Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
Gayet basit Shanks logia savunması yapmıyor ikincisi k hakisnini ne seviyede olduğu belli değil karasakal ile dövüşürken hakisi ne durumdaydı 2.kral hakisini söylesende fark etmez şimdiye kadar gücü gösterilmedi Dof bu gücü kullansa kullanırdı.
Şu mesajdan sonra senin Trolluk yaptığın kanısına kesinlikle vardım.

Şu mesajdan sonra senin Trolluk yaptığın kanısına kesinlikle vardım.
Trollük yapan sensin bas bayağı kral hakisinin gerçek gücü vardır bilmiyor dedim 2. olarakta luffy g4 ile katdan güçlüdür lakin vuramadığı için alamıyor kata logia özelliği taşımasa gözlem hakisini bu kadar efektif kullanamazdı troll olan sensin yok klon yaparda ağzını gösterir falan diyorsun yorumlarımda nerde trollük var lütfen göster.

Son düzenleme:
Ya hocam akli salim bir şekilde ortada yorulmamış bir şekilde Luffy vs Dof olsaydı o vs'nin sonucunda ana karakter falan bunları geçtim de Luffy ölürdü bildiğin. 2vs1 atmış Law tarafından neredeyse öldürülüp geri dirilmiş bu adam iç organlar paramparça , elektrik şoku yemiş , steroidli hodyi suyun altında fizana yollayan red hawk yemiş , köprü senin orman benim deli gibi arc başından beri efor sarfedip gelmiş. Yarı ölü halde o gladyatorleri teklerken Luffy değil ayakta durucak nefes alacak dermanı yoktu Gatz mıydı neydi alıp kaçırdı böyle vs mi olur ya box ringindeki bir boksorun cıkıp soyunma odasında dinlemesi gibi ? Bu durumda Dof'un eline düşseydi sizce ne olurdu ? Adamın 2 uzuv koparmışlığı var seride başka bir karakterde böyle açık ve seçik sadistlik ön plana çıkarılmadı.
Hocam ben bunları çok tartıştım. Çoğu kısmını sizin yanlış yorumlamanız olarak gördüğüm için oralara girmiyorum. Ama seviye farkı olunca Mangaka nasıl ciziyormus karakteri onu gördük. Kata'da ki gibi oluyor.
O dövüşte sadece Dof değil Luffy de handikaplı idi. Kata gibi hiç dokunamadigi sürekli paso dayak yediği bir adamın karşısında bile 2 saat G4 kullanan Luffy neden Doflamingo'ya karşı 20-30 dakka arası G4 kullandi?

Hocam ben bunları çok tartıştım. Çoğu kısmını sizin yanlış yorumlamanız olarak gördüğüm için oralara girmiyorum. Ama seviye farkı olunca Mangaka nasıl ciziyormus karakteri onu gördük. Kata'da ki gibi oluyor.
O dövüşte sadece Dof değil Luffy de handikaplı idi. Kata gibi hiç dokunamadigi sürekli paso dayak yediği bir adamın karşısında bile 2 saat G4 kullanan Luffy neden Doflamingo'ya karşı 20-30 dakka arası G4 kullandi?
Şeker>yemek>enerji xD

Ulan her konuda Dof - Kata, Dof - Kata bi bitiremediniz diyecektim ki konu Dof vs Kata zaten :D

Her neyse Dof yerinde zamanında işlendi ama Oda; Doff'tan sonra amiral seviyesinde adamlara geçemez diye gerilimli dövüşler çiziyor. Ya da Kata amiralin bir tık altı.
Doff kaliteli karakter de Kata ile aynı klassmanın üst ve alt kısmındalar.
Kata alır. Ama her türlü alamaz.

velev ki yeni çıkmış mantığın saçma o zaman Kuro Doflaminodan daha önce cıktı Kuro Dofu alır o zaman :D
Verdiğin örnek çok uç olmuş, abartarak örneklemek ve mantık çürütmenin de bir ayarı var. Bu şekilde argüman üretmek küçük düşürücü değil mi sence? Doflamingo yeni dünyada takılan baya hayvan gibi Gamma Knife üzerine G4 tanklayan bi arkadaş, savaşta karşısında Yonkou komutanları olduğu halde çiziksiz savaş bitirmiş biri. G2 Luffy'den doğru dürüst hasar almıyor, G3'ü meyveyle durdurabiliyor. Kuro denen arkadaş serinin başında Luffy'e vurunca kan alabilmiş biri ama işte 3 mü yedi 4 mü yedi bitti gitti :( Şimdi sen bu adamla mı Katakuri kıyaslarsın Doflamingo ile mi :/

Geçen Kuro, Sanji konusu olsa tartışır mı denmişti, bu da ona cevap oluversin. Adam akıllı bişeyler yazıyorum en azından bak, ona fan, buna hater deyip geçmiyorum.

Yabancı forumlara ben de bakıyorum, acayip yorumları görünce orda da yazdığım oluyor. Mesela geçen şey gördüm, Katakuri vs Jinbei + birileri tam hatırlamıyorum. Birisi çıkmış, "Katakuri zaten nerdeyse logia, Jinbei çevredeki ve rakiplerin bedenindeki suyu kullanarak atak yapabiliyor. Zaten Katakuri'nin k.hakisine ayak uyduramaz ama istese de vuramaz çünkü Katakuri mochi, bedeninde su yok" demiş... Yani bu artık nasıl bi seviye farkı yaratmaksa yeni çıkan bi karakterle :S Zaten k.haki var vuramaz ama şunu da ekleyeyim de tek özelliği olan su kontrolü ile bile vuramasın... Şimdi neyse en başta mochi su barındırır, pirinç la bu. Hadi bunu geçelim o zaman Luffy de lastik, Crocodile nasıl Luffy'nin elindeki suyu çekerek kurutabilir :S Jinbei vuramaz mı yani bu Luffy'e :S Peki Ace denen bi adam var, aralıksız kar yağan bi adaya gidince kar yağmıyor adaya falan. Bu Jinbei denen hamsi tava gidip bu suyun doğal düşmanı olan herifle kapışmış. Düşününce Ace varsa etrafta su yok demek(bakınız Drum Kingdom), ee bu adam nasıl savaştı logia olan ve etrafta kullanacak su bırakmayan biriyle :S Bedenindeki suyu kullanarak mı yoksa alla alla ama Ace ateş ama... ama :S Bu mantıkla bakarsan haki de işlevsiz kalır. Gerçek bedeni nerde, hani nerde falan derler :S

Neyse demem o ki yabancı forum iyidir hoştur, cidden seriye bakışını değiştiren yorumlar da okursun ama çoğunluğun dediği hak değildir. Doflamingo alabilir diyeni taşlamak da bişey getirmez. Alabilir mi? Bence alabilme olasılığı yüksek olmasa da var, o zaman bunu savunan da çıkacaktır. Farelere deney yapıyorlar, iki kaba boylarını geçecek su ve iki fare koyuyorlar ki fareler ne kadar suda yüzecek görelim diye. Birini hiç kabın dışına çıkarmıyorlar ama diğerini bi sure sonra çıkarıp geri koyuyorlar. Dışarı çıkarmadıkları fare bi süre sonra vazgeçip yüzmeyi bırakıyor ve ölüme göz yumuyor. Diğeri ise vazgeçen fareden birkaç kat uzun süre yüzmeye devam ediyor. Yani fareye bi ihtimal olduğunu gösteriyorlar ve o da bu ihtimale tutunabiliyor :/ Neyse ben yatıyom.

Dof dövüşü 2 vs 1'dir, hala Law'u arka plana atıp hiçbir şey yapmamış gibi konuşup Luffy Dof'u yendi denklemi kuruyorsunuz. Ölümcül saldırı attı herif. Büyük ihtimalle fatihin hakisinin kullanılmasını engelleyen şey de bu saldırıdır. Hastalık ve yaşlılık hakinin kullanılmasını engelliyor mangada gördüğümüz üzere. Mangaka sırf bu gücü erken göstermek istemediği için senaryoyu böyle yaptı bence. Ama şeydi ya, Law intikam alacak adam olduğu için hiç hasar vermemesi olmazdı, her şeyi Luffy yaptı:(.

Senin mantığına göre WB Akainu Sengoku Kizaru Aokiji Marco Jozu Vista vs B Koka kullanamıyor, neden çünkü kullansalar görürdük ;)
Eee adam uyanış açtı daha nolsun? Elindeki son kozu kullanıpta "aslında ben B.Haki kullanabiliyorum hemide kral versiyonu ama senin gibi bir eziğe açmam" da demedi. Olsa kullanırdı işte.

Kullanabilse krallığı elinden gitmezdi.
Kullanabilse ailesi yenilmezdi.
Kullanabilse esir düşmezdi.
Kullanabilse vs. vs. vs.

Ha kullanabiliyordu ama ezcük kullanabiliyormuş. Demekki lastik boy'dan daha ezik bir seviyedeymiş.

:gamyon:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık