Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Breaking Bad (2008-2013)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 66 94.3%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 4 5.7%

• Kullanılan toplam oy
    70
Bcs 3 sezon izledim. Şimdiye kadar BB'den daha iyi lan dedirtecek bir tarafını göremedim.

Ya millet abartıyor.

Ya dizi yeni başlıyor 😍
5 ve 6.sezonlar tepe noktası. Walter'ın karakterinin değişmesini izlediğimiz gibi Jimmy'nin Saul'a dönüşmesini izliyoruz, vakit alıyor haliyle. BB'den iyi değil ama BB 10 ise BCS 9.9'dur benim gözümde. 6.sezon özellikle bambaşka bir yapıt. Sezonun başı ve sonu arasında 3 sezon varmış gibi hissettiriyor.

5 ve 6.sezonlar tepe noktası. Walter'ın karakterinin değişmesini izlediğimiz gibi Jimmy'nin Saul'a dönüşmesini izliyoruz, vakit alıyor haliyle. BB'den iyi değil ama BB 10 ise BCS 9.9'dur benim gözümde. 6.sezon özellikle bambaşka bir yapıt. Sezonun başı ve sonu arasında 3 sezon varmış gibi hissettiriyor.
Bb'de de öyleydi son sezon olaylar kopuyor hep. 2 yapımda da öyle.

Bu arada BB'nin Netflix'teki alt yazısı rezalet seviyede, hiç beğenmedim. Translate çevirisi gibi olmuş. Dijital platformlar çıktığından beri doğru düzgün alt yazı çıkmaz oldu, eski çevirmenler kalmadı artık. Çevirseler bile platformlar kaldırttırıyor ya da paylaşılan siteleri yasaklatıyorlar (PlanetDP gibi). Taşkano'nun çevirdiği alt yazının verdiği duyguyla Netflix alt yazısının verdiği duygu bir değil. Önerim torrent ile indirip eski alt yazıyla izlemeniz olur.

Spinn-off dizisi eğer ki gelecekte geçmiyorsa kurgu olarak altından kalkması kolay değildir. Çok ciddi dezavantajları var

1. O önemli karakterlere zaten ne olacağını biliyoruz sonuç olarak. Jimmy ne yapacak, Mike'a ne olacak Gus'un hizmetine girecek mi falan. Bu da heyecanı doğal olarak biraz azaltır

2. Geçmişte geçtiği için senaristlerin özgürlüğü kısıtlı. Hikayeyi istedikleri gibi şekillendirmeleri mümkün değil.

Buna rağmen BB ile kıyaslanabilecek kadar olması bile büyük başarı.

Bu arada BB'nin Netflix'teki alt yazısı rezalet seviyede, hiç beğenmedim. Translate çevirisi gibi olmuş. Dijital platformlar çıktığından beri doğru düzgün alt yazı çıkmaz oldu, eski çevirmenler kalmadı artık. Çevirseler bile platformlar kaldırttırıyor ya da paylaşılan siteleri yasaklatıyorlar (PlanetDP gibi). Taşkano'nun çevirdiği alt yazının verdiği duyguyla Netflix alt yazısının verdiği duygu bir değil. Önerim torrent ile indirip eski alt yazıyla izlemeniz olur.
Bana versinler çeviriyi ben bile daha iyi yaparım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık