Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

157. bölüm müthişti ancak yetişkin Naruto'nun bir kez daha gözümüzden düşmesine neden oldu. Nagato'ya Amegakure'ye barış götüreceğini söyleyen Naruto bu bölüm gördük ki Amegakure'yi unutmuş, orayı yok saymış. Amegakure hala bildiğimiz karanlık ve yıkık yer. Yetişkin Naruto'nun sorumsuzlukları bitmiyor. Hayal kırıklığı olmaya devam ediyor :(

Diğer taraftan anime mangaya uygun olarak daha karanlık bir hal almaya başladı. Animasyon nedeniyle bu sertlik tam hissedilemiyor ama mangaya uygun olarak animeyi farklılaştıracaklarını hissettirdiler. Kara gümbür gümbür geliyor ve heyecan dorukta.
Filler bölüm çok fazla kasmana gerek yok. :)

Kişimoto hem anime hem de manga için danışman. Kendisinin Boruto anime ve mangası için şöyle bir sözü var.

"I'm going to make this show better than Naruto”
Kişimoto
Kişimoto anime için de mi danışman? İnanmıyorum sana. :mad:

Kişimoto'nun o sözü söylemesi saçma çünkü kendisi daha öncesinde "Evrenle işim bitti şirket devam ettirmek istedi" demiş biri.

Demek istediğim şey Boruto'da olanlar üzerinden karakterlere yüklenilemez çünkü Naruto orijinalinde bitmişti. Fanlar için devam ettirildi dolayısıyla kaos ortamı olması doğal. :mad:

Hanabi çan ve Konohamaru ship olur o zaman görürsün cezanı. :mad:

Hanabi-çan Konohavasıfsızmaru'ya bakmaz bir kere, gönlüm rahat bu konuda ama WB için oğlancı diyorlar, bilemedim.

Sırf size sorularım olduğu için hesap açıp manganın ilerlemesini bekledim.
1)Kaguya yenildikten sonra Madara öldü peki bedeni ve Rinnegan ne oldu ?
2)Sarada MS açacaksa EMS ve Rinnegan nasıl olacak sizce sonuçta EMS için başka bir MS lazım.
3) Orochimaru neyin hazırlığını yapıyor sizce yani Mitsuki'yi yapmasın da ki amaç ve gizem ne?
4) Jougan Tenseigan kadar güçlü mü?
5) Amado sizce Orochimaru tanıyor mu? Jiraiya dna modelini Orochimaru dan aldığını düşünüyorum ortak noktaları clon yapmak.
6) Naruto ve Sasuke bunu yenemezler , madem chakra bir bağlantı Hagaromo görmüyor mu? Oğullarımin savaşını milenyum asırdır izliyorum demişti Hagoromo Naruto ya.
Bir görüşüm de Madara ile Hashirama edi tensei ile geri cağırılsın sonuçta Madara eminim çok kızgındır ?
7)Obitonun topladığı gözleri acaba tekrar görürmüyüz ?

Manga yeni okudum, yazım yanlışları için çok özür diliyorum. Aklım da daha çok soru vardı ama insan unutuyor. Cevaplarınızı bekliyorum ve teşekkür ediyorum.

1)Kaguya yenildikten sonra Madara öldü peki bedeni ve Rinnegan ne oldu ?
Madara öldüğü esnada dünya kültür mirası gibi bedene sahipti. Tek hücresinden canavar yaratılır. Daha önce mangada söylendiği üzere ölü bir şinobi'nin bedeni o şinobiye ait sırlara sahiptir. Koskoca Dördüncü Şinobi Savaşı sırf ölü bedenlerin laneti etrafında döndü. Yani şinobilerde azıcık akıl varsa Madara'nın bedenini yok etmişlerdir. Ancak kesin bir bilgi yok elimizde. Yarın öbür gün tekrar Madara ya da bedenine bağlı işler ortaya çıkarsa şaşırmayız.

Madara öldüğü esnada Rinnegan'a sahip miydi tartışılır. Rinnegan'ın kapatılacağı ya da kapatılamayacağı yönünde ne söylesek desteksiz. Görünene göre hep açık kalan bir dojutsu. Bir sahnede Sasuke'nin tomoe'li rinneganının tomoe'leri kaybolmuştu. Çünkü gücü tükenmişti ancak yine de tomoe'siz rinnegan'a sahipti. Birde Madara'nın bir sahnede anlık sahte Rinnegan ile Şaringan değişimi var. Bana göre Rinnegan kapatılamaz. Yani Madara öldüğü esnada Rinnegan ile çizilmediği için Rinnegan'ı yoktu diyorum.

2)Sarada MS açacaksa EMS ve Rinnegan nasıl olacak sizce sonuçta EMS için başka bir MS lazım.
Sarada MS'yi açar elbet. Bu konuda çok hikaye kasacaklarını da sanmam. Kritik bir anda MS açtırarak şov yaptırırlar bastiçe. MS ile EMS'nin tek farkı EMS sahibi dojutsu'dan zarar görmez, körleşmez, EMS'ye aslında kesinkes gerek yok. İlla Sarada'ya EMS vereceklerse babasından, Obito'nun koleksiyondan ya da Madara'dan faydalanırlar. Rinnegan'ı ise ben hiç beklemiyorum. Hagoromo'nun kendisi ortaya çıkması gerek gerek. Bu büyük bir olay olur, gerekmez. Bir yerden bulup buluşturup doğrudan Rinnegan vermezler ise Sarada Rinnegan'sız yaşar.

3) Orochimaru neyin hazırlığını yapıyor sizce yani Mitsuki'yi yapmasın da ki amaç ve gizem ne?
Mitsuki'yi Oroçi'nin kendi için kap olarak yarattığı gibi popüler bir görüş var. Ancak Oroçi devri geçti, artık kendisi imana gelmiş biri olarak resmediliyor. Bu saatten sonra Oroçi aksiyonları göreceğimizi sanmam. Oroçi'nin Mitsuki'yi yaratma amacı gözlem yapmak. Yani Oroçi Sasuke'yi gözetlediği gibi Mitsuki'yi gözetlemek istiyor. Oroçi kendi belirttiği üzere kontrol ettiği bir rüzgarın değil, öngörülemeyen yani özgür iradesi olan bir rüzgarın esmesini daha eğlenceli ve zevkli buluyor.

Daha önce Sasuke Oroçi'nin yolunu terk ederek kendi yolunda ilerledi ve Oroçi bu durumdan hoşlanarak ona yardım etti. Kabuto ise Oroçi'nin yolundan gitti sonunda karanlığa gömüldü. Oroçi psikolojik bir süreçten geçti ve takıntılarından vazgeçti. Mitsuki olayında Oroçi Mitsuki'yi birçok deneye tabii tuttu. En son Mitsuki özgür iradesi ile seçim yapana kadar Mitsuki'yi tekrar tekrar denendi ve sonunda özgür iradesi olan bir klon yarattı. Şimdi de gözetliyor. Adam ekmeğinin peşinde. Oroçi'yi çocuklarının gelişimi görmek isteyen bir ebeveyn gibi düşünebiliriz. Ek olarak Konoha ve Dünya için faydalı olmaya da çalışıyor.

4) Jougan Tenseigan kadar güçlü mü?
Jougan şimdiye kadar sadece görüş sağladı. Çakra görüşü, çakra yolu görüşü, boyutlar arası görüş. Ancak Ootsutsuki'nin miras kalan güçlü bir gözü diyor Momoşiki. Neler çıkacak belli değil. Öte yandan Tenseigan yıkıcı bir güç veriyor, fiziken sahibini kalkındırıyor ancak sadece Toneri kullandı ve kendisi büyük bir savaşçı değildi. Tenseigan'ı Madara'ya versen düz eder Dünya'yı. Rinnegan düzeyinde bir güç Tenseigan. Ama Jougan hikaye gereği daha büyük bir güç çıkacaktır.

5) Amado sizce Orochimaru tanıyor mu? Jiraiya dna modelini Orochimaru dan aldığını düşünüyorum ortak noktaları clon yapmak.
Amado'nun Oroçi ile dolaylı da olsa bir ilişkisi var gibi. Klon meselesi bir kenera Oroçi'nin lanetli mühür ile ölümsüz olması ile Ootsutsuki'lerin karma ile ölümsüzlüğü neredeyse aynı şeyler. Amado bunun farkında olmalı, araştırmalırında Oroçi'yi incelemiş olmalı. Klon'a gelirsek Mitsuki Koji'ye kıyasla daha başarılı bir klon gibi duruyor. Koji aslına benzeyen bir görünüşe ve tekniklere sahip ancak Mitsuki Oroçi kıyasla bambaşka biri. Tabii Koji'nin yaratılma amacına yönelik Jiraiya tarzında yaratılmış olma olasılığı da var. Jiraiya'nın ölüsü Amegakure'deydi ve Kara'nın Amegakure'de bir üssü vardı. Bundan dolayı oradayken Jiraiya'nın bedenine ulaşmış olmaları olası. Ama Amado araştırmalırnda Oroçi'den yardım almış ya da bilgi çalmış gibi duruyor.

6) Naruto ve Sasuke bunu yenemezler , madem chakra bir bağlantı Hagaromo görmüyor mu? Oğullarımin savaşını milenyum asırdır izliyorum demişti Hagoromo Naruto ya.
Hagaromo hala dikizliyor olan biteni. Ama Kaguya-sama olaylara dahil olana kadar çıkmaz ortaya. Bir ihtimal Kaguya-sama yancısı İşşiki'yi temizlemek adına geri dönebilir. Bu durumda Hagoromo da dönebilir belki. Haşirama ile Madara'nın dönüşü de elbette olası ama dön dolaş aynı hikayeyi mi sunacaklar. Birde hikaye dar bir alanda ilerliyor. Bu nedenle Naruto'daki gibi birçok karakterin olaya dahil olması gibi bir durum söz konusu değil. Bence ne Hagoromo ne de Haşirama&Madara ikilisi olaylara dahil olmalı. Ama Kaguya-sama'nın dönüşünü bekliyorum, İşşiki'den ötürü.

7)Obitonun topladığı gözleri acaba tekrar görürmüyüz ?
Tüm o şaringanlar hala daha orada duruyor olabilir. Bu konuda bilgi yok. Unutulmuş bir mesele. Yeri geldiğinde örneğin Sarada için kullanılabilir.

Elimden geldiğince cevapladım ama belirsiz konular mevcut. Varsayımlar ve çıkarımlar yapabiliriz ancak benden bu kadarı geliyor. Birçok açık uçlu duurm mevcut ne yazık ki.

Bu kaçıncı Konoha baskını arkadaş, sıkıldım artık ya. Senaryo üretemiyor musunuz anlamadım ki, elinizde çok iyi bir evren var, mükemmele yakın bir dövüş sistematiği var, ama hep aynı şeyler üzerinden yürüyor. Bıktım lan Konoha baskınından.

Yani bir evren anca bu kadar verimsiz kullanılabilirdi. Millet her karışını işliyor evrenin, beyefendiler 2-3 karakter arasına sıkışmış kalmış. Yeter ya.

Yüce Otsutsuki'ler bile direk iki el mührüyle koca ülkeleri havalandırabilecekken(bakınız Madara) köy basıyor. Yav sen Otsutsuki değil misin? Senin akranların DNA kılıcından kıtalara şekil veriyor, ülkeleri kaldırıyor, ay yaratıyor. Sen hala köy basıyorsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık