Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Dışı Yaşama Karşı Davranışınız? (Soruyu okuyun)

Dünya Dışı Yaşama Karşı Davranışınız?

• Kullanılan toplam oy
    42
Dünya dışı yaşam, kökeni Dünya olmayan yaşamdır. Hali hazırda dünya dışında basit bakteri formunda yaşam olabileceği yönünde hipotezler bulunmakla birlikte, günümüze kadar gözlemlenebilen herhangi bir dünya dışı yaşam bulunmamaktadır.
Stephen Hawking 2016 yılında dünya dışı yaratıklarla temas etmeye çalışmanın insanlara yarar getirmek bir yana, bu temas çabalarının insanların ve dünyadaki tüm canlıların zamanında Amerika'nın yerlileri kızılderililerin İngilizler tarafından katledilmesi gibi uzaylılar tarafından soykırıma uğramasıyla ve bir kısmının yok olup bir kısmının onların kölesi olmasıyla sonuçlanabileceğini, dolayısıyla dünya dışı hiçbir varlığa uydular aracılığıyla ileti gönderilmemesi, onlardan ileti niteliğinde tepkimeler alındığında hiçbir şekilde yanıt verilmemesi gerektiğini açıklamıştır.
(Vikipedi)

Metinde de gördüğünüz üzere Hawking, insanlıktan daha ileri bir teknolojiye sahip uzaylılarla, olası karşılaşmanın sonucunda neler yaşanacağını dile getirmiştir. Peki biz bu bakış açısını değiştirip şu şekilde sorsak,
Dünyanın en gelişmiş teknolojisini üreten şirketin sahibisiniz ve dünya dışı yaşama rastladınız. Atmosfer koşulları dünya gibi ve aynı insanlar gibi(dış görünüşü benzemeyebilir) bir yaşam formu var. Henüz ilkel dönemde olup ateş yakma gibi basit eylemleri gerçekleştirdikleri bir dönemdeler. Aldığınız bir karar üzerine bu yaşam formlarıyla temas kurmak istiyorsunuz. Gezegene indiniz, takındığınız tavır ne olurdu?

Tanrı rolü: İstediğini yapma, sana tapınmaları, onları korkutmak ve cezalandırmak gibi şeyler.

En iyisi gözlemlemek sonra duruma göre müdahale edilir(iyi amaçlı). Tanrı rolü oynardım ne ya... Ne kadar çok istiyoruz büyüklüğü ah ah.

Önce uzun süre gözleme yapardım. Ne yaparsam yapalım sonunda savaş kaçınılmaz olurdu. Onlara yardım etmek için bir şeyler öğretmekle köle yapmak arasında fark olmazdı diye düşünüyorum. Bizden korkucaklar ve sıkıntı çıkacak. Ütopik bir dünya imkansız.

Onlara yardım eder gibi görünüp köleleştirirdim. Günümüz dünyasında da modern köleyiz.

Gelirseler hoş geldiniz, misafirimiz olun, gidersek barış için geldik.

3 günlük dünya. Birazcık menfaat için insanlıktan çıkmaya gerek yok. Hiçbir şeyin önemi yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık