Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Busoshoku Haki vs Kenbunshoku Haki

Hangisi daha yararlı?

• Kullanılan toplam oy
    126
Kendi başına da etkili olur. Aisa'nın K.si olmasa Luffy Enel'i bulamayacaktı. Nami de pisi pisine gidecekti aya:D

Otohime hiç bir fiziksel güce ve hıza sahip olmamasına rağmen kurşunlardan çok rahat kaçıyordu.

K.siz B yada B.siz K. olmaz demek mantıklı olmaz. Her ikisininde, diğerine ihtiyaç duymadan yararlı olabilecek durumları oldukça fazla. Bana göre de K.nin yararı daha fazladır.
Demek istediğim kişilere koy bunları atıyorum Luffy vs Akainu'da B. daha çok işe yarar ama Aisa'ya koyarsan Busoshokuyu bir numarası yok. Üstüne Busoshoku'nun saldırı değil kalkan olduğunu da unutmayın birşeyi sezip kaçman gerekmeden geri püskürtmene sağlayan bir özellik bu.

Arkadaslar kastettiğim şey hangisinin avantajlari size gore yararlidir?
O yüzden direk logia vs busoshu ve logia vs kenbunshoku olarak algılamayın

Busoshoku Haki'nin daha faydalı olduğunu düşünüyorum ama mesele meyve kullanıcılarına zarar vermekse Kairoseki daha bu konuda daha bile etkili, tabi bir de Busoshoku'nun kullanıcının gücünü ve savunmasını arttırma durumu var. Kenbunshoku içinse Enel'deki seviye ile muazzam bir güç haline geldiğini söyleyebilirim fakat Luffy'nin çok etkin bir kullanımını pek görmedik.

B.H açıgını bir şekilde kapatabiliyorsun bkz:smokerin sopası. ama K.H açıgını kapatamıyorsun ben K.H tercih ederdim
B.H. olmadan Smoker'ın Jitte'side işe yaramaz. Defalarca kırılıp işe yaramaz hale geldiği var Jitte'sinin B.H.'si sağlam olmadan önceki zamanlarında.

One piece dünyası içinde sıradan bir vatandaşsan K.Haki, korsan veya denizci isen B.Haki daha faydalıdır..

Tabi ki. kişinin potansiyeline kalmış bir şey ona bir şey demem.

Kaldı ki konuyu açan arkadaş 'Hangisi dövüşte daha yararlı' dememiş. Öyle dese ben tartışmasız B. derdim. Ama konu hangisi daha yararlı olunca bunu bütüne dağıtmak lazım.

B. diyen herkes olaya dövüş çemberi içinde bakıyorlar. Dövüşlerden örnek vermişler. Sadece dövüş bazında bakarsak zaten sonuç bellidir.

Ama bu durumda K.nin farkı ortada.
K. haki ile yemek yapacak değilsin heralde tabi dövüş içinde bakıcaz :D

Hangisi daha yararlıdır?

One Piece evreninde korsan olmayan adam için k.haki daha iyidir ama korsan olucam, grand line senin yeni dünya benim dolaşacağım diyorsan ve b.hakin yoksa daha logue town'dan çıkamadan yakayı ele verirsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık