Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
Ben bu tür yorumlara bir şey diyemem ama Dof'un aldığı saldırılar sebebiyle işin bu kısmı biraz gölgeli.

Luffy kendini bu dövüşte çok iyi geliştirdi ama benim anladığım kadarıyla bu gelişimi Kata'nın öğretmen pozlarına girmesine borçluyuz.

Mesela aylardır tartışıyoruz Kata Luffy'e vuramıyor hızı yetmiyor diye ama bu bölüm gördük hız olarak en sağlam modunda bile simitledi çocuğu.

Yani Kata'nin Luffy ile olan dövüşü bir rakipten çok bir öğrenciyi eğitim hoca kıvamında geçiyor.

Kişisel görüşüm Kata'nın yenme ihtimali daha yüksek ama aynı seviyenin adamları ikisi de.
Orada zaten Dofy Luffy'den bir tık üstündü. Ancak G4 açınca Luffy çok üstün oluyordu. Bize verilen mesaj şuydu Luffy bu modun süresini uzatırsa büyükler ligine girebilir. Nitekim bu arc o süreyi uzattı da. Dofy olsa şu an rahat yener ama süreyi uzatması, k.haki p-up'ı alması, farklı g4 modu kullanması vs hala Kata'ya yetebilmiş değil.

Kata'nın Luffy'i eğitme kısmına gelince haklısın. Ama o ayrı bir konu. Mangaka Kata'yı sıradışı bir boss yapmak istedi. Adamla ilgili planları var demek ki. Ve ana karakter ne olursa olsun bir şekilde hayatta kalacak buna yapacak bir şey yok.

Orada zaten Dofy Luffy'den bir tık üstündü. Ancak G4 açınca Luffy çok üstün oluyordu. Bize verilen mesaj şuydu Luffy bu modun süresini uzatırsa büyükler ligine girebilir. Nitekim bu arc o süreyi uzattı da. Dofy olsa şu an rahat yener ama süreyi uzatması, k.haki p-up'ı alması, farklı g4 modu kullanması vs hala Kata'ya yetebilmiş değil.

Kata'nın Luffy'i eğitme kısmına gelince haklısın. Ama o ayrı bir konu. Mangaka Kata'yı sıradışı bir boss yapmak istedi. Adamla ilgili planları var demek ki. Ve ana karakter ne olursa olsun bir şekilde hayatta kalacak buna yapacak bir şey yok.
La bende şunu anlatmaya çalışıyorum şuan ki Luffy KKG'nı kullanmadan 20 dakikada değil 1 veya 1.3 saatte yensin Dof'u ne olmuş şuan 3 saat kullanabiliyor zaten hallaç pamuğu gibi hasar yiyordu adam son dakikalarını oynuyor iken KKG ile bitirdi işini.

Bence Kata vs Luffy'den sonra Dof'un yediği saldırıların onu düşündüğümüzden daha fazla etkilediği sonucunu çıkarabiliriz.Bu adam Sanji ve Law gibi isimleri çok zorlanmadan paket etti.Eğer Kata Dof'la kıyaslanamayacak kadar güçlüyse Kata-Law arasında nasıl bir fark görüyorsunuz ? Bir arc sonra yonkoya yürüyecek bu adamlar ve Law'da en aşağı komutanla karşılacak.Ha bir komutan için Law'ın yanında illaki biri olur da sizin mantıkla gidersek(yani Dof>Law denklemini ve Kata'nın Dof'la kıyaslanamıcak kadar güçlü olduğunu düşünürsek) bir komutan için aynı anda 4-5 Law'ın dalması lazım ki bir şansları olsun.Bu kadar fark olduğunu da düşünmüyorum zaten.

Son bölümden sonra yine coşulmuş.Son chapter da Kata Luffy'i dövmedi denk gittiler.Snakemande boundmandan daha güçlü değil farklı bir işlevselliği var gibi gözüküyor.

Kata'nın Dof'tan üstün olduğu bana göre de belli bir şey.Ama yok Kata Dof'u kolay alır,2 Dof'u alır,Dof zorlayamaz vs. hiç sanmıyorum.Dof bir sağ kol etmez ama komutan eder.Komutanlar arasında da uçurum olmadığına göre Dof baya baya kapışır Kata'yla.Ha sonunda yenilen taraf olur orası ayrı da bu aralarında çok büyük bir seviye farkı olduğunu göstermez.

Bence Kata vs Luffy'den sonra Dof'un yediği saldırıların onu düşündüğümüzden daha fazla etkilediği sonucunu çıkarabiliriz.Bu adam Sanji ve Law gibi isimleri çok zorlanmadan paket etti.Eğer Kata Dof'la kıyaslanamayacak kadar güçlüyse Kata-Law arasında nasıl bir fark görüyorsunuz ? Bir arc sonra yonkoya yürüyecek bu adamlar ve Law'da en aşağı komutanla karşılacak.Ha bir komutan için Law'ın yanında illaki biri olur da sizin mantıkla gidersek(yani Dof>Law denklemini ve Kata'nın Dof'la kıyaslanamıcak kadar güçlü olduğunu düşünürsek) bir komutan için aynı anda 4-5 Law'ın dalması lazım ki bir şansları olsun.Bu kadar fark olduğunu da düşünmüyorum zaten.

Son bölümden sonra yine coşulmuş.Son chapter da Kata Luffy'i dövmedi denk gittiler.Snakemande boundmandan daha güçlü değil farklı bir işlevselliği var gibi gözüküyor.

Kata'nın Dof'tan üstün olduğu bana göre de belli bir şey.Ama yok Kata Dof'u kolay alır,2 Dof'u alır,Dof zorlayamaz vs. hiç sanmıyorum.Dof bir sağ kol etmez ama komutan eder.Komutanlar arasında da uçurum olmadığına göre Dof baya baya kapışır Kata'yla.Ha sonunda yenilen taraf olur orası ayrı da bu aralarında çok büyük bir seviye farkı olduğunu göstermez.
Hacım arada zaman farkının da olduğunu unutma ve dayanıklılık ,b.haki ve k.hakide geliştiğini de unutma Luffy'nin Cracker ve Kata arasında fark bence vardır. 2 3 tık.Ben 2 saat kullandı diye hatırlıyordum G4'ü Kata karşısında meğersem 3 saatmiş tekrardan baktığım da bölüme istersen atayım ilgili bölümleri.Kata'nın darbe yememesi durumu G4 darbeleri karşısında onu güçsüz yapmaz dokunulmaz yapar zaten maksimum 4 veya 5 tane saldırı attı Doflamingo'ya karşı. Dof'a karşı dövüşürken 3 saat kullandığını düşünsen KKG'ya gerek duymazdı bu adam ki kafes olayını da unutmamak lazım.

Hacım arada zaman farkının da olduğunu unutma ve dayanıklılık b.haki ve k.hakide geliştiğinide unutma Luffy'nin Cracker ve Kata arasında fark bence vardır. 2 3 tık.
İşte o yüzden diyorum Dof Luffy ve Law'ın saldırılarından düşündüğümüzden daha fazla etkilenmiştir diye.Ben zaten Dressrosa'daki dövüşte Dof'u g4 Luffy'den daha handikaplı görüyordum.Yani o daha handikaplı olma durumu olmasa Dof belki de g4 karşısında o kadar çaresiz kalmayabilirdi.

Dof Cracker veya onun çok az altında bir adamdır.O saydığın gelişme durumu işte Kata'nın Dof'tan üstün olduğunu belirleyen durum.Ama Luffy'de anında 10 lvl atlamamıştır heralde.O yüzden az fark vardır diyorum.

İşte o yüzden diyorum Dof Luffy ve Law'ın saldırılarından düşündüğümüzden daha fazla etkilenmiştir diye.Ben zaten Dressrosa'daki dövüşte Dof'u g4 Luffy'den daha handikaplı görüyordum.Yani o daha handikaplı olma durumu olmasa Dof belki de g4 karşısında o kadar çaresiz kalmayabilirdi.

Dof Cracker veya onun çok az altında bir adamdır.O saydığın gelişme durumu işte Kata'nın Dof'tan üstün olduğunu belirleyen durum.Ama Luffy'de anında 10 lvl atlamamıştır heralde.O yüzden az fark vardır diyorum.
B.hakinin elektrik dalgalanmaları çok var bölümler de daha yumruk çarpıştırmadan ellerinden elektrik akımları fırlıyor bu adamların ki bu dövüşte asıl power up k.hakide alıyor olması gerekiyordu bu adamın yani ne bileyim 20 dakika nereye 3 saat nereye çok uçuk bir fark bence.Ben 2 tane Dof'u alır demiyorum ama dövüş maksimum 1 veya 1.30 saat sürer.

+1
Aralarında aşırı derecede fark yok ancak Katakuri en fazla 45 dk - 1 saatte Dofy’i yener gibi bence, saatlerce dövüşmezler.

B.hakinin elektrik dalgalanmaları çok var bölümler de daha yumruk çarpıştırmadan ellerinden elektrik akımları fırlıyor bu adamların ki bu dövüşte asıl power up k.hakide alıyor bu adam yani ne bileyim 20 dakika nereye 3 saat nereye çok uçuk bir fark bence.
İşte Dof'un o daha handikaplı olma durumu olmasa daha uzun bir süre g4'e dayanır ve hatta birkaç hasarda verebilir belki de.Yani bence o handikap durumu yanıltıyor bizi.

+1
Aralarında aşırı derecede fark yok ancak Katakuri en fazla 45 dk - 1 saatte Dofy’i yener gibi bence, saatlerce dövüşmezler.
Bence yine birkaç saat tutabilir Kata'yı.Ha dövüş sonunda Kata ölümün kıyısına falan gelmez ama sağlamından birkaç hasar alır yine.Hırpalanır birazcık.Çok büyük bir fark görmüyorum.Dediğim gibi Dof bence daha handikaplıydı ve bu yanıltıyor biraz.

Sana katılıyorum ama şöyle birşey var lawın shock saldırısını dofi onarabildi ama kata onaramaz o yüzden dağlar kadar fark yoktur aralarında. Lawin shok saldirisi katayı mahvedebilir belki ama katayı o tekniği kullanacak pozisyona getiremez. O yüzden law gözlemini geliştirdiği vakit kata ile kapışabilir konuma gelebilir bence.

İşte Dof'un o daha handikaplı olma durumu olmasa daha uzun bir süre g4'e dayanır ve hatta birkaç hasarda verebilir belki de.Yani bence o handikap durumu yanıltıyor bizi.

Bence yine birkaç saat tutabilir Kata'yı.Ha dövüş sonunda Kata ölümün kıyısına falan gelmez ama sağlamından birkaç hasar alır yine.Hırpalanır birazcık.Çok büyük bir fark görmüyorum.Dediğim gibi Dof bence daha handikaplıydı ve bu yanıltıyor biraz.
Sıkıntı olan şeylerin başında Kata'nın k.hakisi geliyor zaten eğer Doflamingoyu da k.haki üzerine power up alacak diye düşünürsek hasar vurur.Ama yine yenilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık