Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Beyazbıyık Korsanları

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    187
Dof-Marco geç
Vista-Vergo.Law tekledi Vista'da tekler sonuçta çok iyi bir kılıç ustası.Vergo pert.
Trebol ile Diamante anca Thatch'tan sonra gelen adamlarla eşleşirler çünkü güçsüzler.Law tekledi Trebol'ü.
Ace 2-3 hikene tüm çöpleri ortadan kaldırır ama neyse hadi Dof'un çöpleri vs WB'nin çöpleri.Bu arada yonkou tayfasının çöpleri mantıken daha güçlüdür.
Pica isterse dünya kadar büyük olsun boyut her şey değil.Hatta boyut yavaşlatır yahu karakteri.
Dof'un tayfadan bi Law ile Pica kaldı.WB'de Vista,Thatch,Ace,Jozu.:)
Ayrıca Marineford'a bakarsak kimsede haki yok doğru düzgün.Yani Jozu,Ace,Vista ve Thatch'da gözlemin hakisi de olabilir.
Koskoca Yonkou tayfası Pica'yı bulamayacak değil ya.
Sonuç açık işte istediğin eşleşmeyi yap.İstediğin komboyu(sanki oyun oynuyoruz mangada hiçbir karakterin aklına gelmemiş) yap sonuç değişmeyecek.
WB tayfasının kazanmadığı bir sonuç çıkarmak zorlamadan başka bir şey değil.

Açık ve net K.Hakisi yetmezse berabere biter bitmez diyen fandır :/
Hocam haki yeter yetmez bilmiyorum ama. Jozu bildiğin canavar yani parçalar geçer bulduğu gibi de ezer. O karşılaşma berabere bitmez hadi dof vs marcoya berabere veya dof alır bile diyebilirsiniz ama jozu gerçekten fena dalıyor adam fiziksel gücü ile resmen buz dağını söktü kaldırdı.

Savasin yapildigi ada Doflamingo tarafina buyuk bir avantaj. Pica o adada en guclu adamlardan birisine donusucektir sonucta mekan elverdikce buyumesinde bir siniri olmayacaktir bence.

Hocam haki yeter yetmez bilmiyorum ama. Jozu bildiğin canavar yani parçalar geçer bulduğu gibi de ezer. O karşılaşma berabere bitmez hadi dof vs marcoya berabere veya dof alır bile diyebilirsiniz ama jozu gerçekten fena dalıyor adam fiziksel gücü ile resmen buz dağını söktü kaldırdı.
Fiziksel gücü var da Pica kim bilir nerde nereye saklandı k.haki yetmezse kıra kıra bir hal olur kırsada kendini yeniliyor değişen bir şey yok.
Pica zaten Jozunun yaklaştığını görünce topuk Jozu ise Picanın kaçtığının bile farkında olmıcak duvar kırmaya devam edecek :/
Çok ters bir rakip.

Diamante hatirladigim kadariyle dokundugu nesnelerin serliginde oynama yapabiliyordu. Jozu icin oda cok ters bir rakip olabilir.

Suan aklima geldi de meyveler sonuna kadar kullanilabiliyorsa Wb tayfasinin kazanma gibi bir ihtimali soz konusu bbile olamaz. Baktilar isler istedikleri gibi gitmiyor,adamlar pert olmaya basladi ölümsüz bir Doflamingo Lawin kendini feda etmesine ce agizindan cikaracagi iki soze bakar.

Savasin yapildigi ada Doflamingo tarafina buyuk bir avantaj. Pica o adada en guclu adamlardan birisine donusucektir sonucta mekan elverdikce buyumesinde bir siniri olmayacaktir bence.
Vista Onu Tokat manyağı yapar şuan bu adada da gayet rahat haraket ediyor. Zoro'yu daha zorlayamadı bile Vista Şahin gözü durdurabilen bir adam. Vista'yı alması çok zor.

Diamante hatirladigim kadariyle dokundugu nesnelerin serliginde oynama yapabiliyordu. Jozu icin oda cok ters bir rakip olabilir.

Suan aklima geldi de meyveler sonuna kadar kullanilabiliyorsa Wb tayfasinin kazanma gibi bir ihtimali soz konusu bbile olamaz. Baktilar isler istedikleri gibi gitmiyor,adamlar pert olmaya basladi ölümsüz bir Doflamingo Lawin kendini feda etmesine ce agizindan cikaracagi iki soze bakar.
Jozu ile Diamante eziğini eşleştirmişsin çok ezik kalır onu onun için Diamante'nin rakibi Blemenco'dur. Meyve özellikleri benziyor.

Feda etse ne olur ölümsüzlük elde edince yenilmezlikte elde etmiş olmuyor. Ölümsüzlük doğal yollarla kalp krizi yaşlılık vs gibi yollarla ölmesine engel. Normal Kılıçla kellesi kopsa yine ölür Dofi.

Vista Onu Tokat manyağı yapar şuan bu adada da gayet rahat haraket ediyor. Zoro'yu daha zorlayamadı bile Vista Şahin gözü durdurabilen bir adam. Vista'yı alması çok zor.

Jozu ile Diamante eziğini eşleştirmişsin çok ezik kalır onu onun için Diamante'nin rakibi Blemenco'dur. Meyve özellikleri benziyor.

Feda etse ne olur ölümsüzlük elde edince yenilmezlikte elde etmiş olmuyor. Ölümsüzlük doğal yollarla kalp krizi yaşlılık vs gibi yollarla ölmesine engel. Normal Kılıçla kellesi kopsa yine ölür Dofi.
Neden tamamen kaya olan bir adada daha buyuk ve daha guclu olamasin ki. Vista ilk once bize yeterli K.Hakiye sahip oldugunu gosterseydi boyle emin konusulabilirdi ancak K.Hakisi muamma olan bir adamin neredeyse tum ada icinde Picayi bulmasi biraz zor.

Kumas pelerini celik gibi serlestirebilen bir adam kendini cok zorlarsa elmasa zarar verebilecek bir teknik ortaya koyabilir.(koyamayada bilir tabi ki burasi kisisel cikarima kalmis bir durum) O sertlige ulasamasa bile elmasi biraz olsun yumusatabilecek bir yetenege sahiptir ve dusunludugu gibi Jozu tek hamle ile saf disi birakamaz bu adami.

Hobi hobi + ope opeyi gecmiste yeterince acikladim ancak arkadaslarin mantigi Yonko tayfasi bunlari yemez olunca ve gitsin Kaidoyu teklesin gibi kendilerince tez curuttullerini dusununce kombonun itibari kalmadi.

Dogal yollarla olmez ama yaralanirsa olur lafi falan gecmedi diye hatirliyorum. Mangaka ölumsuz dediyse bu adam ölmez demektir bence.

Neden tamamen kaya olan bir adada daha buyuk ve daha guclu olamasin ki. Vista ilk once bize yeterli K.Hakiye sahip oldugunu gosterseydi boyle emin konusulabilirdi ancak K.Hakisi muamma olan bir adamin neredeyse tum ada icinde Picayi bulmasi biraz zor.

Kumas pelerini celik gibi serlestirebilen bir adam kendini cok zorlarsa elmasa zarar verebilecek bir teknik ortaya koyabilir.(koyamayada bilir tabi ki burasi kisisel cikarima kalmis bir durum) O sertlige ulasamasa bile elmasi biraz olsun yumusatabilecek bir yetenege sahiptir ve dusunludugu gibi Jozu tek hamle ile saf disi birakamaz bu adami.

Hobi hobi + ope opeyi gecmiste yeterince acikladim ancak arkadaslarin mantigi Yonko tayfasi bunlari yemez olunca ve gitsin Kaidoyu teklesin gibi kendilerince tez curuttullerini dusununce kombonun itibari kalmadi.

Dogal yollarla olmez ama yaralanirsa olur lafi falan gecmedi diye hatirliyorum. Mangaka ölumsuz dediyse bu adam ölmez demektir bence.
Sana atmışstım bu yorumu herhalde okumamışsın
Şimdi sana açıklayayım da içimde kalmasın.
Dof vs Marco
Law vs Ace
Trebol vs Jozu
Pica vs Vista
Vergo vs Thatch
Diamante vs Blemenco

Blemenco hatırlamayanlar için

olarak olaya bakalım adamın diğer Wb korsanlarının Dof'un kalan tayfasından güçlü olduğunu düşünüyorum güçlerini bilmiyorum gösterilmişse de araştırmaya üşendim.

Marco'nun meyve avantajı ile yenileme özelliği amirallere karşı durabilmesi 3 amiralle de bir şekilde vs attı. Özellikle Marco'nun birebir vs de Kizaru'yu bile alacağını düşündüğümden Marco.Her türlü avantajı var Marco'nun Dof'a meyvesinin yenileme özelliği Dof'u epey sıkıntıya sokar.
Ace vs Law'ı anlatmama gerek yok benim düşünceme göre Ace Dof'u bile alır.
Trebol vs Jozu Yapışkanın patlama özelliğinin Jozu'yu hiç etkilemeyeceğini amiralin ağzından kan getiren adamla bir olamayacağını düşündüğüm Trobol'u Jozu takat manyağı yapar. Thatch'ın Vergo'yu alacağını düşünüyorum anlaşıldığı üzere şeytan meyvesi yememiş Haki konusunda 4. tümen komutanlığında boş beleş yatmamıştır bence.
Diamante vs Blemenco da güçlerinin benzerliği var o yüzden onları kullandım karşılaştırmada Blemenco alır haybeye yorum yapıyorum bunu bilemedim. :D

Şimdi gelelim çöplere onlar kapışsın. Onalrla ilgili yorum yapmıyorum gerek yok senin dayanağın olan Sugar'a parantez açıp bitireceğim. Sugar'ın meyvesiyle alabileceğini söylüyorsun ama bu adamlar haki master muhtemelen Robin'e dokunduğu gibi dokunup oyuncak yapamaz. Luffy'e dokunamaz gözlem hakisiyle farkeder bence hızıyla övdüğümüz Dof'tan Kyros'u kurtarışı örnektir buna. Wb'nin tümen komutanlarından 1 2 tane alabilse bile durdurulacaktır. Ayrıca seride herkes vs sırasında güçlerinden bahsediyor insanların önlem alması sağlanıyor. Adam kavgaya mı gelmiş övünmeye mi belli değil. O yüzden Sugar bir kaç ezik tümen komutanı alsa bile illa birinin gözlem hakisiyle onu tekliceğini düşünüyorum.

Edit: Dof'un gözlem hakisi yokmuş Marco'nun Squardo'dan kaçarken gözlem hakisi kullandığını bir arkadaş resimde göstermişti. Marco gözlem hakisinin gücüyle de dahada üstün geliyor.
Pica vs Vista'yı unutmuşum Zoro'nun bu arc sonunda Pica'yı tokat manyağı yapacak. Vista>Zoro denklemi. Ayrıca Vista Mf'de Dünyanın en iyi kılıç ustasını durdurmuş adamdır kendisi. Vs sonuçlanmamıştır .Pica'yı da zorlanmadan alacağı kanısındayım.

Oda kendiside açıkladığı için teke tek vsleri adil buluyor herkesin dövüşü tayfa içindeki güç sıralamsı ve güçlerinin tümen komutan sırasına inandığım şekilde anlattım yukarıdaki yorumda.

Daha büyük olması onun dezavantajı yavaşlar. Bulunması daha kolaylaşır.

Elmasın en sert maden olduğun anlatmama gerek yok sanırım. Öyle her babayiğit kesemez Diamante'nin kesmesi olası değil.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Elmas.

Kombo işi ile Dofi'nin gözlem hakisi yokmuş Law+Luffy red hawk örneğinden koskoca Wb tayfasından gözlem hakisi yoksa bunu farkedebilecek o zaman o tayfa yonko tayfası olmasın. Bir iki kişi alsa bile tek atarlar bence ona.

Şimdi adamın kellesi kopacak ölmeyecek sürekli yenilenecek. Çok saçma ve bu gücün peşinden Dofi'den başka kimse koşmayacak bildiğin yenilmez olursun. Öyle olması seriye gelmiş geçmiş en büyük ayıp ne saçma öyle güçmü olur. One Piece tutarlı bir seri bence o iş öyle değildir. Açıklanır yakında.

WB korsanları kucumseniyor , tabi kendilerince haklilar arkadaşlar galiba akainuyla bas edemedikleri için. Ama unuttukları bir şey var akainu çıksa dd familynin karşısına durum hic farklı olmaz hatta durduracak kimse olmadığından ezer geçerdi muhtemelen.

WB korsanları kucumseniyor , tabi kendilerince haklilar arkadaşlar galiba akainuyla bas edemedikleri için. Ama unuttukları bir şey var akainu çıksa dd familynin karşısına durum hic farklı olmaz hatta durduracak kimse olmadığından ezer geçerdi muhtemelen.
Ansızın bir dokunuşa Pufff...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık