Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Daz Bones vs. Kaku

Kim kazanır?

• Daz Bones

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kaku

Kullanılan: 2 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Yalnız Zoro'nun Kaku'ya attığı ShiShi SonSon'la Bones'e attığı arasında dağlar kadar fark var.

Kaku yerinde dururuyor ve Rankyaku yapıyor Zoro'da ileri hamle yapıyor ve roudan ile shishi sonson çarpışıyor.Daz Bones'te ise Bones ileri hamle yaparken Zoro'da ileri hamle yapıyor yani ve direk Bones'e temas ediyor.Ayrıca Bones'e saldırdığı zaman ki odaklanması ile Kaku'ya saldırdığı zamandaki odaklanması bir değil.

elinde kılıc olan adam vergo gibi haki savunması yapamıyorsa hakisi ne halta yarar ? yapıcagı sey basit... kılıcına yüklücek öyle savasıcak.daz bones denen adamın her yeri silah,normal sartta bile ölümcül bir adam dokundugu her yeri kesiyor,birde bunu vucudunun herhangi bir yerine veya tüm vucuduna haki yükleyerek yaparsa gücü katlanır.hakinin büyüklügü burada önem arzediyor,elinde toplamak baska,tüm vucuduna yogunlastırarak dagıtmak baska,hatta dahada ötede rayleigh gibi vucuttan bagımsız savunma kalkanı olusturmak daha baska seviye bence.

hem vergo gibi bir adam normal tene haki yükleyerek öyle sertleşiyorda,zaten çelik olan adam neden bunu yapamıyacak ? luffynin karesinde bedeninde sertleşme yoktu,daha kacıncı bölümde garpın elindeki haki veya rayleighin bize gösterdigi biriken hakiyle,koka teknigindeki yogunlasmıs haki farklı seyler ve farklı seviyedeler.

ben crocodileında haki ögrenebilecegi kanaatindeyim,üstelik tüm logialardan daha sanslı olur bu konuda, çünkü bedeninde dönüsmeyen ve hakiyi ekleyebilecegi,dünyanın en iyi kılıcının bile çizemedigi bir silah tasıyor ;) bence yeni dünyaya aktarılan her karakter güclendirilecek belli ölcüde.
Vergo örneği doğru ama Vergo Law'ın kılıcını görünce önceden kendine hazırlık yaptı. Armamenti tüm vücuduna vermesi, belkide onun yeteneği olabilir. Şayet haki kullanıcıları sürekli haki zırhı içinde geziyor olmaları hatta savaşta bile sürekli açık olması pek mantıklı değil. Wb'nin yüzünün yarısı giderken haki zırhı niye açık değildi mesela ? Yani haki kullanıyor diye bütün vücudun hakiyle kaplanmasına ihtimal vermiyorum, Luffy koluna kafasına haki yoğunlaştırması yapıp öyle saldırıyor, vücudunun diğer taraflarında haki zırhı bulunmuyor olmalı olsa zaten Hody ısıramazdı. Aynı şekilde Daz öğrense bile ve Jozu, yapacakları şey kollarına haki yükleyip saldırmak. Vücutlarının kalan kısımları çelik ve elmas. Yani haki ile doldurdukları saldırıları aşıp, vücutlarına vurabilirsen karşılaşacağın şey şeytan meyveleri olacak. Bu yüzden Akainu'nun da Kizaru'nun da ben açığını bulduklarında Jozu'yu yakabileceklerini ve hasar verebileceklerini düşünüyorum. Veyahut bir haki kullanıcının Jozu'yu kesmemesi için bir sebep göremiyorum logiadaki gibi. Sonuçta Jozu'yu savunmada ne yapıp yapmadığını göremedik, bilemiyoruz.
Sürekli haki zırhı içinde gezmek demek çok farklı bir şey bence ve Vergo yaparkende özel olarak armament tekniği ile hazırlandı. Ve buna rağmen Law'ın hakisi yada şeytan meyvesi üstün geldi ve ortadan ikiye bölebildi.

Vergo örneği doğru ama Vergo Law'ın kılıcını görünce önceden kendine hazırlık yaptı. Armamenti tüm vücuduna vermesi, belkide onun yeteneği olabilir. Şayet haki kullanıcıları sürekli haki zırhı içinde geziyor olmaları hatta savaşta bile sürekli açık olması pek mantıklı değil. Wb'nin yüzünün yarısı giderken haki zırhı niye açık değildi mesela ? Yani haki kullanıyor diye bütün vücudun hakiyle kaplanmasına ihtimal vermiyorum, Luffy koluna kafasına haki yoğunlaştırması yapıp öyle saldırıyor, vücudunun diğer taraflarında haki zırhı bulunmuyor olmalı olsa zaten Hody ısıramazdı. Aynı şekilde Daz öğrense bile ve Jozu, yapacakları şey kollarına haki yükleyip saldırmak. Vücutlarının kalan kısımları çelik ve elmas. Yani haki ile doldurdukları saldırıları aşıp, vücutlarına vurabilirsen karşılaşacağın şey şeytan meyveleri olacak. Bu yüzden Akainu'nun da Kizaru'nun da ben açığını bulduklarında Jozu'yu yakabileceklerini ve hasar verebileceklerini düşünüyorum. Veyahut bir haki kullanıcının Jozu'yu kesmemesi için bir sebep göremiyorum logiadaki gibi. Sonuçta Jozu'yu savunmada ne yapıp yapmadığını göremedik, bilemiyoruz.
Sürekli haki zırhı içinde gezmek demek çok farklı bir şey bence ve Vergo yaparkende özel olarak armament tekniği ile hazırlandı. Ve buna rağmen Law'ın hakisi yada şeytan meyvesi üstün geldi ve ortadan ikiye bölebildi.
luffy normalde busoshoku bunu engelleyebilirdi,ama bu tip saldırılar için hala yetersiz dedi.hususi hakisinin orda saldırıyı durduramadıgından bahsetti.haki bedenden yayılan ki gibi, eline yogunlastırırsan daha güclü vurursun.normal halinde normal,koka halinde dahada güçlü.yani temel olarak yetenekli kullanıcı tüm bedenine yayabilir.

vergo bedenine normal hakiyi degil, koka teknigindeki sertleştirmeyi yaydı, kasıla kasıla yürüdü.normal sartta lawın hakisi ondan az olsa döve döve gebertecekti lawı.normal haki muhtemelen, daha ince, katman halinde bir savunma.luffy bunu geliştirmem lazım dedi geliştirir ;)

wbnin olayı farklı adamın gözü döndü,muhtemelen karsı saldırıyı umursamadı bile,saniye tereddütü yok,yüzünden parca gitti bam... birdaha gömdü ;) busoshoku hakinin övgüsü defansa, asıl mesele defansı,saldırabilmek ve seytan meyvesi yetenegini engelleyebilmek ekstrası.hakin büyüdükce savunman cok gücleniyor.daz bones ögrense bile jozu ayarında bir savunmaya hiç bir zaman ulasamaz.hem hakisi ona yaklasamaz hemen,hemde elmasın savunması çelikten çok güçlüdür.ben olması muhtemel ve yapılabilecek bir seyden bahsediyorum.ha mangaka yapmaz onu bilemem. ama kılıca haki ekleyip magmayı tutuyorsan,kılıca dönen adam kendine haki yükleyip, magma saldırısını bosa cıkarabilir,elmas adam bunu dahada kolay yapar tabi bence ;)

Yalnız Zoro'nun Kaku'ya attığı ShiShi SonSon'la Bones'e attığı arasında dağlar kadar fark var.

Kaku yerinde dururuyor ve Rankyaku yapıyor Zoro'da ileri hamle yapıyor ve roudan ile shishi sonson çarpışıyor.Daz Bones'te ise Bones ileri hamle yaparken Zoro'da ileri hamle yapıyor yani ve direk Bones'e temas ediyor.Ayrıca Bones'e saldırdığı zaman ki odaklanması ile Kaku'ya saldırdığı zamandaki odaklanması bir değil.
Orası öyle de Alabastadaki Zoro ile Kaku ile vs atan Zoro arasında da dağlar kadar fark var.

Kaku çeliği kesemiyorsa hiçbir şey yapamaz. Kusura bakmayın ama Mihawk'ın rankyakusundan çizik almayan adam Kaku'dan çizik mi alacak şimdi? Leopar modda Lucci'nin rankyakusu bile zarar veremez o adama. Cp9'un hiç bir elemanı Mr'i alamaz.
Yalnız orda tamamen kendini hazırlayarak kollarıyla çıkıyor mihawk'ın uzun menzilli saldırısına sonra ise mihawk hızlıca rahatlıkla kesiyor yakın mesafeden hiç bir teknik kullanmadan düz bir saldırıyla kesiyor Daz'ı.

Mihawk kesiyor ama! Dünyanın en iyi kılıç ustası. Daz'ı yenecek adam bir kılıç ustası olmalı, hemde en harbisinden Zoro gibi! Zoro inanılmaz bir iman gücüyle yendi Mr1'i. Mr1'de ayağa kalkamadı, o an için aslında aynı seviyede değildiler. Cp9'da Lucci dahil hiç biri Mr1'i yenemez. Eğer Mihawk ile aynı seviyede diyorsan Kaku için bilemem ama :D
Dünya'nın en iyi kılıç ustası düz bir kesişle yeniyorsa bu Kaku'nun yenemeyeceği anlamına gelmez ki. Alabastadaki Zoro kesebildiyse çeliği Kaku ordaki Zoro'dan kat be kat üstündü bunu Water 7'de de gördük Kaku'lar dalga geçti resmen ama sonrası tam güç Zoro zorla yendi Asura ile. Demek istediğim Kaku'yu yenen Zoro ile Mr.1 i yenen Zoro arasında dağlar kadar fark var bana göre.

Mr.1 shishi sonson,kaku asura ile yenildi.Arada ki fark gayet açık.Zoro gücünü 3 e katlamak zorunda kaldı kaku karşısında.Ki kaku mr.1 yene saldırıyı engelledi bile.

Mr.1 shishi sonson,kaku asura ile yenildi.Arada ki fark gayet açık.Zoro gücünü 3 e katlamak zorunda kaldı kaku karşısında.Ki kaku mr.1 yene saldırıyı engelledi bile.
luffy eneli normal rifle,crocodileı normal yumrukla yendi,moria için g3 ve g2 yi kombine etti ? şimdi soru şu crocodile veya enel moriayı yenemezmi ?

senin verdigin örnek bu baska bir acıklaması yok.one piece evreninde a,b yi yendigi için c de, a yı yendigi için gidip b yi hemen alamıyor,bir denklem yok,çeşitli meyve güçleri ve çeşitli dövüş varyasyonları dövüşün dengesini değiştiriyor ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık