Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Denize İdrar Yapmak Hakkında

Denize İdrar Yapmak Yasaklanmalı mı ?

• Kullanılan toplam oy
    25
Çoğu kişi gibi siz de küçükken - veya şimdi de ? - bu eylemi yapmışsınızdır/yapıyorsunuzdur değil mi ? İşte, bu gibi alışkanlık hâline getirdiğimiz ama doğru olup/olmadığı hakkında üzerine çok düşünmediğimiz - ya da düşüneniz var mıdır aramızda ? aslkdjdas - konuyu biraz tartışalım diyorum.

Avrupa ülkelerinin bu konudaki tutumları (Türkiye'yi görmezden geliniz, çünkü Türkiye bir Ortadoğu ülkesidir!) :

Bu konuda iki ülkenin tutumunu ve yaptırımını incelememiz gerekiyor.

İspanya

İspanya'da tüm şehirler için geçerli olmasa da iki şehirde bu eylem suç teşkil etmektedir. Malaga hakkında bilgi bulamadığım için Vigo City hakkında birkaç kelam edersem, bu şehirde denize idrar yapmanın cezası €670 - €750 civarında. Şehrin, insanların bu eylemini nasıl doğru bir şekilde kontrol edeceği şimdilik meçhul olsa da bu konuda bir adım atılması önemlidir. Bireylerin bu ihtiyacının hızlı karşılanması için plaj gibi yerlerde WC ve duş kabinlerinin sayısının arttırılması planlanıyor.

Portekiz

Portekiz için de bilgiler çok kısıtlı bu konu hakkında. Bilinen ve söylenen şeyler, İspanya'daki yaptırıma kıyasla bu ülkede bu eylemden dolayı hapishaneye bile girebilirsiniz! Portekiz'in bu durumu nasıl kontrol ettiği de belirsiz olsa da, böyle bir kuralın İberya Yarımadasında var olması, denizdeki yaşamı ve denizin temizliğini korumak için tüm dünya devletlerinin bir adım atması için teşvik edicidir.

Bu konu hakkında olumlu ve olumsuz yorumlara da bir göz atmalıyız.

Olumlu Yorumlar

Amerikan Kimya Derneği, bu konu hakkında küçük bir açıklama yayınlarak bu eylemin etkisinin doğaya etkisinin çok ama çok az olduğu için bu eylemin bir sorun teşkil etmediğini söylemiştir.

Olumsuz Yorumlar

Geçmiş zamanda, İspanya'nın Majorca kentindeki bir kıyıda rahatsız edecek derecede insan dışkısı, tuvalet kağıdına rastlanmış, turistler denizin idrar kokmasından şikayetçi olmuşlardır.

İdrarın içinde bulunan bazı şeylerden (üre, nitrat, fosfat) dolayı, bu eylem mercanlar için bir sorun teşkil etmektedir.

Sizler neler düşünüyorsunuz ?

İzmir ve Muğla'da bulundum hiçbirinin halk plajında tuvalet yoktu o yüzden suçluyu belediye olarak görebiliriz

Bu zaten yasak değil mi yahu insanlar bunu işemek serbest kurban sal gitsin mottosuyla mı yapıyor? Denetim mekanizması sıkıntılı tespit etmek çok güç idrar devriyesi atacak ekip kuracak halleri yok sonuçta

Tuvalet yok diye denize yapmak saçma bir argüman bence.
Yani haklısın ama belediyenin özel bir çabası olmadığını belirtmek istemiştim. Eğer tuvaletini denize yapmayı etik bulmuyorsan ne yapacaksın ki kim otele/eve gidip rahatını bozar değil mi ? belki yakında bir tuvalet olsa orayı kullanır insanlar.
Ayrıca biyolojik olarak çok zararlı olduğunu sanmıyorum.

Yani haklısın ama belediyenin özel bir çabası olmadığını belirtmek istemiştim eğer tuvaletini denize yapmayı etik bulmuyorsan ne yapacaksın ki kim otele/eve gidip rahatını bozar değil mi belki yakında bir tuvalet olsa orayı kullanır insanlar.
Ayrıca biyolojik olarak çok zararlı olduğunu sanmıyorum.
Benim için etik değil, rahatsız olurum.

Değişir. Üreden zarar görecek bir deniz canlısı varsa o bölgede yasaklanabilir. Onun dışında sıkıntı olmamalı deniz için. Göl, havuz vs. ayrı konu.

Kendim kirlenirim diye denize idrar yapmam ama deniz aşırı büyük bir kütle. Bir insanın idrar yapması ne kadar etki yapar bilemedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık