Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Beyblade Metal Saga

Beyblade'le nasıl tanıştınız?

• Kullanılan toplam oy
    40
Forumda baktım eski ilk beyblade'in konusu var. Metal Saga'yı da gözüm aradı ama bulamadım, benim jenerasyondan da forumda bir çok üye olduğu için bu konuyu açmak istedim. Tıpkı ilk Beyblade gibi bu beyblade serisi de Türkiyede çok aşırı popüler olmuştu. Hatta Dünyada da bir sürü büyük turnuvaları, etkinlikleri oldu. Z Jenerasyonunun büyük bir kısmının bu Beyblade'lerle anısı var. Peki kitabın ortasını kapatıp en başa götüreyim sizi nedir bu Beyblade Metal serisi? Neden adı Metal? Beyblade Metal, Takafumi Adachi tarafından oluşturulan Japon Mangasının ismidir. Shogukan şirketinin aylık dergisi CoroCoro Comic'de Eylül 2008 ve Şubat 2012 tarihleri arasında serileştirilmiştir. Animeye de uyarlanan bu seri bir zamanlar Minika GO ve Star TV'de Türk izleyicisiyle ekranlarda buluşmuştu. Peki neden ismi Metal diye sormuştuk. Bunun cevabı isminden de anlaşıldığı üzere oldukça basit, ilk Beyblade serisinin piyasaya çıkan Plastik Beyblade'lerinden sonra bu seride Metal Beyblade'lere geçiş yapılmıştır.

Ben Manga yerine Animeden gideceğim çünkü bizim jenerasyonun ve diğer bir çok kişinin bu seriyle tanışma şekli Animeyle oldu. Manga ve Anime arasında bir çok fark olsa da işin manga kısmına bu konuda şimdilik değinmeyeceğim. Animeye biraz daha detaylandırırsak, Beyblade Metal, 4 Sezondan oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla; Metal Fuison, Metal Masters, Metal Fury ve Metal Shogunsteel'dir.

METAL FUSION
Metal Fusion, Gingka Hagane isimli bir çocuğun köyündeki yasak beyblade El Drago'nun zorla alınması ve onu kötü ellerden kurtarmak için yola koyulmasını konu alır. Bu yolculukta 3 sezon boyunca süren Kyoya ile rekabetinin ve en iyi arkadaşlarından birisi haline gelecek Kenta'yla arkadaşlıklarının temeli atılacaktır. Bir zamanlar Kyoya'yı da emellerinde kullanmış, El Drago'nun sahibi Ryuga'yla birlikte hareket eden kötü adam Doji'nin düzenlediği turnuvaya girmek için puan toplamaya başlayan Gingka ve arkadaşları'nın başına bir takım olaylar gelir...

METAL MASTERS
Metal Masters, Japonya'nın dışına çıkıp diğer ülkelerinde katıldığı bir Dünya Beyblade turnuvasının haberiyle başlıyor. Her takım 3 as 1 tane yedek (şart değil) oyuncuyla birlikte 4 kişiden oluşuyor. Sezonun girişinde Japonya'nın en iyi dört Beyblade'çisini seçmek için bir yarışma düzenleniyor. Bir önceki sezon düzenlenen Battle Bladers turnuvasında şampiyon olan serinin baş karakteri Gingka Hagane doğrudan takımın ilk üyesi olurken, Diğer üç üyeyi belirleyecek yarışmada, Kyoya 500 puanla birinci Tsubasa 370 puanla ikinci Masamune 350 puanla üçüncü oluyor. Kyoya yarışmayı birinci tamamlasa da Gingka'yı yenmeyle alakalı olan saplantısı yüzünden Gingka'yla mücadele etmek için Japon takımına katılmayı reddedip Turnuvaya başka bir takımla girmek için yola koyuluyor. Böylece yarışmada dördüncü sırada yer alan Yu Tendo takımın dördüncü üyesi oluyor.

Takımlar;
Takım Gan Gan Galaxy (Japonya Takımı)

Gingka Hagane (Galaxy Pegasus W105R2F)
Masamune Kadoya (Ray Striker D125CS)
Tsubasa Otori (Earth Eagle 145WD)
Yu Tendo (Flame Libra T125ES)

Garcialar Takımı (Brezilya Takımı)

Argo Garcia (Ray Gil 100RSF)
Ian Garcia (Cyclone Herculeo 105F)
Enzo Garcia (Ray Gasher M145Q)
Selen Garcia (Ray Gasher 125SF)

Wild Fang Takımı (Afrika Takımı)

Kyoya Tategami (Rock Leone 145WB)
Nile (Vulcan Horuseus 145D)
Demure (Counter Scorpio 145D)
Maskeli Bull (Benkei) (Dark Bull H145SD)

Whang Hu Zong Takımı (Çin Takımı)

Dashan Wang (Rock Zurafa R145WB)
Chi-yun Li (Thermal Lacerta WA130HF)
Chao Xin (Poison Virgo ED145ES)
Mei-Mei (Aquario 105F)

Excalibur Takımı (Avrupa Takımı)

Julian Konzern (Gravity Destroyer AD145WD)
Sophie (Grand Cetus T125RS)
Wales (Grand Cetus WD145RS)
Klaus (Grand Capricorn 145D)

Çöl Takımı (Arabistan Takımı)

Gasur (Storm Northern Cross 125FS)
Karte (Rock Raven 125B)
Zidane (Rock Raven 125B)

Chandora Takımı (Hindistan Takımı)

Salhan (Flame Serpent SW145D)
Aniel (Rock Serpent SW145WD)
Vridick (Storm Serpent SW145SF)

Lovushka Takımı (Rusya Takımı)

Anton (Evil Wolf DF145FS)
Aleksei (Burn Wolf SW145WD)
Nowaguma (Rock Orso D125B)
Lera (Rock Scorpio T125JB)

Star Breaker Takımı (Amerika Takımı)

DR. Ziggurat (Spiral Capricorn 90MF)
Damian Hart (Hades Kerbecs BD145DS)
Zeo Abyss (Flame Byxis 230WD)
Jack (Evil Befall UW145EWD)
Faust (Twisted Tempo 145WD)

METAL FURY
Dünya Turnuvası sonrası dünyaya düşen bir yıldız parçasının dünyaya ulaşmadan 10 parçaya bölünmesi ve Efsanevi beybladeçi olarak anılacak 10 Beybladeçinin Beyblade'lerini geliştirmesiyle başlıyor. Sezonun başlangıcında dünya turnuvasında ciddi zarar gören Pegasus tamir olur olmaz Kyoya'nın Gingka'ya bir müsabaka için mektup yollaması ve ikilin karşılaşmasıyla müsabaka ortasında iki Beyblade'in evrim geçirmesiyle ilk iki efsanevi Beybladeçiyi öğrenmiş oluyoruz. Sezonun devamında Karanlık güç Nemessisi engellemek için yola çıkan Yuki isimli gök bilimci bir Beybladecinin Gingka'yı bulması ve onun arkadaşlarıyla diğer Efsanevi Beybladeçileri aramasıyla hikaye başlıyor.

Efsanevi Beybladeçiler ve Beybladeleri;
Gingka Hagane "Cosmic Pegasus F.D"

Kyoya Tategami "Fang Leone 130W2D"

Ryuga "L-Drago Destructor F:S"

Chris "Phantom Orion B.D"

Yuki Mizusawa "Mercury Anubis 85XF"

Aguma "Sycthe Kronos T125EDS"

King "Variares D.D"

Dynamis "Jade Jupiter S130RB"

Tithi "Death Quetzalcoatl 125RDF"

Rago "Diablo Nemesis X.D"

+
Kenta Yumiya "Flash Sagittario 230WD"

İşin Anime, seyir boyutunu geçersek Takara Tommy ve Hasbro'nun çıkardığı Orjinal Beyblade'ler zamanında çok popüler olmuştu. Türkiyede Sevdiği karakterin Beybladelerini alan çocuklar, hiç izlemese bile arkadaşlarından görüp ilgisini çeken ve oynamaya başlayan bir sürü arkadaş... Yurt dışında düzenlenen Beyblade Turnuvalarına katılan zengin bebeleri... Anket dışında ekstra soru hiç beyblade'iniz oldu mu? olduysa ne veya nelerdi? Ben ilk Plastik Beyblade'imle mahallede çok popüler olduğu için ilgimi çekip anneme zorla aldırmamla başlasam da o zamanlar 5 yaşında olduğum için beyblade'i hatırlamıyorum. Onun dışında zaten bir Beyblade'im oldu o da Metal serisinde en sevdiğim karakter olan Kyoya'nın Rock Leonu'ydu. o Beyblade'le yenilmezdim en iyi @Keepr bilir :D

Son düzenleme:
Çocukluk dönemi çok oynardım da çizgi filmini denk geldikce izliyordum. Çocukluk anıları depreşti izlesem mi bi dedim. Eskiden güzel gelen şeyler o an kötü gelip eskideki kaldığı tadını da bozabiliyor biraz da endişeli başladım... Küçük kardeşimle birlikte izliyorum işte başta böyle sarmicak gibi oldu ama baya aktı gitti ya. İki sezonu bitirdim üçüncü sezonda da 5. bölüme kadar geldim, Annem de İstanbula bizim ufaklıklarla gezmeye gitmişti beni dün görüntülü aradı. İkinci sezonunda son bölümündeyim o sıra Gingka son dövüşü almış Gingka tam eline geri dönüyor böyle... neyse açtım telefonu bana kaldığımız eski evi sokağı gösteriyor. Beyblade izlediğimden haberi falan da yok. Geldi bana dedi bak sürekli Beyblade oynadığın sokak dedi. Çok epik bir zamanlamaydı...

Pazardaki bir CD satıcısı tezgahında görüp Takao ile tanışmıştım. Belki 50 kere izlemisimdir o CDyi. Sonra Minika'da metal serisine denk geldim. Fury sezonunu haftadan haftaya takip ederek izlemiştim. Severim Beyblade'i. Burst serisininde bir kaç sezonunu izledim, tam çerezlik.

Pazardaki bir CD satıcısı tezgahında görüp Takao ile tanışmıştım. Belki 50 kere izlemisimdir o CDyi. Sonra Minika'da metal serisine denk geldim. Fury sezonunu haftadan haftaya takip ederek izlemiştim. Severim Beyblade'i. Burst serisininde bir kaç sezonunu izledim, tam çerezlik.
Benim de tek düzenli izlediğim Fury sezonuydu.. ama en başarılı bulduğum tekrar başlayınca Masters oldu. Karakterler ve konu daha başarılı olmuş.

Kyoya'nın Rock Leone'nunu almıştım Hasbro'dan çizgi film ne kadar etkilediyse beyblade'imi geliştirmek için köyde ikinci kattaki balkona fırlatıyordum Beyblade'imi anjfwahjn bahçede de havaya atarken dereye düşürüp kaybetmiştim.. çok üzülmüştüm o mallığım yüzünden kuzenlerle beyblade kapışamadım. Daha orjinal Beyblade'de alamadım... :ühü:

Benim de tek düzenli izlediğim Fury sezonuydu.. ama en başarılı bulduğum tekrar başlayınca Masters oldu. Karakterler ve konu daha başarılı olmuş.

Kyoya'nın Rock Leone'nunu almıştım Hasbro'dan çizgi film ne kadar etkilediyse beyblade'imi geliştirmek için köyde ikinci kattaki balkona fırlatıyordum Beyblade'imi anjfwahjn bahçede de havaya atarken dereye düşürüp kaybetmiştim.. çok üzülmüştüm o mallığım yüzünden kuzenlerle beyblade kapışamadım. Daha orjinal Beyblade'de alamadım... :ühü:
Ben armağana gidip fiyatları 30 lira iken 10-15 tane almadığıma çok pişmanım. Hala bile heves edip vaz geçiyorum. Masters çok iyi. Aklıma geldikçe açar sevdiğim bölümleri izlerim. Hatta en sevdiğim bölüm 42.

Ben armağana gidip fiyatları 30 lira iken 10-15 tane almadığıma çok pişmanım. Hala bile heves edip vaz geçiyorum. Masters çok iyi. Aklıma geldikçe açar sevdiğim bölümleri izlerim. Hatta en sevdiğim bölüm 42.
Bende alacaktım bi heves ettim. Orjinal Takara Tommy almaya kalksam 1000tl şuan :üzgünüm: çok iyi "mid fake" dedikleri beybladelerde vergi falan derken 500 tl falan gidiyor. 1 tanesi için çok ya... 2-3 dolarlık çakma dandik çin kopyalarına da bulaşmak hiç istemiyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık