Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Kitapların hepsini okumadım da, Aegon geldi diyorlar hangi Aegon bu? :/ Rhaegar'ın oğlu olan mı, ölmemiş mi?
Aegon VI. Targeryan. Rheagar'ın ve Elia'nın oğlu. Tahtın asıl varisi. Eski Kral Eli Jon Connington Tywin'in ordusu şehri işgal etmeden önce bebekleri değiştirip Aegon'ı kaçırmış ve Essos'ta yetiştirmiş. Dizide karşımıza çıkar mı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Ramsay'ın tahtını Euron alacak, hemde öyle böyle değil. Adam zeka ve kötülükte 10 kat daha önde. Ayrıca sette Jon Snow var imiş. Flashback mi, orası tartışılır.

Spoilere gerek var mı?
jon'un flashbacklik bi durumu yok bence. çocukluğunun flashback'i olur ancak onu da sanmıyorum. ölmedi işte :D

Dizide Melisandre'nin Stannis ile savaşa gittikten sonra geri dönmesinin tek açıklaması Jon'un diriltilecek olmasıdır bence.

Kitapta Melisandre, Stannis ile savaşa da gitmedi benzer şekilde gelişecektir muhtemelen Jon'un olayı.

Cercienin ustadi necromansi yapti zaten.
John ruhu kurtyadir artik. Ondan alip johna bidaha gecicek. Vadedilen prensi bana göre tek kisi hakediyo oda john. Ruyasinida gordu azor ahaii olarak.

azor ahai ; rhaegar ve lyannanın kanıylan jon snow olur işte.

3 tanede ejderha var. onlarada en cok binmek isteyenler binsin, beyaza bran warglık yapar veya john biner. yeşilin iki sansı var ya tyrionun hayali gercek olucak, yada victorion. drogon zaten daenerysin ;)

zaten her aileden önemli kişiler belli oldu;

lannisterlardan ; tyrion ve jamie
starklardan ; bran, rickon ve arya. ( sansanın kurdu öldügü an starklıgı bitti. )
baratheon hanedanını gendyr tasıyacak. stannis yasarsa bakarız.
tyrellerde; yaslı cadaloz olenna vear ama lorasta margearyde hayatta kalabilirler.
greyjoyları; asha ve victarion su an temsil ediyor. ama theondan atak bekliyorum :D
dornenun harika bir efendisi var kafası rahat, digerlerine hiç ısınamadım.
vadide işte sansayla , baelishe kalır.
nehir vadisinde muhtemelen karabalık hükmeder, edmureun kesin bir veledi var onu yetiştirirler işte.
targaryenlarda ise ; jon ve daenerys var. aslında aegonda varda , onda bir tuhaflık seziyorum. ya sahte cıkacak, yada cerseinin söyledigi gibi olucak bir targaryen dogdugunda atılan para efsanesi...

dikkat edin ; deli kral deliydi, rhaegar düzgündü

sonra viserys deliydi, daenerys düzgün.

ve aynı yaslarda aegon var deli ve jon snow var düzgün :D

azor ahai ; rhaegar ve lyannanın kanıylan jon snow olur işte.

3 tanede ejderha var. onlarada en cok binmek isteyenler binsin, beyaza bran warglık yapar veya john biner. yeşilin iki sansı var ya tyrionun hayali gercek olucak, yada victorion. drogon zaten daenerysin ;)

zaten her aileden önemli kişiler belli oldu;

lannisterlardan ; tyrion ve jamie
starklardan ; bran, rickon ve arya. ( sansanın kurdu öldügü an starklıgı bitti. )
baratheon hanedanını gendyr tasıyacak. stannis yasarsa bakarız.
tyrellerde; yaslı cadaloz olenna vear ama lorasta margearyde hayatta kalabilirler.
greyjoyları; asha ve victarion su an temsil ediyor. ama theondan atak bekliyorum :D
dornenun harika bir efendisi var kafası rahat, digerlerine hiç ısınamadım.
vadide işte sansayla , baelishe kalır.
nehir vadisinde muhtemelen karabalık hükmeder, edmureun kesin bir veledi var onu yetiştirirler işte.
targaryenlarda ise ; jon ve daenerys var. aslında aegonda varda , onda bir tuhaflık seziyorum. ya sahte cıkacak, yada cerseinin söyledigi gibi olucak bir targaryen dogdugunda atılan para efsanesi...

dikkat edin ; deli kral deliydi, rhaegar düzgündü

sonra viserys deliydi, daenerys düzgün.

ve aynı yaslarda aegon var deli ve jon snow var düzgün :D
John'un lyanna ve reager'ın kanından olduğunu düşünmüyorum,nerdeyse bütün okuyucular ve izleyiciler bunu beklerken olmaz.bir ters köşe bekliyorum yazardan.
Yazar seride hiçbir karakterin tamamen iyi veya tamamen kötü olmadığını belirtmişti bir açıklamasında,jon lyanna ve reager'ın kanıysa eğer,GRR martin bu Açıklamayı yaparken eddard stark'ı unutmuş olabilirmi? Sanmıyorum.

John'un lyanna ve reager'ın kanından olduğunu düşünmüyorum,nerdeyse bütün okuyucular ve izleyiciler bunu beklerken olmaz.bir ters köşe bekliyorum yazardan.
Yazar seride hiçbir karakterin tamamen iyi veya tamamen kötü olmadığını belirtmişti bir açıklamasında,jon lyanna ve reager'ın kanıysa eğer,GRR martin bu Açıklamayı yaparken eddard stark'ı unutmuş olabilirmi? Sanmıyorum.
eddardın onurunu iki yüz kere vurguladılar. benim bildigim eddard piç peydahlamaz.adam sadece bir kere onurunu cignedi oda cocukları için joffrey kabul etti. ve yine bir kere daha onurunu cignemişti, kız kardesi için piçi oldugunu kabullendi bence böyle yani, ama tabiki dedigin gibi ters kösede olabilir.

Çok istiyorum dediğin gibi çıkmasını ace'e bile üzülmedim eddard'a üzüldüğüm kadar ama martin bu o iyiliği yapmaz bize :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık