Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

E-kitap mı, Basılı Kitap mı?

Hangisini daha sık kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    100
Basılı kitap tümüyle terk edilmeliydi şimdiye ama başka dertleri var dünyanın. E-kitap varken, basılı kitap lüks bir zevk gibi, başka bir bakış açısı ile boşa masraf. En basitinden okullar komple e-kitaba geçebilir. Ama zamanı ve sırası var daha, sanırım.

Alabilsek e-kitap her türlü HER TÜRLÜ basılı kitap yerine tercihtir de kur arttıktan sonra iyice uçtu fiyatlar. 2015 civarı niyetim vardı e-kitap okuyuc almaya, keşke alaydım.
Tablet, telefon, pc ekranında vs uzun süre bir şey okumak gözleri daha çok yoruyor. Rahatsız edici
Bu yüzden e-kitap, e-kitap okuyucu ile okunur. Kitabın olabildiğince ekrana aktarılmış halidir (e-ink teknolojisini bir araştır). İlk modellerinde ışık bile yoktu, dış bir ışık kaynağı olmadan okunamazdı. Şimdilerde front lit bir ışık kullanıyorlar gözü yormaması için, telefon tablet ve bilgisayar ekranları back littir ışık direkt gözümüze gelir. Front litte biraz daha farklı.

Hele ki e kitap okuyucunun içine yüzlerce kitabın eklenebilmesi, çevrimdışı sözlükler eklenebilmesi, e-ink teknolojisi sayesinde çok uzun süre giden şarjı, boyut ve ağırlık yönünden ergonomik olması e-kitap okuyucunun avantajları saymakla bitmez.

Alabilsek e-kitap her türlü HER TÜRLÜ basılı kitap yerine tercihtir de kur arttıktan sonra iyice uçtu fiyatlar. 2015 civarı niyetim vardı e-kitap okuyuc almaya, keşke alaydım.

Bu yüzden e-kitap, e-kitap okuyucu ile okunur. Kitabın olabildiğince ekrana aktarılmış halidir (e-ink teknolojisini bir araştır). İlk modellerinde ışık bile yoktu, dış bir ışık kaynağı olmadan okunamazdı. Şimdilerde front lit bir ışık kullanıyorlar gözü yormaması için, telefon tablet ve bilgisayar ekranları back littir ışık direkt gözümüze gelir. Front litte biraz daha farklı.

Hele ki e kitap okuyucunun içine yüzlerce kitabın eklenebilmesi, çevrimdışı sözlükler eklenebilmesi, e-ink teknolojisi sayesinde çok uzun süre giden şarjı, boyut ve ağırlık yönünden ergonomik olması e-kitap okuyucunun avantajları saymakla bitmez.
Denemek lazım. Özellikle kalın kitaplarda daha keyifli bir deneyim sunabilir. Şarjı adam akıllı gidiyorsa kullanışlı bir alete benziyor

Yerine göre e-kitap okurum ama eğer kütüphanede istediğim romanla karşılaşırsam basılı kitapları tercih ederim çünkü e-kitaba konsantre olması zor.

Şu dijital çağda hala klasik kitap öven ya boomerdır ya da şekilcidir. Neymiş kitap kokusuymuş, kahveyi alıp açık havada okumakmış bla bla bla. Romantize etmeye gerek yok, kolay ulaşılabilir ve az yer kaplayan şeyler daima kazanır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık