Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Bu seride bir çok gizemli ve kudretli karakter var ve Bloodraven belki de serinin en gizemli, en kudretli karakteri... Umarım o dönemin de dizisi yapılır, Jon Snow dizisinden daha ilgi çekici olduğu kesin. :(
Kanlıkuzgun'u her türlü göreceğiz ya Dunk ve Egg yapılınca. Zaten Dans'tan sonraki en önemli diğer olay Blackfyre isyanı ve o da Dunk ve Egg hikayesi başlamadan 13 yıl önce yaşanıyor ve onlar yaşarken de ikincisi ve üçüncüsü diye devam ediyor. Yani her türlü o dönem işlenecek. Umudum var.

Bran gibi özel güçlü kimselerin gücünün kaynağı belli mi yoksa tanrı vergisi diye mi geçiyor?
İkisi de değil, kimse bilmiyor tam olarak ama temeli büyü. Orman çocuklarının büyüsü yeşilgörenlik.
Bu seride tanrı diye bir şey yok muhtemelen. Varsa da hiç beklenmedik tipte tanrılar olacaklar, öyle bildiğimiz gibi mitolojik şeyler değil. Euron'un olayını bu yüzden herkes heyecanla bekliyor.

Bran gibi özel güçlü kimselerin gücünün kaynağı belli mi yoksa tanrı vergisi diye mi geçiyor?
Yanlış hatırlamıyorsam net bir şey yok, İlk İnsanların düvetağaçlarının oyması yüzünden edindiklerini düşünüyorlar diye anımsıyorum. İlk İnsanlar dışında da bu yeneğe sahip olunamıyordu galiba. @ch3rlo düzeltir yanlışsam.

Bu seride bir çok gizemli ve kudretli karakter var ve Bloodraven belki de serinin en gizemli, en kudretli karakteri... Umarım o dönemin de dizisi yapılır, Jon Snow dizisinden daha ilgi çekici olduğu kesin. :(
Ben açıkçası Blackfyre isyanlarını çekeceklerini zannetmiyorum.

Şimdi biz Asoiaf severlere Jaeherys falan bile anlatsalar(birkaç aile dramını ve başlarını saymazsak olaysız dönem) afiyetle yeriz. Ama genel izleyici kitlesi için bence Blackfyre isyanları çok sıkıcı olur. 100.000. Kere işlenen kraliçeyle sevişmiş kral muhafızı mevzusu kökenli patlak veren bir isyan. Ejderha yok bir şey yok. Bence Targaryen ailesinin en leş zamanları :D

Ama @ch3rlo 'nun da dediği gibi Dunk ve Egg serisi üzerinden o dönemlere değinilir ki çok da güzel olur. Saray merkezli olmayan bir hikaye nihayet. Değişik bir havası olur.

Bu arada Egg en önemli krallardan. Robert'in isyanının arka planu muhtemelen onun zamanından itibaren hazırlanıyor.

İkisi de değil, kimse bilmiyor tam olarak ama temeli büyü. Orman çocuklarının büyüsü yeşilgörenlik.
Bu seride tanrı diye bir şey yok muhtemelen. Varsa da hiç beklenmedik tipte tanrılar olacaklar, öyle bildiğimiz gibi mitolojik şeyler değil. Euron'un olayını bu yüzden herkes heyecanla bekliyor.

İlgi çekici bir dünyası var bu serinin. Kitapları okumadığım için Euron Greyjoy'a ne olduğunu bilmiyorum. Dizi bu kısmı da farklı işlemiş sanırım.

Yanlış hatırlamıyorsam net bir şey yok, İlk İnsanların düvetağaçlarının oyması yüzünden edindiklerini düşünütor diye anımsıyorum. İlk İnsanlar dışında da bu yeneğe sahip olunamıyordu galiba. @ch3rlo düzeltir yanlışsam.

Ağacın gücünün insanlara yansıması mantığı güzelmiş aslında.

Yanlış hatırlamıyorsam net bir şey yok, İlk İnsanların düvetağaçlarının oyması yüzünden edindiklerini düşünütor diye anımsıyorum. İlk İnsanlar dışında da bu yeneğe sahip olunamıyordu galiba. @ch3rlo düzeltir yanlışsam.
Evet ilk insanlar kanı taşıyanlar dışında yapabilen görmedik şu ana kadar. Yapabilen ve yaptığı ima edilen herkes ilk insan kanı taşıyordu bir şekilde.
Zaten bu evrende büyü kanla çok ilişkili. Bir nevi genetik olarak aktarılıyor bazı büyü türleri, dışarıdan öğrenilemiyor ve genellikle en güçlü büyü türleri oluyor bunlar.
Yeşilgörenlik, warglık, ejder lordluğu, Rhoynar'ın su büyüleri, Valyria'nın ateş büyüleri vs. Hepsi kanla aktarılıyor ve hepsi de çok güçlü şeyler.

avatarındaki Daemon Blackfyre mı yoksa :(

Yanlış hatırlamıyorsam net bir şey yok, İlk İnsanların düvetağaçlarının oyması yüzünden edindiklerini düşünüyorlar diye anımsıyorum. İlk İnsanlar dışında da bu yeneğe sahip olunamıyordu galiba. @ch3rlo düzeltir yanlışsam.
Şöyle, kesin olmamakla birlikte awoiafta geçen bir şeye göre ilk insanlar bu tür büyü güçlerini Ormanın çocuklarıyla melezleşme sayesinde aldılar. Ama buradaki temel mesele Andalların da İlk insanlarla karışmış olması. İlk insanlarda çocuklarıj kanı daha yoğundur. Ama Andallar arasında da bu kan mevcut ve Andallardan asla bu güce sahip birisi çıkamaz diye bir şey yok bu yüzden.

Evet ilk insanlar kanı taşıyanlar dışında yapabilen görmedik şu ana kadar. Yapabilen ve yaptığı ima edilen herkes ilk insan kanı taşıyordu bir şekilde.
Zaten bu evrende büyü kanla çok ilişkili. Bir nevi genetik olarak aktarılıyor bazı büyü türleri, dışarıdan öğrenilemiyor ve genellikle en güçlü büyü türleri oluyor bunlar.
Yeşilgörenlik, warglık, ejder lordluğu, Rhoynar'ın su büyüleri, Valyria'nın ateş büyüleri vs. Hepsi kanla aktarılıyor ve hepsi de çok güçlü şeyler.

avatarındaki Daemon Blackfyre mı yoksa :(

Beric Dondarrion'ın olayı neydi peki? Dizide de cevabını arıyorum diyordu.

İlgi çekici bir dünyası var bu serinin. Kitapları okumadığım için Euron Greyjoy'a ne olduğunu bilmiyorum. Dizi bu kısmı da farklı işlemiş sanırım.
:D
Dizi içinden geçti ya Euron'un. O dizideki tiplemeyle Euron'un tek alakası ikisinin saykotik olması :D

Euron'un olayı şu anda en ilgi çeken, en gizemli, en korkunç sonuçlara gebe ve en merak edilen kısım gelecek kitaptaki. Adamın yaptığı peşinde olduğunu ima ettiği şeyler akıl alır gibi değil. Bir de mistik ve puslu Essos tarihiyle birleştirince ortaya çok feci şeyler çıkacak gibi duruyor.

Diğer kitapta Old Town şehrinin tamamen ama tamamen kana bulandığını, yaşayan tek bir canlı bile kalmadığını, herkesin tek tek vahşice kurban edildiğini görebiliriz Euron'un elinden. Ve bu en basit kısmı bile olabilir daha.

Ateş wight'ı. Yani birnevi büyük öteki tarafından Ötekiler aracılığıyla diriltilen buz wightları gibi. Ama onlardan farklı olarak düşünüp hareket edebiliyor. Ancak bir zombi gibi teknik olarak bakarsak.

abi diziye kulak asma. 4. sezondan sonra dizi kitabın gidişatından tamamen saptı. Kaynak materyal bittiğinden kendi başlarına bir yol izlediler. Zaten dikkat edersen ilk sezonlardan hitlenen hemen hiçbir şey diğer sezonlarda amacına ulaşmadı, hepsi havada kaldı. Dizinin son 4 sezonunu birkaç olay dışında pek dikkate alma o yüzden.

Beric de ateş büyüsüyle diriliyor ki o büyüler ejderler uyanana kadar işe yaramıyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık