Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsa Yatırımı

borsaya yatırım yapıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    105
sabahtan beri piyasadaki şirketlere göz atıyorum da gerçek anlamda ucuz gözüken şirket sayısında geçtiğimiz senelere göre baya bir azalma var . portföyünüzdeki hisseleri gözden geçirin her zaman olduğu gibi en iyi fikirlerinize para yatırdığınızdan ve en iyi fikirlerinizin sahip olduğu fiyatlama hakkında bir fikir sahibi olun.
saygılar

sabahtan beri piyasadaki şirketlere göz atıyorum da gerçek anlamda ucuz gözüken şirket sayısında geçtiğimiz senelere göre baya bir azalma var . portföyünüzdeki hisseleri gözden geçirin her zaman olduğu gibi en iyi fikirlerinize para yatırdığınızdan ve en iyi fikirlerinizin sahip olduğu fiyatlama hakkında bir fikir sahibi olun.
saygılar
öneriyi anlamadım açar mısın

jim simons 86 yaşında ölmüş. gelmiş geçmiş en başarılı portföy yöneticisiydi.
23 yaşında doktorasını almış mit ve harvard’da matematik profesörlügü yapmış fakat hayattan sıkılmaya başladığı 40’lı yaşlarda borsaya ilgi duymuş ve matematiği kullanarak bir takım pattern’lar bularak dünyanın en iyi performans gösteren fonunu kurmuş. fonu ise diğer fonların aksine ekonomist ve finanscıları değil matematikçiler ve istatistik bilimcilerini içeriyordu. kurdukları modellemeler ne diyorsa sadece onu yaparak bu başarıyı elde ettiler.

30 sene boyunca yıllık yüzde 66 getiri elde ettiler. yönetim ücretini düşünce bile yüzde 39 gibi eşi benzeri olmayan bir rakam ortaya çıkıyor. fonuna konan 1.000 dolar 30 senede 19.5 milyon dolar olurdu. yönetim ücreti olmasaydı 1000 dolar 4 milyar dolar olurdu..
FinTech'teki quantlar ya da muhendisler bu adama tapiyor resmen. Sektorde olan ve trader olmayan/sevmeyen benim icin saygi duyulasi adam. Is ortagimdan kendisi hakkinda cok ornek duymuyor olsam daha da fazla sevebilirdim.

FinTech'teki quantlar ya da muhendisler bu adama tapiyor resmen. Sektorde olan ve trader olmayan/sevmeyen benim icin saygi duyulasi adam. Is ortagimdan kendisi hakkinda cok ornek duymuyor olsam daha da fazla sevebilirdim.
mühendis falan olsam da traderlıkla uğraşsam da bu adam çok ilgimi çekmezdi. evet eşi benzeri olmayan bir iş yapmış ama o kadar. bu adamdan alıp hayatınıza koyabileceğiniz bir şey yok çünkü bu işi hep kapalı kutu yaptı ve çok büyük bir katkısı olmadı finans topluluğuna bence.

mühendis falan olsam da traderlıkla uğraşsam da bu adam çok ilgimi çekmezdi. evet eşi benzeri olmayan bir iş yapmış ama o kadar. bu adamdan alıp hayatınıza koyabileceğiniz bir şey yok çünkü bu işi hep kapalı kutu yaptı ve çok büyük bir katkısı olmadı finans topluluğuna bence.
soruma cevap vermedin üzdün. adamın katkısı nasıl olmamış olabilir :S bi iş formülize edilse de pratik uygulaması risk içerir, bu adam bu riski alıp aplike etmiş, uygulama alanı açmış ve bu süreç finans alanında hiçbi şeyi değiştirmedi deme lütfen

soruma cevap vermedin üzdün. adamın katkısı nasıl olmamış olabilir :S bi iş formülize edilse de pratik uygulaması risk içerir, bu adam bu riski alıp aplike etmiş, uygulama alanı açmış ve bu süreç finans alanında hiçbi şeyi değiştirmedi deme lütfen
aldığı bir risk yok.

Adamin zaten finans topluguna katki gibi motivasyonu oldugunu zannetmiyorum, zaten hedge-fund sirketi kuran insan finans dunyasina katkidan cok parayi dusunmustur. Tabii bundan bilmem kac sene sonra, gecmiste kullandigi yontemler/methodlar makalelestirilir vs, belki normal insanlar icin katkilari olabilir. Zaten hedge-fund ya da property trading firmalarinin "direkt" ya da cok kisa bir sure icinde public finansa katki saglamasi sacma olur, sirketlerin rekabet dogalarina ters. Arka planda, buyuk firmalara daha iyi rekabet edebilmek icin cip, fpga, network gibi alanlara yaptiklari yatirimlari ile sagladiklari gelisimi ne kadar finans dunyasina mal edersin ya da senin finans dunyanin icindeki tanimlarin icinde midir, orasini bilmiyorum.

Sozunu tam hatirlamasam da 'yatirim yapacagim tek sey; saglam ekibin kendisidir' [bu tarz bir seydi genel anlatmak istedigi] felsefesini benimseyen/benimsemeye calisan baya sirket vardir. Inananlar ve karakterine uyanlar icin sirket hayatlarina konulasi bir felsefe.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık