Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazbıyık'ın Asıl Derdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
wb nin dediği şeylere bakarsak bu one piece öyle birşey ki eline geçiren çok önemli bir güç elde edecek (gibi geliyor yada avantaj)... onun için onu riske atamazsın teach bile en az 20 yıl wb nin yanında durmasına rağmen, işine yarayan meyve için wb yi sattı. herkes göründüğü gibi değil, o zamana kadar kim bilebilirki teach in böyle birşey planlayıp sonrada kaçacağını ????? luffy 19 yaşında kk olursa zaten bunca zaman boşuna izlemiş derim başkada birşey demem...

Partix

Roger wb ye D. iradesini anlatırken oğlu olucağını ve onu korumasını istemiştir belkide..
Veya D.'nin will', ace olduğunu hissetti, kim bilir :)

sanılanın aksine luffy'nin d. olmak veya olmamakla ilgili bir sorunu yokki etini ve macerasını verdiğin sürece seninle gelir will of d. le ilgilenmiyor adam.tabii bir time skip daha yapıp olayı aşk ve komedinin dozunu düşürüp luffyi beyin sahibi yaparsa o zaman luffy will of d. yi kovalar derim.
yaşın bir sorun olacağını sanmıyorum.wb onca yılın ağırlığını taşıyan adam falan derken mecazi olarak söyledi kayıp zamandan bu zamana olan süreci sırtlayacak adam.
Wb ise salak bir adam olmamasına rağmen çağın değiştiğini göremedi(yada görmek işine gelmedi sonuçta çağ adamın çağı) bence marinfordda farketti.Wb aceyi başa geçirmeyi düşünmüyordu bence,ace'in sabo ve luffyle gecirdiği cocuklukta yaslı adamın dediği gibi kaptan olmak için tayfanın onayı gerekir.olay wb nin cıkıp ''ben sizin babanızım ben ne dersem o olur'' diyip de koskoca yonkou tayfasını bir arada tutman zor kopmalar olur aile zayıflar hedef haline gelir.bence wb rogera son bir kıyak yapmak niyetindeydi hem oglunu kurtararak hemde d. nin isteğini tazeledi.

sanılanın aksine luffy'nin d. olmak veya olmamakla ilgili bir sorunu yokki etini ve macerasını verdiğin sürece seninle gelir will of d. le ilgilenmiyor adam.tabii bir time skip daha yapıp olayı aşk ve komedinin dozunu düşürüp luffyi beyin sahibi yaparsa o zaman luffy will of d. yi kovalar derim.
yaşın bir sorun olacağını sanmıyorum.wb onca yılın ağırlığını taşıyan adam falan derken mecazi olarak söyledi kayıp zamandan bu zamana olan süreci sırtlayacak adam.
Wb ise salak bir adam olmamasına rağmen çağın değiştiğini göremedi(yada görmek işine gelmedi sonuçta çağ adamın çağı) bence marinfordda farketti.Wb aceyi başa geçirmeyi düşünmüyordu bence,ace'in sabo ve luffyle gecirdiği cocuklukta yaslı adamın dediği gibi kaptan olmak için tayfanın onayı gerekir.olay wb nin cıkıp ''ben sizin babanızım ben ne dersem o olur'' diyip de koskoca yonkou tayfasını bir arada tutman zor kopmalar olur aile zayıflar hedef haline gelir.bence wb rogera son bir kıyak yapmak niyetindeydi hem oglunu kurtararak hemde d. nin isteğini tazeledi.
Luffy'nin yaptığı ettiği, istediği mevzunun tamamı ve kararlılığının ve ölürken gülümsemesinin will of D. olduğuna dair yaygın bi kanı varken luffy ilgilenmiyo demek ilginç. Mevzuyu bilenler luffy'de o ışığı gördü. Hatta D. olayını tam olarak bilmese bile biraz vakıf olanlar kureha, crocus, zeff gibi luffy'de gördüler D. iradesini...

Silver D Wolf

Bence tamamen wb, roger a olan saygısı ve hayranlığından kaynaklanıyor ve bir de D. oluşundan dolayı ace kk yapmak istedi.Düşünsenize bir adam çıkıyor ve 3 yılda Grandline 'nı fethediyor ve ondan sonra kk ünvanı alan bir kişi bile yok böyle birine kim saygı duymaz ki böyle birine... WB D. will olayını bilen nadir kişilerden birisi ve bu D. will o kadar etkileyici birşey olmalı ki wb ace kk yapmayı ve bu D.will nasıl birşey olduğunu canlı olarak görmek istemiş olabilir

Bence tamamen wb, roger a olan saygısı ve hayranlığından kaynaklanıyor ve bir de D. oluşundan dolayı ace kk yapmak istedi.Düşünsenize bir adam çıkıyor ve 3 yılda Grandline 'nı fethediyor ve ondan sonra kk ünvanı alan bir kişi bile yok böyle birine kim saygı duymaz ki böyle birine... WB D. will olayını bilen nadir kişilerden birisi ve bu D. will o kadar etkileyici birşey olmalı ki wb ace kk yapmayı ve bu D.will nasıl birşey olduğunu canlı olarak görmek istemiş olabilir
WB'nin ace'i kral yapacağım dediğine dair bi kaynak gösterebilirmisin. Sengoku yada akainu değil direk WB böyle bişey söylüyo mu? Söylüyo yada istiyosa neden hiç kral olması için bi çabası olmamış???

olaya sadece kk olarak bakmayalım will of D. kk lıktan çok daha büyük bir olay oldugunu DÜŞÜNÜYORUM one piece yani roger ın mirası sadece bir anahtar olabilir ve wb bu işi ace in başarabileceğini düşünüp onun için ace için okadar şey yapmış olabilir.(ve oğlu olmasıda ayrı bir etken)

Şu Ace’in potansiyeli Luffy’den fazla muhabbetine karşıyım. Ben bi fazlasını görmedim Ace’in aksine eksiği var. Amacı,hedefi yok. Tek isteği aile. Luffy ise bebelikten beri kral olmak istiyor. Bu isteğinden biran bile vazgeçmedi. Krallık vasıfları daha çok var Luffy’de. Herkesi peşinden sürükleyebiliyor. Dost düşman farketmez kim olursa olsun etkileniyor Luffy'den. Ayrıca Sengoku’nun sözlerine bakıpta Ace ölmeseydi kral olcaktı falan diyemem. Düşünün adam zamanında Roger’ı en iyi bilenlerden biri. Böyle bir adamın soyunun devam etmesi ihtimalini bile kaldıramıyor doğal olarak. Birde o adamın çoçuğunu Wb’nin(Yani Roger kadar güçlü bir adamın) yanında görünce o sözleri söylemesi çok normal. Açıkcası bende aynı şeyleri söylerdim. Bu laflardan yola çıkarak Ace kral olcaktı o yüzden aradan çıkartıldı demek doğru değil. Serinin akışını bozabilecek bir karakterdi Ace o yüzden öldü. Bana göre böyle. Güç olarakta kral olabilceğini sanmıyorum ben Ace’in. Öyle bi amacı olsa bile o güce erişemezdi bana göre. Hiken hiken nereye kadar...

Herşeyden öte Wb’nin böyle bir derdi yoktu bence. Olsaydı diğer arkadaşların dediği gibi eğitirdi Ace’i. Adam kişiliğini karakterini sevdi,yokolup gitmesini istemedi o yüzden yanına aldı. Roger’ın oğlu olduğunu öğrendikten sonra böyle bi amaç edindi desek oda olmuyor. Hiçte öyle bir amacı varmış gibi durmuyordu Wb.

Şu Ace’in potansiyeli Luffy’den fazla muhabbetine karşıyım. Ben bi fazlasını görmedim Ace’in aksine eksiği var. Amacı,hedefi yok. Tek isteği aile. Luffy ise bebelikten beri kral olmak istiyor. Bu isteğinden biran bile vazgeçmedi. Krallık vasıfları daha çok var Luffy’de. Herkesi peşinden sürükleyebiliyor. Dost düşman farketmez kim olursa olsun etkileniyor Luffy'den. Ayrıca Sengoku’nun sözlerine bakıpta Ace ölmeseydi kral olcaktı falan diyemem. Düşünün adam zamanında Roger’ı en iyi bilenlerden biri. Böyle bir adamın soyunun devam etmesi ihtimalini bile kaldıramıyor doğal olarak. Birde o adamın çoçuğunu Wb’nin(Yani Roger kadar güçlü bir adamın) yanında görünce o sözleri söylemesi çok normal. Açıkcası bende aynı şeyleri söylerdim. Bu laflardan yola çıkarak Ace kral olcaktı o yüzden aradan çıkartıldı demek doğru değil. Serinin akışını bozabilecek bir karakterdi Ace o yüzden öldü. Bana göre böyle. Güç olarakta kral olabilceğini sanmıyorum ben Ace’in. Öyle bi amacı olsa bile o güce erişemezdi bana göre. Hiken hiken nereye kadar...

Herşeyden öte Wb’nin böyle bir derdi yoktu bence. Olsaydı diğer arkadaşların dediği gibi eğitirdi Ace’i. Adam kişiliğini karakterini sevdi,yokolup gitmesini istemedi o yüzden yanına aldı. Roger’ın oğlu olduğunu öğrendikten sonra böyle bi amaç edindi desek oda olmuyor. Hiçte öyle bir amacı varmış gibi durmuyordu Wb.
Ace'in potansiyeli şuradan yüksek görülüyor, Ace 10 yaşında iken haoshoku patlatmış, Luffy 17'ydi sanırım, şu duval'in ineğine karşı kullanmıştı, öncesinde kullandıysa bilmem ama olay bu şuanda.
Birde Ace'in meyvesi olsun geldiği soy olsun Luffy'den üstün, Dragon yonko ayarı bence ama Roger kadar güçlü değildir.
bide Ace Luffy gibi aptalda değil bi tek kaçmama gibi bir huyu var gerçi en büyük aptallık bu sayılabilir, kaçmadığı için öldü, Wb yada Shanks yerine Big Mam yada Kaido ile karşılaşsa yeni dünyaya ilk girdiğinde, daha erken bile ölebilirdi. Wb yaşam süresini uzattı, Teach hainlik yapmasa yıllar içinde gelişip büyük bir güce ulaşır, Wb öldüğünde alayına gidebilirdi, tabi hepsi lafta kaldı.

Ayrıca Luffy bebeklikten beri kral olmak istemiyordu, Shanks'a katılmak istedi başta, sonrasında kk olmak istediğini söyledi. Shanks gazladı bir bakıma Luffy'yi, Shanks olmasa Luffy denizci bile olabilirdi Garp nedeniyle yada Dragon nedeniyle devrimcide olabilirdi ama Shanks kanına girdi.

Wb'nin derdi konusunda ise katılıyorum, konunun başındada belirtmiştim aynı düşünüyoruz.

Marco Luffy Shanks'a o kadar hayran değilken bile beni yanında götür diyordu. Korsan olmak istiyordu. Denize açılmak macera yaşamak istiyordu yani. Benim gördüğüm kadarıyla öyle. Ayrıca h.haki olayında aslında Luffy'nin daha potansiyelli görülmesi lazım. Çünkü herhangi bir duygusal yoğunluk yaşamadan,aşırı öfke,korku,çaresizlik,iman gücü vs.. olmadan normal haliyle gayet sakin bir şekilde h.haki patlatıyor. Bu daha yetenek gerektiren bir durum bence. Sonuçta orada aynı şey Ace'in başına gelse Luffy'de uyandırabilirdi o anda hakisini. Kesin diyemeyiz ama benim görüşüm öyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık