Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bu Eleman İlerde İmparator Olur

Sizce hangi süpernova gelecekte Yonkou olucak veya bu potansiyele sahiptir?

• Kullanılan toplam oy
    218
Kid dışında yonkou olabilecek adam yok. En fazla Law ve Drake güçlenir onlarda amiral gücüne gelirler Apoo ve Hawkins ise Marco ayarında bir seviyeye erişirler.
Urouge'nin tatlı komutan yenmesini darbe yedikçe güçlenmesine bağladığımdan ondan da çok şey beklemiyorum.

Süpernovalar dışında bir de Wevil var. Tabi kendisi tam olarak korsan mı değil mi emin değilim yoksa Sabo'da bu listeye alınabilir.

Bir de Zoro seri sonunda Shanks ile eşit güçte olur.
Zoro? Shanks? :artiz:

Tam tersine Zoro'nun potansiyeline Shanks demek Shanks için bir övünç kaynağıdır.
Zoro rahatlıkla Shanks seviyesine erişir.
En basitinden Rayleigh üzerinden gitsen bile yonkou gücüne erişebileceğine düşünebilirsin.

Tabi bu kadar yaygın bir görüşü yanlış bulman Shanks nickli biri için kabul edilmesi zor olabilir ya da bunu o kadar nickimi Shanks yaptım bari bir şeyler yazayım diye düşünmüşte olabilirsin. Bilmiyorum ama Zoro'nun potansiyeli konusunda uzun uzun tartışacak havamda değilim.

Son düzenleme:
Hiç biri olamaz çapları yetmez.
Seride şöyle bir handikap bulunuyor; Roger'ın idamından önce korsanlar tabir-i caizse okyanuslarda boş boş takılan adamlardı. Kimisi zevkine, kimisi gerçekten orayı burayı yıkıp yağmalayan, kimisi dünyayı görme merakına vs.

Ama kesinlike korsan nüfusu şimdikine göre daha azdı ve en fazla iki tane korsan gemisi karşılaşınca, biri diğerini yağmalamak isterse o zaman aralarında bir savaş yaşanırdı. Yani aslında bizim dünya tarihimizdeki gibi.

Ama... Gold Roger denilen adam aslında korsanlığı başka bir noktaya getirdi. Raftel'e ulaştı, One Piece'i buldu ya da yarattı (?), dünyanın gizli tarihini öğrendi ve bunu mirası olarak bırakarak, "Büyük Korsanlar Çağı"nı başlattı.

Artık doğan her çocuğun hayali korsan olmak ya da denizci olmak haline geldi OP evreninde.

Şimdi bu açıdan bakacak olursak; eski ve büyük isimlerin, ciddi tecrübe ve belli bir yaştan sonra büyük işlere kalkıştığını görüyoruz.

Ancak yeni çağın sonuçlarından biri; 16-17-18 yaşındaki çocukların bile ufak bir tekneyle "kaptan" ünvanı alıp, bi tanede iyi kötü "şeytan meyvesi" bulup yedikten sonra kendilerini okyanusa açtıklarını görüyoruz.

Haliyle ne Law, ne Kidd, ne Luffy... Şuan hiç biri o büyük adamların seviyesinde değil. Ama gün gelecek, onlar da olacak. Hatta çok ama çok daha güçlü olacak.

Seride şöyle bir handikap bulunuyor; Roger'ın idamından önce korsanlar tabir-i caizse okyanuslarda boş boş takılan adamlardı. Kimisi zevkine, kimisi gerçekten orayı burayı yıkıp yağmalayan, kimisi dünyayı görme merakına vs.

Ama kesinlike korsan nüfusu şimdikine göre daha azdı ve en fazla iki tane korsan gemisi karşılaşınca, biri diğerini yağmalamak isterse o zaman aralarında bir savaş yaşanırdı. Yani aslında bizim dünya tarihimizdeki gibi.

Ama... Gold Roger denilen adam aslında korsanlığı başka bir noktaya getirdi. Raftel'e ulaştı, One Piece'i buldu ya da yarattı (?), dünyanın gizli tarihini öğrendi ve bunu mirası olarak bırakarak, "Büyük Korsanlar Çağı"nı başlattı.

Artık doğan her çocuğun hayali korsan olmak ya da denizci olmak haline geldi OP evreninde.

Şimdi bu açıdan bakacak olursak; eski ve büyük isimlerin, ciddi tecrübe ve belli bir yaştan sonra büyük işlere kalkıştığını görüyoruz.

Ancak yeni çağın sonuçlarından biri; 16-17-18 yaşındaki çocukların bile ufak bir tekneyle "kaptan" ünvanı alıp, bi tanede iyi kötü "şeytan meyvesi" bulup yedikten sonra kendilerini okyanusa açtıklarını görüyoruz.

Haliyle ne Law, ne Kidd, ne Luffy... Şuan hiç biri o büyük adamların seviyesinde değil. Ama gün gelecek, onlar da olacak. Hatta çok ama çok daha güçlü olacak.
Şu anki yonkoular kadar güçlü olabilicek biri görmüyorum ben şıklar arasında belki Trafo ve Kid o kadar güce erişir.
Ama onlarda zaten Luffy nin adamları olacaklar. Zaten Yonkou sisteminin ilerde dağılıcağını düşünüyorum.

Ben bu olayı tabletle bilgisayarla büyüyen çokcukların tabletle 30-40 yasında tanışan adamlardan daha iyi kullanması gibi düşünüyorum.Şimdi yetisecek korsanların daha güçlü olmasi yada güç ortalamasının dahabi yüksek olma olasıği çok yuksek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık