Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buggy vs. Usopp

Kim kazanır?

• Buggy

Kullanılan: 0 0.0%
  • Usopp

Kullanılan: 2 50.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 2 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Roronoa Zoro

Zamanında şimdinin yonkousu ile denk dövüşmüş ve boyunduruğu altına girmemiş, ayrıca onunla efsane dövüşleri olduğu bilinen en iyi kılıç ustasından çizik almamis, korsanlar kralının rookiesi yürüyen efsane KAPTAN BUGGY tabii ki de! Dinsizliğe bakar misin?

Ben Buggy'nin haki ile dahi kesilemeyeceğini düşünüyorum o yüzden Buggy Sencho Usopp'u alır ben 2 senelik zamanda haki kullanmayı öğrenmiş olabileceğini düşünüyorum.
Olabilir, bende böyle bir ihtimali düşünüyorum, çünkü Haki meyve kullanıcısına bir şekilde hasar vermene olanak sağlıyor, şeytan meyvesi halen aktif durumda oluyor. Örneğin Sengoku'nun, Luffy'ye attığı yumruk. Luffy'nin canı yanmış ve kan almıştı ancak Luffy'nin balondan olan lastik formu bozulmamış ve idam platformundan kurtulmuşlardı.

Buggy veya Jozu'nun da Haki'ye rağmen kesilmeyeceğini düşünüyorum, ama bir şekilde Haki'li saldırılardan hasar alırlar, Haki ile kesme saldırısı aldıklarında şok dalgası gibi içten bir hasar olabilir.

Olabilir, bende böyle bir ihtimali düşünüyorum, çünkü Haki meyve kullanıcısına bir şekilde hasar vermene olanak sağlıyor, şeytan meyvesi halen aktif durumda oluyor. Örneğin Sengoku'nun, Luffy'ye attığı yumruk. Luffy'nin canı yanmış ve kan almıştı ancak Luffy'nin balondan olan lastik formu bozulmamış ve idam platformundan kurtulmuşlardı.

Buggy veya Jozu'nun da Haki'ye rağmen kesilmeyeceğini düşünüyorum, ama bir şekilde Haki'li saldırılardan hasar alırlar, Haki ile kesme saldırısı aldıklarında şok dalgası gibi içten bir hasar olabilir.
Jozu konusunda bir şekilde kesilebilir belki ama Buggy şeytan meyvesi yeteneğini hakinin iptal etmemesinden dolayı kesildi ama kan çıkmaz kesikten diye düşünüyorum Law'ın şeytan meyvesi de Buggy'e etki etmez bence Buggy'nin herhangi bir şekilde kesme saldırılarını hepsinden kairosekili değilse kurtulur bence.

Haki kullanıcının meyve güçleri olmayan gerçek bedenine ulaşmanı sağlıyor ve ona hasar veriyor. Buggy'nin gerçek bedeni de etten kemikten normal insan bedeni olduğundan kesilir, meyve yeteneği kaybolmaz isterse havada 100 parça şeklinde durur ama darbe alan yer kesilir. Mantık basit Buggy'e ekstra güç vereyim adamı shic yaptık diye gaza gelmezse Oda böyle bir şey çıkmaz karşımıza

Haki kullanıcının meyve güçleri olmayan gerçek bedenine ulaşmanı sağlıyor ve ona hasar veriyor. Buggy'nin gerçek bedeni de etten kemikten normal insan bedeni olduğundan kesilir, meyve yeteneği kaybolmaz isterse havada 100 parça şeklinde durur ama darbe alan yer kesilir. Mantık basit Buggy'e ekstra güç vereyim adamı shic yaptık diye gaza gelmezse Oda böyle bir şey çıkmaz karşımıza
Gerçek bedenine ulaşmanı sağlamadığı Luffy Smoker'ın kolunu tuttuğu zaman belli olmuştu yalnız, Logia'lar meyveleri kapalı iken dolaşıyorsa gerçek bedenlerinde yakalanabiliyor, ancak bazen yakalanmıyorlar, amiraller örneğin, Haki ile vuruyorsun adama işlemiyor. Mesela Garp, Marco'ya yumruk atıyor ama Marco halen Anka halinde. Boa Sandersona, Luffy'ye vurduğu zaman Luffy bana nasıl hasar verdi diye şaşırdı sonra kendini kontrol etti ve halen lastiğim nasıl olur diye şaşırdı.

Mangada o çevrilen kısım hatalı olabilir açıkçası, animeden bakınca daha sağlıklı olabiliyor bazen, ve Rayleigh gerçek bedene ulaşmak gibi bir şeyden bahsetmiyor, sadece sağlam bir şekilde vurabilirsin ve onlarla savaşabilirsin diyor. Haki ile vurmak şok dalgası gibi içten hasar vermeye ve acı çekmesine olanak sağlıyor olabilir daha çok, gerçek bedenin yakalanması muhtemelen çeviri hatası.

[YOUTUBE]2gxqSVrzBk4[/YOUTUBE]

[video=youtube;IBmUbIzvaBA]https://www.youtube.com/watch?v=IBmUbIzvaBA[/video]

Bu adam varken Buggy dediğim için pişmanım.Adamsın Usopp

OP te sonuç belli Buggy alır ancak ben normal de Usopp un alacağını düşünüyorum. Luffy ile vs yaptığı şekilde ciddileşirse çok rahat alır. Ancak Oda bariz şekil de Usopp u normal insan gibi tutacağım diye aşağılıyor yoksa Usopp un babasına bakarak durumu net anlayabılırz. Usopp nişancılıkta çok iyi ama esas mahareti icat ettiği silah ve cephaneler de gösteriyor. Koca sapana 2 ses kadranı eklemek felan gayet başarılı
Eğer ki usopp normal insana en yakın karakter olacak diye yaratılmasaymış gerçekten iyi bir savaşçı olurmuş

Gerçek bedenine ulaşmanı sağlamadığı Luffy Smoker'ın kolunu tuttuğu zaman belli olmuştu yalnız, Logia'lar meyveleri kapalı iken dolaşıyorsa gerçek bedenlerinde yakalanabiliyor, ancak bazen yakalanmıyorlar, amiraller örneğin, Haki ile vuruyorsun adama işlemiyor. Mesela Garp, Marco'ya yumruk atıyor ama Marco halen Anka halinde. Boa Sandersona, Luffy'ye vurduğu zaman Luffy bana nasıl hasar verdi diye şaşırdı sonra kendini kontrol etti ve halen lastiğim nasıl olur diye şaşırdı.

Mangada o çevrilen kısım hatalı olabilir açıkçası, animeden bakınca daha sağlıklı olabiliyor bazen, ve Rayleigh gerçek bedene ulaşmak gibi bir şeyden bahsetmiyor, sadece sağlam bir şekilde vurabilirsin ve onlarla savaşabilirsin diyor. Haki ile vurmak şok dalgası gibi içten hasar vermeye ve acı çekmesine olanak sağlıyor olabilir daha çok, gerçek bedenin yakalanması muhtemelen çeviri hatası.

[YOUTUBE]2gxqSVrzBk4[/YOUTUBE]
Smoker'ın meyve özelliğini iptal etmeden gerçek bedenine ulaştı ve kolunu tuttu işte. Buggy'de bilmem kaç parçaya bölünsün önemli değil gider haki kaplı kılıcı sokar kan çıkar kesilir zarar görür işte meyve gücü ne olursa olsun hakinin olayı meyveyi iptal etmek değil zaten meyve gücüyle işi yok bedene ulaş ver ayarı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık