Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Bleach (Anime)

Unohana bankai dediği kısımda tüyler ürperdi ancak sanki tam hissi alamadım ama çokta önemli değil. İzle-eğlen-geç olarak geliyor tüm seriler artık bana, 10-15 yıl önce bi manga yada animeye başlarken aşırı heyecanlanırdım şimdi vakit geçsin diye, belki de ondan :))

Unohana'dan daha etkileyici bir çarpışma beklerdim:s En güçlüye yaraşır bir iki teknik görseydik bari.. Biraz yalın olmuş.

bu sanat filmi akımı anime dünyasında bleach'i etkiledi diye düşünebilirsiniz. önceden bir güç kullanacağı zaman önce o gücün ismini söyler, ne yaptığını rakibine güzelce anlatır, o gücü sonra kullanırdı. bu eserleri mangakaların yaptığı, sonradan animeye çevirildiği her zaman unutulduğu için, bu anlatım tarzı çok eleştirilirdi. one piece'de luffy nasıl her hareket öncesi gomu gomu no xxx diyorsa, bleach'te de bankai diyor ki, manga okuyucusu anlasın burda hangi gücü kullanıyor. kötü karakterler planlarını her zaman açıklar, geçmişte neyi neden yaptığını her zaman açıklar. çünkü okuyucu mal anlamıyor, anlatmazsa. karakterin zihninden geçenleri de duyarız sık sık, bu tarzı filmlerde fazla göremezsiniz. senaristler, yönetmenler bu bilgileri izleyiciye farklı şekillerde vermeye çalışır genelde.

böyle sanat filmi gibi izlerseniz, size açıklama yapmayan, sağa sola bir şeyler yerleştirerek, renklerle, mimiklerle bir takım göndermelerle, yani minimal bilgi vererek, sizin noktaları birleştirmenizi istiyor. o zaman da herkes bu noktaları farklı birleştirdiği için, ya herkes farklı şeyler anlıyorlar yada anlamıyorlar çok kötü olmuş diyorlar.

Mangasına biraz göz ucuyla bakmıştım.
Ama Unohara Kenpachi yi egitmek için ölmesi kadar saçma bir şeyi uzun yıllardır ne mangalarda ne de animelerde gördüm :)
Keşke başka türlü bir düşmana karşı yenilseydi. Dövüş ne kadar iyi olursa olsun çok amaçsız geldi bana.
Bir de bir saat konusturup açıklamaya çalışıyor Unohara.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık