece bir yaşlı dediği kişi kim ? Gene Garp.Sengoku'nun Akainu'yu öldüreceğini bildiği için durdurduğu adam kim ? Gene Garp.Roger'ın birbirimizi defalarca kere nerdeyse öldürüyorduk dediği kişi kim ? Gene Garp.
Garp>Sengoku taraflı ve kaynaksız bir bakış açısı değil.Okuduğumuz mangadaki en rahat anlaşılabilir gerçeklerden birisi.
Kendi yazın içinde kendinle çeliştiğinin farkında değilsin yalnız. Sen dedin şimdi, Sengoku, Garp'ı durdurmuş adam. Üstelik Garp yalvarıyor "Tut beni" diye. Yani tüm gücüyle gitme niyetinde, o halini yere yapıştırıyor Sengoku.
Akainu'yı öldürme mevzusu ise tamamen yanlış yorumlama. Sengoku Akainu'yu değil, Garp'ı koruyor o müdahaleyle. Akainu gibi adam canı konusunda bir başkasının korumasına ihtiyaç duyar mı? O mevzu öldürür öldüremez değil. Garp orada Akainu'ya saldırsa ister öldürsün ister öldüremesin en iyi ihtimalle İmpel Down'a atılırdı. İnsanlar bunu neden Garp-Akainu güç kıyaslamasına çevirir bir türlü de anlamam zaten.

Rocks'u dağıtan Garp ve Roger diyorsun ama dünyanın en güçlü adamı orada adını anmadığın biri. Yani bu dediğin nasıl Roger'ı Whitebeard'ın önüne geçiremiyorsa, Garp'ı da Sengoku'nun önüne geçiremiyor. O bahsettiğin lakabı da aldığı olay zaten.

Adam esas karakterin dedesi. Üstelik bir D. Tabiki ön planda olacak o kadar. Kendi döneminden marinede kendiyle beraber ön planda olan 3 kişiden bir diğeri de Tsuru ama onun da ne kadar gölgede kaldığı ortada. Adam Garp dışındakileri hikayeye çok dahil etmemeyi tercih ediyor. Bunun sebebi güçsüz olmaları olsa zaten Rocks o kadar güçle yerle bir ederdi marine'i.
Oda'nın konuları işlerken karakterlerin güçlerini hesaba katmadaki beceriksizliği ortada. Bundan anlam çıkaracaksak Linlin de Chopper'dan güçsüz diyelim olsun bitsin. Al sana mangadan alınan bilgi. Hem kaynaklı hem tarafsız.

Sengoku benim için nedir biliyor musun ? Rogerın gücüne saygı duyan, o ölünce çağın yeni adamının Newgate olduğunu bilen, gücünün farkında olan bu adamların hemen arkasından gelen
Kelimesi kelimesine katılıyorum. Zirvedeki isimlerle mücadele edebilir ama denkleri değil. Tıpkı Shiki, Ray gibi aslanlar gibi mücadele eder ama cümrü yetmez. (Shiki'nin bi tık daha güçlü olduğunu düşünüyorum)

Kelimesi kelimesine katılıyorum. Zirvedeki isimlerle mücadele edebilir ama denkleri değil. Tıpkı Shiki, Ray gibi aslanlar gibi mücadele eder ama cümrü yetmez. (Shiki'nin bi tık daha güçlü olduğunu düşünüyorum)
Ben Shiki ve Sengokunun, Rayden bir tık daha güçlü olduğunu düşünüyorum.

Newgate, Garp, Roger, Xebec yonko üstüyse; Shiki, Linlin, Sengoku, Kaido, Shanks Yonko; Rayleigh, Oden, Kuzan gibi adamlarda Yonkoların hemen altıdır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık