Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Donquixote Doflamingo

Kardeş, galiba tam fikrin yok One Piece hakkında. Devil Fruit Book diye bir kitap var mangada geçen. Mangaya göre bu kitapta dünyadaki bütün şeytan meyveleri bütün ayrıntılarıyla açıklanıyor. Yani Doflamingo'nun yeteneğini merak eden bir başka amiral, korsan veya herhangi biri, açıp kitabı başından sonuna kadar okur öyle bir yeteneğe uyan şeytan meyvesi var mı yok mu diye. Bu yüzden hemen anlaşılır şeytan meyvesi kullanıcısı olup olmadığı. Yeteneği henüz bilinmiyor dendiğine göre bunun anlamı bir şeytan meyvesi kullanıcısı olmadığı ^^.
sana sadece bir örnek vericem ve daha tartısmıyacagım cünkü sen belliki cok biliyorsun.atmos daha doflamingo parmagını oynattıgı gibi adamlarına yaklasmayın dedi,yani dofun yetenegini bildigi için yapıcagınıda kestiriyordu.amirallerin veya diger korsanların herhangi bir tanesi bile dofun gücünün meyve veya ne oldugu hakkında bir yorum yapmamısken yine kafana göre yetenegi bilinmedigi için seytan meyvesi kullanıcısı degildir diyorsun.ben one piecei cok iyi biliyorum 2001 den beri takip ediyorum 6 kere tekrar ettim.yüksek lisans ögrencisiyim neyin nasıl oldugunu kendimce cok iyi anlarım.one piecete iki güc var seytan meyvesi,haki... biri bedene güc ekleyen,digeri ruhsal olan.şimdi bu iki kıstas barizken atmos dof parmagını oynattıgı gibi,adamlarına kacın deyip gücünü biliyorken,denizci shicbukai toplantısında,iki adamı biribirne düsürdügünde sengoku geldigi gibi doflamingo kes sunu demişken.yani onun yaptıgını biliyorken.bellamy sarquissi kontrol edenin dof oldugunu bilip ona bir sans verin diye yalvarırken her 3 olaydada ana durum etkilenen kişinin bedenini kontrol edemeyisi ve bunun kukla ustalıgından esinlendigini 7 yasındaki yegenim bile anlamısken..bu sartlar dahilinde; ben diyorumki seytan meyvesi yetenegi, sen dersinki farklı özel bir yetenek.o sana kalmıs. benim teorim ve destekleri ortada katılmıyorsan senin bilecegin iş ;)

Soytarii26

sana sadece bir örnek vericem ve daha tartısmıyacagım cünkü sen belliki cok biliyorsun.atmos daha doflamingo parmagını oynattıgı gibi adamlarına yaklasmayın dedi,yani dofun yetenegini bildigi için yapıcagınıda kestiriyordu.amirallerin veya diger korsanların herhangi bir tanesi bile dofun gücünün meyve veya ne oldugu hakkında bir yorum yapmamısken yine kafana göre yetenegi bilinmedigi için seytan meyvesi kullanıcısı degildir diyorsun.ben one piecei cok iyi biliyorum 2001 den beri takip ediyorum 6 kere tekrar ettim.yüksek lisans ögrencisiyim neyin nasıl oldugunu kendimce cok iyi anlarım.one piecete iki güc var seytan meyvesi,haki... biri bedene güc ekleyen,digeri ruhsal olan.şimdi bu iki kıstas barizken atmos dof parmagını oynattıgı gibi,adamlarına kacın deyip gücünü biliyorken,denizci shicbukai toplantısında,iki adamı biribirne düsürdügünde sengoku geldigi gibi doflamingo kes sunu demişken.yani onun yaptıgını biliyorken.bellamy sarquissi kontrol edenin dof oldugunu bilip ona bir sans verin diye yalvarırken her 3 olaydada ana durum etkilenen kişinin bedenini kontrol edemeyisi ve bunun kukla ustalıgından esinlendigini 7 yasındaki yegenim bile anlamısken..bu sartlar dahilinde; ben diyorumki seytan meyvesi yetenegi, sen dersinki farklı özel bir yetenek.o sana kalmıs. benim teorim ve destekleri ortada katılmıyorsan senin bilecegin iş ;)
Abi bu kadar kızma ya "Buggy Mihawk'ı kolayca yener" dedi bi de burada ne demesini bekliyordun :D Strait Jacket öneriyorum arkadaşa :D

Dragon, iyi anlatmışsın.
Bence de Dof meyve kullanıcısı. Kukla meyvesi diye bir meyvedir büyük ihtimal. İnsanları kontrol etmesi, saldırılardan kolayca sıyrılıp kelebek gibi havada süzülmesi, kol bacak kesmesi buna bir işarettir bence.
Bana göre bu adamın vücudu, tahtadan yapılmış ve iplerle bir yerden tutuluyormuş gibidir, meyvesi sayesinde. Böylece gerektiğinde kendini aniden havaya çekip süzebiliyor ve diğer kukla güçleriyle de insanları kontrol ediyor ya da kontrol ettiği uzvunu kukla ipleriyle bağlıymış gibi aniden çekip kesiyor.
Yakında çıkacak nasılsa, az kaldı. Sabredelim.

f!ReLoRd

Dragon, iyi anlatmışsın.
Bence de Dof meyve kullanıcısı. Kukla meyvesi diye bir meyvedir büyük ihtimal. İnsanları kontrol etmesi, saldırılardan kolayca sıyrılıp kelebek gibi havada süzülmesi, kol bacak kesmesi buna bir işarettir bence.
Bana göre bu adamın vücudu, tahtadan yapılmış ve iplerle bir yerden tutuluyormuş gibidir, meyvesi sayesinde. Böylece gerektiğinde kendini aniden havaya çekip süzebiliyor ve diğer kukla güçleriyle de insanları kontrol ediyor ya da kontrol ettiği uzvunu kukla ipleriyle bağlıymış gibi aniden çekip kesiyor.
Evet ya hazada öyle süzülmesi de garip gelmişti bana.Güzel teori.

efeerk

İşte senin o olayları anlama biçimin farklı. yüksek lisans felan diyorsun sanki ben evde pinekleyen bir ergenim. Atmos'un adamlarına çekilin demesini özelliğini bildiğinden kaynaklı yorumlamışsın ama nerden biliyorsun sebebini bilmediğinden kaynakl çekilin demediğini ^^ ne yapacağını bilmediğinden adamlarına çekilin diyor. Bakınız bu sitede de doflamingo ile ilgili açıklamaları okuyabilirsin. Ben ingilizcesini paylaşacaktım ama türkçesini buldum ^^ http://tr.onepiece.wikia.com/wiki/Donquixote_Doflamingo

Gördüğünüz gibi kesin meyve kullanıcısıdır dememiş yani benim yaptığım yorumlarda hiçbir mantık hatası yok ^^

Seni kim destekliyormuş zaten ben anlamam onlar destekledi diye de fikrimi hemen değiiştiremem xD

Bunlar benim fikirlerim tabi %100 meyve kullanıcısı değildir demiyorum. Benim kanıma göre büyük ihtimal meyve kullanıcısı değildir.

O buggy konusuna da geleceğim ^^

İşte senin o olayları anlama biçimin farklı. yüksek lisans felan diyorsun sanki ben evde pinekleyen bir ergenim. Atmos'un adamlarına çekilin demesini özelliğini bildiğinden kaynaklı yorumlamışsın ama nerden biliyorsun sebebini bilmediğinden kaynakl çekilin demediğini ^^ ne yapacağını bilmediğinden adamlarına çekilin diyor. Bakınız bu sitede de doflamingo ile ilgili açıklamaları okuyabilirsin. Ben ingilizcesini paylaşacaktım ama türkçesini buldum ^^ http://tr.onepiece.wikia.com/wiki/Donquixote_Doflamingo

Gördüğünüz gibi kesin meyve kullanıcısıdır dememiş yani benim yaptığım yorumlarda hiçbir mantık hatası yok ^^

Seni kim destekliyormuş zaten ben anlamam onlar destekledi diye de fikrimi hemen değiiştiremem xD

Bunlar benim fikirlerim tabi %100 meyve kullanıcısı değildir demiyorum. Benim kanıma göre büyük ihtimal meyve kullanıcısı değildir.

Meyve kullanıcısı olmadığı mangada açıklandıdan %100 değildire geldik ben ışık gördüm sende ya da trollüyorsun ama biraz çekingenlik gördüm elinde kaynak olmayınca. Bu arada Türkçe wiki güncel bir kaynak değil. Düşünceye saygılıyım ama sen bilmiyorsun etmiyorsun tarzı mesajlar hoş karşılanmaz bir uyarıda bulunmak istedim.

bak arkadasım ben sana diyorumki fikrine saygılıyım.bnm teorim ortada destekleri ortada katılmak zorundamısın ? yada forumda benim teorilerime katılanlara ben kücük altınmı takıyorum hayır :D ben sana beni destekle demiyorum makul birsekilde anlatıyorum iki kerede vurguladım.kaynak verdigin site tr.one piece wikia isteyim 1 ay sonra makalelerini ben doldururum.su an smokerın kütüphanedeki verileri kaynak gösterdigin sitenin 10 katı daha iyi ve güncel.ingilizce opwikia da bile gücü muamma olarak gösteriliyor tamam.cünkü kesin bir sey yok.ama sana örnekte veriyorum atmos adamlarına kacılın, yapma doflamingo diyor.benim yorum belli sen farklı yorumlarsın.ayrıca sengokunun meyvesi konusundada herkes ne oldugunu bilirken.sbste acıklanmısken opwikia sonradan girdi hito hito no mi model;daibutsu diye.yani ordakilerde senin benim gibi adam,kesin kanıt olmadan yanlıs yönlendirme olmasın diye yazmıyorlar.bu sitede bnm,bazı arkadasların teorileri 10larca bölüm önceden tuttu.yani opwikia diye beklesem zatn heyecanı kalmaz takip etmem.zamanı geldiginde cıkar ortaya gecerim karsına derimki sen haklımısın.hep aynı örnegi vermekten sıkıldım ama opwikia hasırsapka rogerındır deyip resmini koyduktan 1 sene önce ben bu sitede konusunu actım cünkü kendimce emindim.bu konudada acılıs tarihine bak daha dof ortaya büyük bir organizasyon lideri olarak fırlamadan,joker olarak adlandırılmadan ne kadar önemli bir pozisyona gelecegi ve ona büyük bir arc ayrılacagına inandıgım için bu incelemiyi acıp gücü hakkında fikirlerimiz paylasalım dedim.senin yapman gereken sey katılmıyorum demek son kez söylüyorum abuk subuk konusup canımı sıkma.begenmiyorsan konumun altına yorum yapma.ister ergen ol,ister evde amuda kalk beni ilgilendirmez su saatten sonra az kaldı bana konuyu sildirceksin.zaten buggy mihawkı yener diyen bir adamlan tartısmak ne derece dogru onuda bilmiyorum ;)

Dragon, iyi anlatmışsın.
benim düsündügümün eklenmiş geliştirilmiş versiyonu böyle birsey olmasıda olası,efeerk nickli arkadasımızın dedigi gibide olabilir su an için punk hazarddan sonraki arcı beklemek zorundayız ;)

Olay bence Robin gibi olacak. Hatırlarsanız Robin bizimkilerle ilk karşılaştığında meyve yeteneğiyle kullandığı uzuvları gözükmemişti. Bizim tayfadakilerin kılıçlarını, sapanlarını, sopalarını hiçbir şey görünmeden patır patır fırlatmış sanki nesneleri kontrol ediyor gibi bir izlenim vermişti. Daha sonra onların kendi uzuvları olduğu ve istediği yerden çıkarabileceğini görmüştük.

Doflamingo'da da bu tarz bir ayrıntı çıkacaktır diye düşünüyorum ve nitekim bu ayrıntı da onun en büyük zayıflığı olacaktır. Çünkü bu haliyle benim gözümde yenilmez duruyor Joker :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık