Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Digimon ve Pokemon

Hangisi Daha Başarılıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    44
Ash'in andavallık yapmasının sebebi yeni nesil pokemonları tanıtmak. Biz de oyun oynarken her bölgede yeni başlangıç pokemonuyla oynadık. Çok isterdim, 8 neslin pokemonuyla Ash gibi bir yolculuk yapacağımız bir oyun olmasını. İlk nesilden başlayarak seviye kasıp sonraki liglerde sürekli şampiyon olurduk.

Digimon'u sadece bir kere izledim, o da çocukken. İnternette, oyun dünyasında vs. de çok fazla maruz kalmadığım için hatırlamıyorum bile. Hayal meyal bir iki karakteri hatırlıyorum sadece. İsim falan hiçbir şey yok. Boş bir zamanda tekrar bakayım bari.

Biri gatomon (angewomon) diğeri patamon(angemon) olarak evrimleşiyordu. Hatta ikisinin de sahibi Tai ve Metin kardeşleri kız ve erkekti. Digimonları da cinsiyet olarak sahipleri gibiydi.

İki ayrı digimon yani, angemonun evrimi Holyangemon oluyordu.
Benim aklımda Angemon'un gelişmişi Angewomon olarak kalmış. Hatta bu Angewomon ile Ladydevimon sürekli kavga falan ediyordu.

Digimon aslında çocuklar için baya ürkütücü Devimon falan.Şunu izleyip korkanlar olmuştur pokemonda böyle korku unsuru yok.
İlk sezon sonunda mıydı bildiğin digimonlar insanlar ölüyor, yok ediliyordu. Ortaya kan çıkmayınca seinen demiyorlar herhalde. İlk digimon serisinin sonlarında, devimonlardan birinin karnından da kafa çıkıyordu, baya ürkütücüydü, şimdi yayınlansa en azından 13+ işareti olması gerekir.

Digimon'un adını hatırlıyorum ama zihnimde tek bir kırıntı kalmamış seriyle ilgili, sadece adı var. Ama fragmanlara bakınca tasarımlar daha ilgi çekici geldi bana.

Bir çocuk serisi olmasına rağmen fazlaca ölüm barındırmaktaydı.

İlk seri aklımda daha fazla yer etmiş aslında, izleyeli yıllar oldu. Iyi tarafta olanların bazıları epik şekilde ölüme gitmişti.

Vs vs.

Wizardmon
Leomon
Chumon
Whamon
Gotsumon ve Pumpkinmon
Numemon
Piximon
Sukamon

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık