Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Kişimoto ne yapmak nereye varmak istemektedir anlamış değilim. Part1'i o kadar güzel bir hamleyle bitirdi ki takipçilerde mangaya karşı büyük bir umut oluştu. Sevmeyen zaten sevmiyordu ama seven için tüm olumsuzluklar göz ardı edilecek durumdaydı. Ama şimdi öncekinden farksız bir ilerleyiş var. Boruto ağzındaki baklayı çıkarsa belki manga üç beş bölüme bitecek ama geveliyor da geveliyor. Gitmiş üstüne Naruto'dan güçlü adama seni tekler geçerim diye racon geçiyor :( Sarada desen anasına özenen ergen gibi giyinmiş ortalıkta dolaşıyor :( Diğer tarafta Konoha işgal olmuş, ortalıkta doğru düzgün şinobile yok. Dünyaın en güçlü köyünde adam mı yok yav,.... Bilemiyorum umut verici bir gidişat değil ama Kişimoto bu, arada bir müthiş hamleler yaparak genel başarısızlığı örter.
Benzer düşünüyoruz. Bazıların karakter tasarımı hariç hiç beğenmedim. Seride yan karakter eksikliği var ve işlenmiyor. Boruto ve Kawaki arasında geçiyor daha çok. Kawaki benim için çok iyi ve ilgi çekici. Ancak Boruto'da bir sıkıntı var. Dertleri, motivesi, işlenişi hiç ilgimi çekmiyor. Kawaki bu konuda daha iyi. Mitsuki ise bastırılmış potansiyel. Aynı şekilde Shikadai ve kuzeni Shinki de. Bu üçünden de gayet iyi hikaye ve gelişimler çıkardı. Büyük bir isteksizlik var. Görünen o. Bu durum çizimlerine de yansıyor.

Boruto'nun önemli eksikleri:

• + Serinin ana karakteri olan Boruto'nun hikayesi pek de ilgi çekici değil. Serinin "Kahramanın sıradan hayattan kopması" Vortex'le bitmiş durumda. Ancak karakterin ne olacağını, ne ana motivesini, ne de işleniş hakkında bir fikir vermiyor. Kafamızda şekillendirmek zor oluyor. Kawaki'nin bu durumda daha iyi bir işlenişi ve motivesi var. Tabii karakter ile ilgili olan yeterli olmayan bir işleniş de söz konusu. Örnek; Boruto'nun yerine geçme arzusu ve onu kıskanması; karaktere çok zarar verdi. Ancak hayatını düşündüğümüzde karakterin neden böyle olduğunu anlamak zor değil. Gerçekten aile isteyen biri. Ki baba sevgisi hiç tatmayan bir karakterin; ilk baba figürü arayışında Jigen'le tanışıyor. Jigen'in de onu kendisi için kullandığını görünce; haliyle Jigen'e öfke ve tiksinme oluşuyor. Onun için tüm dünyadaki insanlar Jigen ve babası gibiydi. Ta ki Naruto ile karşılaşana dek. Kawaki'nin Naruto'yu ne denli sevdiği ve onun için kendini feda etme arzusuyla yanıp tutuştuğunu görüyoruz. Çünkü Naruto'nun bir numarası olmak istiyor. O sevgiyi paylaşmak istemiyor. Bu durumu Katakuri'nin tüm aileye abilik, saygınlık ve övülmesinin bencil bir şekilde olanı gibi düşünün. Aslında içindeki istek çok masum. Ancak bu arzusu kardeşi olarak saydığı Boruto dahil değil miydi ? Aslında Boruto onun için aile içindeki bir rakibi olarak görüyor. Çünkü Boruto'nun babası olarak gördüğü Naruto'nun kanından biriydi. E haliyle onun için bir numara hep Boruto olacağını düşünüyor. Bu gerçeklik onu rahatsız ediyordu. Naruto'nun gerçek sevgisi ve en sevdiği evlat olma arzusu kandan geçtiğine inanıyordu ki; bu aileden biri olduğuna kendisi de inanmak istiyor. İşte burada Boruto'nun neden babasının oğlu olduğu konusunu Boruto Part 1 mangasının sonunda görüyoruz. Kendisi Naruto gibi Kawaki'yi anlamak ve doğru yola sokmak istiyor. Bu durum ilerde Kawaki karakterini değiştirecek. Ve Kawaki'nin Naruto gibi biri olacağını göreceğiz.

Bunları uzunca anlattım. Bu maddenin sonucu nedir; derseniz. Sonuç bu: Kawaki cidden ilginç bir karakter. Kendisi hakkında çıkarımlarımız çok ve merak ediyoruz. Üzerinde çokça şeyler düşünebiliyoruz. Ancak bu Boruto için değil; bir ara çok yükseldim. Doğrudur... Boruto serinin antagonisti olacak; Kawaki, Progonisti olacak ve böyle bir macera okuyacaz falan filan.. Lakin, istediğimi alamadım. Bir Shounen Guts'ı yaratılmak isteniyor gibi. Her şeyini kaybedeceksin diye yola çıkılan durumun Part 1 finalinde gördük. Geri kazanabilme ihtimali olan bir kaybetme asla vurucu değildir. Tabii Boruto daha bir sürü şeyini kaybedecek. Onu da görecez.

+Serinin ana konusunu hala anlayamadım. Ki onun etrafında gelişen yan karakter de yok. Naruto'da bir savaş konusu vardı ve işleniyordu. Onun etrafında da karakterler şekilleniyordu. Mutluluk, iyi-kötü, nihilizm, maddecilik, agnostizm, insan nedir, ateşin iradesi vs. Bunların esamesi Boruto'da yok.

+Çizimleri, Naruto'yla alakası yok gibi. Zenginlik çeşitlilik yok. Naruto'da ciddi bir sembolizm şöleni vardı.

+Üstte belirttiğim gibi sembolizm olmamasıyla beraber karakter tasarımları da bir o kadar zayıf. Orochimaru, Kisame, İtachi, Sasori, Obito ve Kakashi gibi güçlü karakter tasarımları yok. Zaten Boruto serisinde ana karakter de yok...

+Yeni modern dünyayı hiç iyi işlenmemesi. Bunu animeye bırakmışlar ama bir ilgi çekiciliği yok. Manga fersah fersah ilerisini anlatıyorken... Kısaca Worldbuilding zayıflamış.

+Son olarak da babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi. Bitti. :d

Boruto'nun önemli eksikleri:

• + Serinin ana karakteri olan Boruto'nun hikayesi pek de ilgi çekici değil. Serinin "Kahramanın sıradan hayattan kopması" Vortex'le bitmiş durumda. Ancak karakterin ne olacağını, ne ana motivesini, ne de işleniş hakkında bir fikir vermiyor. Kafamızda şekillendirmek zor oluyor. Kawaki'nin bu durumda daha iyi bir işlenişi ve motivesi var. Tabii karakter ile ilgili olan yeterli olmayan bir işleniş de söz konusu. Örnek; Boruto'nun yerine geçme arzusu ve onu kıskanması; karaktere çok zarar verdi. Ancak hayatını düşündüğümüzde karakterin neden böyle olduğunu anlamak zor değil. Gerçekten aile isteyen biri. Ki baba sevgisi hiç tatmayan bir karakterin; ilk baba figürü arayışında Jigen'le tanışıyor. Jigen'in de onu kendisi için kullandığını görünce; haliyle Jigen'e öfke ve tiksinme oluşuyor. Onun için tüm dünyadaki insanlar Jigen ve babası gibiydi. Ta ki Naruto ile karşılaşana dek. Kawaki'nin Naruto'yu ne denli sevdiği ve onun için kendini feda etme arzusuyla yanıp tutuştuğunu görüyoruz. Çünkü Naruto'nun bir numarası olmak istiyor. O sevgiyi paylaşmak istemiyor. Bu durumu Katakuri'nin tüm aileye abilik, saygınlık ve övülmesinin bencil bir şekilde olanı gibi düşünün. Aslında içindeki istek çok masum. Ancak bu arzusu kardeşi olarak saydığı Boruto dahil değil miydi ? Aslında Boruto onun için aile içindeki bir rakibi olarak görüyor. Çünkü Boruto'nun babası olarak gördüğü Naruto'nun kanından biriydi. E haliyle onun için bir numara hep Boruto olacağını düşünüyor. Bu gerçeklik onu rahatsız ediyordu. Naruto'nun gerçek sevgisi ve en sevdiği evlat olma arzusu kandan geçtiğine inanıyordu ki; bu aileden biri olduğuna kendisi de inanmak istiyor. İşte burada Boruto'nun neden babasının oğlu olduğu konusunu Boruto Part 1 mangasının sonunda görüyoruz. Kendisi Naruto gibi Kawaki'yi anlamak ve doğru yola sokmak istiyor. Bu durum ilerde Kawaki karakterini değiştirecek. Ve Kawaki'nin Naruto gibi biri olacağını göreceğiz.

Bunları uzunca anlattım. Bu maddenin sonucu nedir; derseniz. Sonuç bu: Kawaki cidden ilginç bir karakter. Kendisi hakkında çıkarımlarımız çok ve merak ediyoruz. Üzerinde çokça şeyler düşünebiliyoruz. Ancak bu Boruto için değil; bir ara çok yükseldim. Doğrudur... Boruto serinin antagonisti olacak; Kawaki, Progonisti olacak ve böyle bir macera okuyacaz falan filan.. Lakin, istediğimi alamadım. Bir Shounen Guts'ı yaratılmak isteniyor gibi. Her şeyini kaybedeceksin diye yola çıkılan durumun Part 1 finalinde gördük. Geri kazanabilme ihtimali olan bir kaybetme asla vurucu değildir. Tabii Boruto daha bir sürü şeyini kaybedecek. Onu da görecez.

+Serinin ana konusunu hala anlayamadım. Ki onun etrafında gelişen yan karakter de yok. Naruto'da bir savaş konusu vardı ve işleniyordu. Onun etrafında da karakterler şekilleniyordu. Mutluluk, iyi-kötü, nihilizm, maddecilik, agnostizm, insan nedir, ateşin iradesi vs. Bunların esamesi Boruto'da yok.

+Çizimleri, Naruto'yla alakası yok gibi. Zenginlik çeşitlilik yok. Naruto'da ciddi bir sembolizm şöleni vardı.

+Üstte belirttiğim gibi sembolizm olmamasıyla beraber karakter tasarımları da bir o kadar zayıf. Orochimaru, Kisame, İtachi, Sasori, Obito ve Kakashi gibi güçlü karakter tasarımları yok. Zaten Boruto serisinde ana karakter de yok...

+Yeni modern dünyayı hiç iyi işlenmemesi. Bunu animeye bırakmışlar ama bir ilgi çekiciliği yok. Manga fersah fersah ilerisini anlatıyorken... Kısaca Worldbuilding zayıflamış.

+Son olarak da babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi. Bitti. :d
Kawaki'nin dileği Boruto olmakmış, bunu gördük ama yine de Boruto'yu seviyordu. Kötü niyetli bir kıskançlıktan ziyade keşke onun yerinde ben olsaydım gibi bir yaklaşımı vardı. Elinde olsa işleri bu noktaya getirmezdi. Tamamıyla bilinçsizce oluştu her şey, ilahi teknik tetiklendi ve şimdiye geldik.

Öte yandan bence Kawaki'nin Boruto'yu öldürmek istemesi tamamıyla Ootsutsuki'yle ilgili. Kawaki'nin amacı tümünü yok etmek ve Boruto da bir Ootsutsuki.Aslında akıl ve mantığın işlediği bir dünyada hikaye buralara gelmezdi. Boruto'yu taa Momoşiki olayı orraya ilk çıktığı zaman öldürürler ve tüm sorunu çözerlerdi. Kawaki geç kalınmış doğru bir kararı uyguluyor. Artık Momoşiki dirilemez ama yine de Boruto'yu ele geçirip terör estirebilir. Kawaki doğru bir hamle yapıyor ama uslubu yanlış. Gerçi düzgün bir uslup kullansa bile Naruto falan izin vermeyecekti. Zaten Boruto önceleri beni öldür diye gezerken, Momoşiki'nin dirilişi imkansız olunca ölmek istemiyorum diye gezmeye başladı. Yaşamak istemesi doğal tabi, kızamam.

Yine ihale Naruto'ya kalıyor. Adam olsa Boruto'yu öldürüp bütün sorunları çözerdi ama şimdi yine dünya kaosa sürüklenecek. Sonra seri sonu Boruto kahraman ilan edilir :( Lan bütün her şey sen yaşa diye yaşandı :(

Boruto TBV: 3.Bölüm başlık UZUHIKO

Bölüm kaldığı yerden devam ediyor. Boruto uyarısını tekrarlıyor "beni 10 kuyrukluya götür" Code dinlemeyip Borutoya saldırmaya çalışıyor ancak Boruto tüm saldırıları savuşturuyor sanki Kamui kullanırmış gibi.
Code şaşkın bir şekilde ne olduğu anlamaya çalışıyor, Boruto Yıldızı andıran yeni tekniği UZUHIKO'yu kullanarak Code'ye saldırıyor ve onu köşeye sıkıştırıyor.

Kawaki'nin araya girmesiyle Code kaçıyor ama her şey Borutonun istediği gibi gidiyor Code'nin üzerine kurbağa yerleştirmiş ve 10 kuyruklunun yerini tespit ediyor.

Boruto oldukça soğuk ve sakin.

Shippuuden mangası bittiğinden beri borutoya hiç bakmadım, okunur mu yoksa vakit kaybı mı?
Naruto olarak düşünmeyeceksin olayı

Filler bölümler atlanırsa çok güzel izleniyor. Günümüz shounenlerin hepsinden iyi, kendimizi kandırmayalım. Ben manga canon bölümleri severek izliyorum :D :p

Boruto köyden ayrılıp Code'nin yanına gider, Code 10 kuyruklunun kaybolduğunu söyler tam o sırada 4 yeni düşman belirir ve saldırmaya başlar Boruto köşeye sıkışıyor Code'den yardım istiyor anca Code kaçıyor.
Boruto kurtuluyor ve kendi saklanma sığınağına gidiyor.

Sasuke ağaca dönüşmüş ve Boruto "Özür dilerim biraz daha beklemen gerekecek Sasuke amca" diyor o sırada Kashin koji geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık