Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

yine aynı fiyat indirimde görünüyor. modeli aynı değil ama özellikleri aynı gibi evet. bakalım karar vericez sağolasın

14700hx 4070'li Victus indirimle 44 bin lira. Almadıysanız bir bakın, özellikleri ile bu fiyata fiyat performans zirvesi şu anda.

teşekkür ederim ama fikir değiştirdik başka bişey yapıcaz işljsdfg sağol yine de

4070 baya ısınıyor diye biliyorum

teşekkür ederim ama fikir değiştirdik başka bişey yapıcaz işljsdfg sağol yine de

4070 baya ısınıyor diye biliyorum
İşlemci ısınıyor diyeni duymuştum da ekran kartı ısınıyor diyeni ilk defa duyuyorum :).

Şaka bir yana harici ekran kartlarında Türkiye içi zaten Nvidia'ya bağımlıyız. Burada da sıralama. 4070>4060>4050.

Akakçede filtrelersen 4070li laptoplar en ucuz 45binden başlıyor.

4080 zaten saymıyorum onlarınki 65 binlerden başlıyor.

Isınma sorunları vs işlemcide araştırılmalı, ekran kartında alabileceğin en yüksek modeli al geç, ekran kartı ile yapılacak işin varsa, oyun vs. Mesela İntelin hxli modelleri ısınıyormuş diye sorgulasan doğru olurdu, onların da kilitleri oluyor belirli bir güce kadar çekiyor, o güç de genellikle yetiyor zaten.

Şöyle bir sistem almayı planlıyorum. 40k normalde kasanın fiyatı fakat bütçemi aşıp anakart - ram - ssd ve kasada yükseltme yaptım. Nasıl sizce ? Biraz araştırıp ürünlerde yükseltme yaptım ama yine de çok iyi ürün bilgim pek yok.

32 aslında. 2 tane olarak seçili sepette.

B650 ana kartta fark yaratıyor mu ? Bir kaç yerde b650 olması söylenmiş çoğu sistem tavsiyesi verilirken. Sistemin orjinal halinde ASUS Prime A620M vardı.
Fark eder, m2 ssd slot sayısı falan önemli anakartta. Dahili bluetooth wifi var mı vb seyler fark ediyor. Tabi kişisel ihtiyaçlara da bağlı ama almışken iyisi alınmalı bence.

Şöyle bir sistem almayı planlıyorum. 40k normalde kasanın fiyatı fakat bütçemi aşıp anakart - ram - ssd ve kasada yükseltme yaptım. Nasıl sizce ? Biraz araştırıp ürünlerde yükseltme yaptım ama yine de çok iyi ürün bilgim pek yok.

Özelleştirmelerden kasayı vento 750w, ssd adata legend 500, ram xpg cl30 6000mhz, anakart asus tuf b650 m-e yaparsan 45.5k yapıyor. İstersen ssd'yi kafana göre daha yüksek de seçebilirsin. Senin attığından çok da farkı yok ama ramler ve anakart daha iyi. Ben bunu tercih ederdim.

32 aslında. 2 tane olarak seçili sepette.

B650 ana kartta fark yaratıyor mu ? Bir kaç yerde hep b650 olması söylenmiş çoğu sistem tavsiyesi verilirken. Sistemin orjinal halinde ASUS Prime A620M vardı.
İyi bir anakartla uzun süre işlemci upgradeleyebilirsin. a620 günü kurtarır ama iyi bir anakart uzun yıllar dayanır. am5 platformuna daha 2 nesil daha gelir en az. Yani iyi anakart çok işine yarar.

Özelleştirmelerden kasayı vento 750w, ssd adata legend 500, ram xpg cl30 6000mhz, anakart asus tuf b650 m-e yaparsan 45.5k yapıyor. İstersen ssd'yi kafana göre daha yüksek de seçebilirsin. Senin attığından çok da farkı yok ama ramler ve anakart daha iyi. Ben bunu tercih ederdim.
Aynı rami söylemişsin aslında. :D Ben ssd'yi de bir tık yüksek tutmak istiyorum. 7000-6000 okuma yazması olması tercihimdi. Senin önerdiğin sistemde değişiklik yaptığımda 48'e geliyor. SSD'den dolayı. Bu da aklımda o zaman. Bunu alırım yüksek ihtimal arada büyük bir fiyat farkı yok .1800 sadece. Hazır sistemlerde galiba ram-ssd-anakart gibi ürünlerin en düşüklerini ekleyip fiyatla göz boyuyorlar gibi geldi. Dikkat ettim anakart ve ssd gibi parçaları en düşükte tutuyorlar.

İyi bir anakartla uzun süre işlemci upgradeleyebilirsin. a620 günü kurtarır ama iyi bir anakart uzun yıllar dayanır. am5 platformuna daha 2 nesil daha gelir en az. Yani iyi anakart çok işine yarar.
Fark eder, m2 ssd slot sayısı falan önemli anakartta. Dahili bluetooth wifi var mı vb seyler fark ediyor. Tabi kişisel ihtiyaçlara da bağlı ama almışken iyisi alınmalı bence.
Anladım ne demek istediğinizi. Ana kartı A620 yapıp fiyattan kıssam mı diye düşünüyordum ama onu da değiştireceğim o zaman. Uçuk bir sistem toplama niyetim yok ama biraz da uzun ömürlü olsun istiyorum ve sistemlerde her parçanın önemi fazla olduğu için ekran kartı ve işlemci iyiymiş diye geçiştirip almak istemiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık