Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
Ben Dof'un %60'lara kadar düştüğünü düşünüyorum Law'un şok saldırısından sonra.

Law ise bilerek ezildi, o son şok saldırısını yapabilmek için. Bu açıklandı mangada.
Lawın o nihai saldırısı Dofu %60la başlatabiliyorsa,Katakurinin g4ü bastıran nihai tekniği herhalde %20sine indirir Dofu. O zaman yine dediğime çıkıyor:)

O savaşın kazananı net Dof idi eğer adadakiler Luffy'i kucak kucak taşımasaydı. Dof Luffy'den önce ayağı kalkmıştı çünkü.
Evet o savaşın kazananı Doftu fakat dediğim gibi bu Dofun gücü yüzünden değildi.Güç olarak Luffy ezdi geçti ve Dof varlık gösteremedi.Luffy tekniği yeni öğrendiği için toydu ve adam akıllı bir rakip karşısında fazla kullanmamıştı.Yani Luffynin vasıfsızlığı yüzünden gitti o vs yoksa Dofun g4 karşısında durabilen hatta varlık gösterebilen -uyanış dahil- tekniği yok.

Evet o savaşın kazananı Doftu fakat dediğim gibi bu Dofun gücü yüzünden değildi.Güç olarak Luffy ezdi geçti ve Dof varlık gösteremedi.Luffy tekniği yeni öğrendiği için toydu ve adam akıllı bir rakip karşısında fazla kullanmamıştı.Yani Luffynin vasıfsızlığı yüzünden gitti o vs yoksa Dofun g4 karşısında durabilen hatta varlık gösterebilen -uyanış dahil- tekniği yok.
İşte %100 halindeki performansını göremedik Dof'un G4'e karşı.

Ancak kuş kafesi, uyanışı, tecrübesi, Aokiji'nin bile saldırısından kurtulabilecek bir adam olması Dof'u Katakuri liginde gösteriyor bana göre.

İşte %100 halindeki performansını göremedik Dof'un G4'e karşı.

Ancak kuş kafesi, uyanışı, tecrübesi, Aokiji'nin bile saldırısından kurtulabilecek bir adam olması Dof'u Katakuri liginde gösteriyor bana göre.
Aynı noktaya geliyoruz işte böyle diyorsan yine :D Lawın nihai saldırısı Dofu %60 a düşürüyor diyorsan g4ün hatta kkgnin üstündeki Katanın tekniği Dofu ne yapar? Direk %20ye indirir.
Yani iki farklı şekilde yorumlayıca bana göre kazanan çok fazla zorlanmadan Kata oluyor. Ha demek değil ki Dof güçsüz. Fakat Kata bambaşka bir şey.

Aynı noktaya geliyoruz işte böyle diyorsan yine :D Lawın nihai saldırısı Dofu %60 a düşürüyor diyorsan g4ün hatta kkgnin üstündeki Katanın tekniği Dofu ne yapar? Direk %20ye indirir.
Yani iki farklı şekilde yorumlayıca bana göre kazanan çok fazla zorlanmadan Kata oluyor. Ha demek değil ki Dof güçsüz. Fakat Kata bambaşka bir şey.
Hocam Katakuri'nin dövüş stilinin Luffy'e çok uygun olduğunu es geçmiyor musun?

1-Katakuri'nin dövüş stili Luffy'e çok uygun, ne yapsa taklit ediyor.
2- Savaşa Luffy yorgun halde ve handikaplı başladı.
3-Dof'da ise tam tersi Dof handikaplı başladı.

Ve olayı yorumlayış tarzımız biraz farklı. Şöyle ki, ben olaya karakterin iç organları paramparça oldu olarak bakıyorum, bunun kimin saldırısı olduğu önemli değil. Siz küçümser şekilde Law'un nihai tekniği olarak bakıyorsunuz. Law hiçte küçümsenecek bir adam değil, Dof ile iki savaşında da ezilmesinin sebepleri vardı.

1-Frankylere zaman kazandırmak.
2-Açık yaratıp Luffy ile meşgulken nihai saldırısını vurmak.

Bu ikisi sebebiyle iki dövüşte de ezildi olarak gösterildi, ama nedenleri vardı.

Ha sanma ki ben Dof kazanır diyorum. Benim için Dof'un seviyesi muamma olarak kalacaktır, ama bu dövüşte Katakuri zorlanmadan kazanamaz bana göre hocam.

Hocam Katakuri'nin dövüş stilinin Luffy'e çok uygun olduğunu es geçmiyor musun?

1-Katakuri'nin dövüş stili Luffy'e çok uygun, ne yapsa taklit ediyor.
2- Savaşa Luffy yorgun halde ve handikaplı başladı.
3-Dof'da ise tam tersi Dof handikaplı başladı.

Ve olayı yorumlayış tarzımız biraz farklı. Şöyle ki, ben olaya karakterin iç organları paramparça oldu olarak bakıyorum, bunun kimin saldırısı olduğu önemli değil. Siz küçümser şekilde Law'un nihai tekniği olarak bakıyorsunuz. Law hiçte küçümsenecek bir adam değil, Dof ile iki savaşında da ezilmesinin sebepleri vardı.

1-Frankylere zaman kazandırmak.
2-Açık yaratıp Luffy ile meşgulken nihai saldırısını vurmak.

Bu ikisi sebebiyle iki dövüşte de ezildi olarak gösterildi, ama nedenleri vardı.

Ha sanma ki ben Dof kazanır diyorum. Benim için Dof'un seviyesi muamma olarak kalacaktır, ama bu dövüşte Katakuri zorlanmadan kazanamaz bana göre hocam.
Ben bu dediğine katılmıyorum.Katakuri fiziksel olarak dövüşen birisi.Gücü ön planda yani.Cracker gibi hax bir yeteneği yok.(ki oda bence Luffyden falan güçlü o ayrı mesele girmeyeceğim :D) Böyle ısıyı kullanan bir karakter olsa mesela Luffyyi ctliyebilir o zaman haklı olurdun. Katakuriyi koy mesela dayanıksız bir kişinin karşısına içinden geçer tabiri caizse :D
Şu konuda doğrusun Dof muazzam güçlü birisi ve bana göre tayfanın karşılaştığı ilk elit korsan.Temizinden 800mlik bir adam.Fakat benim gücünü vurgulamak istediğim ve bir nevi forumda aşağı görülen Yonko Commanderlar.

Adam handikapla başladı ama o kadar da abartmayın handikapı. Adamın güç seviyesi inmedi sadece performansı düştü. Hakisi, meyvesi, hızı, kuvveti aynı kaldı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık