Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Charlotte Katakuri

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 356 95.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 17 4.6%

• Kullanılan toplam oy
    373
Bana Luffy’nin Dof dövüşünde olduğu gibi üstün olduğu bir yer gösterebilir misin? Katakuri Luffy’nin her şekline ayak uydurdu Yılan Adamı bile dövdü üstüne ilk aldığı ağır darbe ne tesadüf ki kendini deşmesi daha sayar giderim ama şimdilik bu kadar yeter...
Kendisini deşmesi kardeşi yüzünden. Geleceği görmeye çalıştığını da unutmayalım Luffy'nin. Üstelik sağ kol ağırlığını da bize hissettirmiş oldu mangaka böylelikle. İki kişiden ayakta duramayıp yıkılan Katakuri nasıl yenilmemiş oluyor o hala merak konusu.

Kendisini deşmesi kardeşi yüzünden.
Bununla Luffynin Kataya zarar verememesinin bağlantısını kurabilirsen helal olsun. Alakasız bir şey.

Geleceği görmeye çalıştığını da unutmayalım Luffy'nin.
Luffy geleceği görmeye çalışması ile Katanın ondan güçlü olması ayrı şeyler. Ben burada güç farkından bahsediyorum. Luffy geleceği görmeye çalışmasa da dayak yiyecekti.

İki kişiden ayakta duramayıp yıkılan Katakuri nasıl yenilmemiş oluyor o hala merak konusu.
İki kişiden derken neyi kastettin anlamadım ama dövüş sonrası kimin kime yol verdiği belli...

Bana daha sağlam argümanlarla gelirsen sevinirim.

Kata-San yenildi... Ama hele bir sor niye yenildi? Evet Busô-shoku, Kenbun-shoku vs. bunların hepsinde üstünlük Kata-San'da idi. Ama ruh, irade, dinginlik, amaç, istek, hayal vs... Bunların hepsinde de Luffy büyüktü. Katakuri; sarsılmaz iradesine, coşkulu ruhuna, onuruna saygı duyduğu Luffy'nin, gelecekte Ana'yaa büyük bir tehdit oluşturacağını bile bile, gidip tayfasını kurtarabilsin diye yenildi. Üstelik her şeyden önemlisi! Yüzüstü düşmesine rağmen tekrar ayağa kalkıp sırtüstü devrildi. Katakuri bu dövüş içerisinde kendisiyle, kendi kişiliğiyle, kendi yaşam tarzıyla barıştı. Üstünde ki çirkin yükü kaldırıp hafifledi ve Luffy'nin kendisini kardeşlerinden bile daha temiz gördüğünü anladı. Luffy bu savaşı kazandı ama, Katakuri daha da büyük kazandı. Adam resmen sonunda iç huzuru yakaladı...
Dediklerin doğru.Zaten son sahnede sırıtması bile huzura kavuştuğunu gösteriyor.Büyük ego ağırlığından kurtulmuş oldu.Katakuri ondaki azim ve isteği son kez sorusuna aldığı cevabı duyduğundaki tebessümü çok iyiydi.

Severim ama kendini delmesi adamlık değil salaklıktı.
Adamlikta demiyorum ben ama bence salaklik degil karekterist ozelligi geregi oyleydi. Katakuri tam anlamiyla "korsan" dedigimiz kisilerin ozelliklerine sahip degil. Acimasiz olabilir,dalga geceni oldurebilir ama genel olarak "hic sirt ustune dusmemis" olarak adlandirilan bir kisinin ne kadar "vs'ye onem verdigi" ortada gibi duruyor. Yani Korsan denilince akla gelen Teach oldugu icin genel olarak "korsan tabirinin" onun gibi oldugunu dusunuruz ama Katakuri'yi korsan olarak nitelendirmesek yaptiginin salaklik olmadigi anlasilir gibi.

Bununla Luffynin Kataya zarar verememesinin bağlantısını kurabilirsen helal olsun. Alakasız bir şey.

Luffy geleceği görmeye çalışması ile Katanın ondan güçlü olması ayrı şeyler. Ben burada güç farkından bahsediyorum. Luffy geleceği görmeye çalışmasa da dayak yiyecekti.

İki kişiden derken neyi kastettin anlamadım ama dövüş sonrası kimin kime yol verdiği belli...

Bana daha sağlam argümanlarla gelirsen sevinirim.
1-. Luffy Snake Man ile Katakuri'ye gayette darbe vurabiliyordu.

2-Luffy geleceği görme adına normalde almayacağı darbeler aldı. Yine de dayak yerdi desek Katakuri boşuna mı dedi geleceği görmrye çalışıyor diye. Kardeşi sayesinde Katakuri mızrak mı nedir her ne ise onu Luffy'ye daha kolay saplayabildi. Katakuri mazoşist olduğu için saplamadı mızrağı kendisine.

3-Katakuri Luffy'yi son gördüğünde bacakları titriyordu ve sırf kendisini sırt üstü yatırmak için ayağ kalkmıştı.

Katakuri ile Brulee'nin muhabbetinde Brulee Kata'nın Luffy'yi salmasına değil ona sempati duymasına biliyordum dedi. Zira nerede olduğunu bilseydin diye sorması bir yoklamaydı sadece.

1-. Luffy Snake Man ile Katakuri'ye gayette darbe vurabiliyordu.

2-Luffy geleceği görme adına normalde almayacağı darbeler aldı. Yine de dayak yerdi desek Katakuri boşuna mı dedi geleceği görmrye çalışıyor diye. Kardeşi sayesinde Katakuri mızrak mı nedir her ne ise onu Luffy'ye daha kolay saplayabildi. Katakuri mazoşist olduğu için saplamadı mızrağı kendisine.

3-Katakuri Luffy'yi son gördüğünde bacakları titriyordu ve sırf kendisini sırt üstü yatırmak için ayağ kalkmıştı.

Katakuri ile Brulee'nin muhabbetinde Brulee Kata'nın Luffy'yi salmasına değil ona sempati duymasına biliyordum dedi. Zira nerede olduğunu bilseydin diye sorması bir yoklamaydı sadece.
Luffy Katakuri'ye karşı nerde normalde almayacağı darbeleri alıyor yahu ? Adam geleceği görüp Luffy'nin kaçtığı yerde Luffy'yi döverken hele.Luffy normalde yiyeceği darbeleri geleceği görüp biraz daha az yemeye başlıyor sadece.Katakuri Snakeman ile uyanış kullanmadan dövüşüyor bu arada.Adam kare mochi ile girişiyor Luffy'ye sadece ona rağmen Snakeman ile kafa kafaya gidiyor.

Luffy'nin dayanıklılığı Katakuri'den fazla değil mi ? Fazla.Katakuri'nin kendini mızraklaması Luffy'nin mızraklanmasından daha büyük bir olay çünkü Kata'nın dayanıklılığı zaten Luffy'e göre düşük.Luffy'de yaralandı Kata'da yaralandı dememek lazım.Birinin olayı darbe almamak iken bide.Luffy'nin dövüş stili gereği Katakuri'ye Mogura kadar etkili yara verebilecek bir saldırısı da yok yani.Flambe'nin yaptığı o gerizekalılık Luffy'nin işine geliyor.Kral kobra saldrısından sonra bile önce düşen taraf Luffy.

Kata'nın bakışına bak adam orda Luffy'nin ne halde olduğunu görüp kendi düşüyor zaten.

Kimse fanlık peşine düşmesin.Eldeki verilere göre bariz galibiyet Katakuri nin.Sadece neden Luffy aldı diye ekstra bilinmeyen ihtimaller peşine düşüyoruz.Sonuçta aldımı aldı ama Oda bari bu kadar bariz belli etmeseydi.Herkes biliyor galibiyeti Luffy nin alacağını.

Luffy Katakuri'ye karşı nerde normalde almayacağı darbeleri alıyor yahu ? Adam geleceği görüp Luffy'nin kaçtığı yerde Luffy'yi döverken hele.Luffy normalde yiyeceği darbeleri geleceği görüp biraz daha az yemeye başlıyor sadece.Katakuri Snakeman ile uyanış kullanmadan dövüşüyor bu arada.Adam kare mochi ile girişiyor Luffy'ye sadece ona rağmen Snakeman ile kafa kafaya gidiyor.

Luffy'nin dayanıklılığı Katakuri'den fazla değil mi ? Fazla.Katakuri'nin kendini mızraklaması Luffy'nin mızraklanmasından daha büyük bir olay çünkü Kata'nın dayanıklılığı zaten Luffy'e göre düşük.Luffy'de yaralandı Kata'da yaralandı dememek lazım.Birinin olayı darbe almamak iken bide.Luffy'nin dövüş stili gereği Katakuri'ye Mogura kadar etkili yara verebilecek bir saldırısı da yok yani.Flambe'nin yaptığı o gerizekalılık Luffy'nin işine geliyor.Kral kobra saldrısından sonra bile önce düşen taraf Luffy.

Kata'nın bakışına bak adam orda Luffy'nin ne halde olduğunu görüp kendi düşüyor zaten.
Luffy de atakları yerken Gear 4 kullanmıyor. Şu Dof'un dalga geçtiği hali. Ve o darbeyi o vücut ie yiyor. Katakuri zaten normal bedeni ile dövüşen birisi. Luffy gibi bir forma geçtiğinde görünümü tamamen değişen birisi değil.

Katakuri eğer orada kendisi bayılmayacak olsa sırt üstü düşer ve Luffy ayağa kalktığında yendim der gider. Adam zaten Luffy'nin sırt üstü düşürdüğünü göstermek istiyor saygıdan. En başta yapar bunu eğer onu yapacak mecali olsa.

Ama kalkıyor. Ve sorusunu soruyor ve sırt üstü düşüyor. Sırt üstü düşmek... kalkacak iradeyi kendisinde bulmasına sebep olan tek şey bu.

Şu resme bak lütfen. Konuşurken öne doğru düşecek olan ama sırt üstü düşeceğim diye kendini durdururken bacağı titreyen ve düşerken ağzından kan çıkan bir kazanan. Katakuri korsan değil aktör olmalıymış. Ağzından kan çıkarıyor, öne düşüyor gibi nunara yapıyor ama aslında yürüyüp giden Luffy'den daha sağlam. Rol budur.

Gelelim bıraktı meselesine.

Millet düşünüyor ki Brulee Luffy'yi bıraktığından şüpheleniyordu. Katakuri ışık yaktı o da anladı. Peki kardeşlerini bu kadar çok öven, Luffy'nin de dahil olduğu novaları yeni yetme olarak gören Brulee, Katakuri'nin Luffy'yi saldığından şüphelenirken niye ele güne bu Luffy kardeşimizi yendi diye ilan ediyor?

Mogura kadar etkili diyorsun. Bu kılıç ustası daha güçlü çünkü kılıçla daha çok veriyorsun demeye benziyor. Luffy ve Sanji defalarca vuruyor Zoro gidip tek atıyor demeye benziyor bu. Bu seri öyle bir seri değil. Herkes eline alsın kılıcı mızrağı o zaman.

Son olarak Katakuri'nin de farkettiği dikkatsizlik sonucu Katakuri sadece mogura ile delmekle kalmıyor defalarca kez vuruyor da.

Benim de "Luffy bu dövüşü almamıştır,eğer almışsa torpille almıştır" görüşüm mevcuttu ama pekte öyle olmadığı görülebilir bana göre. Belki kaçması 1 veya 2 defa kaybettiğini gösterir ki zaten gösteriyor ama son dövüşlerinde ciddi anlamda denklik mevcuttu. Yani luffy kaçtığı zaman otomatikman Katakuri içinde bir dinlenme gerçekleşiyor ve kaçma durumu itibariyle yine koşullar eşit oluyor. Sadece "yarıda bırakılan 1 veya 2 dövüş" desek yerinde olabilir. Katakuri'nin kendine hasar vermesi tamamıyla Luffy ile alakasız olan Katakuri'nin karekterist ve "vs'ye bakış açısı" ile ilgili olan bir durum. Evet biraz daha detaylı düşünürsek "Oda Luffy için bir zemin hazırlamış" denilebilir pek ala itiraz edecek bir durumda olamaz bu durumda. Ama genel olarak "galibiyet ağırlıklı" bir geçmiş her bu tür animelerde gördüğümüz ana karekterlerin durumları ile eşdeğer bir durum.(İstisnai durumlar olabilir pek ala) Yani genel mantık bu olduğu için pekte garipsememek gerekiyor bence. Ama Oda durumunda durum biraz vahim olduğu anlaşılıyor. Sağ kol Katakuri'yi tam olarak belirleyemediği anlaşılıyor. Yani bir nevi karşıdaki rakibi "yenilmez" durumuna getirerek daha da hararetlendiriyor ortamı ve böyle dengesizlik yaratıyor istemeden. Yani Katakuri'nin görevi "Luffy'nin gözlemini geliştirmek" ama bunun yanına ek olarakta "Katı Silahlanmasını" biraz daha arttırarak "Sağ kol" dediğimiz kişilerin ağırlığını korumaya çalışıyor. Tam olarak bazen "Güç dengesi yok" denildiğini hatırlıyorum üyeler tarafından bu biraz da doğru olabilir. Çünkü tam olarak kalıcı olmayan ve her zaman değişkenlik gösteren güçler mevcut.

Bunun dengeliliğini korumak için ya karekterlere sınır biçeceksin ya da üst sınır dediğimiz olayı biraz daha düşükte tutup ortamı sakinleştireceksin. Ama ilk duruma gidip sınır biçme olayını gerçekleştirmeye çalışarak üst sınır dediğimiz yeri baya bir genişletme mantığını kullanıyor oda. Yani tanıtılma ve denilme hesaplarına bakarsak ilk denilen şeyi bir nevi yapmak zorunda kalması doğal bir durum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık