Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] "Ben Gücünde Değilim, ama Bu Karakter Zirvedir" Dediğiniz Karakterler

Gücünü Önemsemeden Sevdiğiniz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    109
Hayranlık ve sevgi farklı kavramlar. Kimse gücü için sevilmez, hayran olunur ama. WByi deprem yolluyor diye niye seveyim, sevgi karsıdakini benimsemekle alakalı bir olgu.

Konuda misal açık ara Bon Kurei derim. Diğerlerini sevmem için bir neden yok. Düz ve sığ karakterler. Bon Kurei ise oldukça iyi işlenmiş, yaptıklarıyla herkesin gönlünde taht kurmuş biri.

Genel olarak karakterleri gücünden bağımsız severim zaten ama konsepte uygun olsun diye aklıma gelen sevdiğim bazı yan karakterleri yazayım :)

Hiluluk
Montblanc Cricket
Otohime
Tom
Gan Fall

Listeden de Bentham ve Smoker öne çıkıyor gibi. Vivi'yi çok severim ama tamamen duygusal :D Karakter tasarımı olarak serinin ortasında 180 derece değişime uğraması koca bir eksi. Onun dışında da biraz sıradan kalıyor ama ayıp olmasın yine de üçüncü oyumu ona vereyim :)

Edit: Herkes aklıma gelemez tabi ama Pedro'ya çok ayıp ettim.

Son düzenleme:
Buraya Zoroyu koysaydın açık ara birinci olurdu.:)
Ön plana çıkan duygusal mottosu yok.
Bentham - Fedakarlık
Ace - Gözü Karalık
Smoker - Adalet gibi bariz örneklerle gelinen durumlar var.
Zoro da ise tayfanın tamamında yer yer işlenen fedakarlık, yakışan kibir var ama fiziksel sahneleri daha kalıcı. Burada kendinize karakteristik yakınlık hissedeceğiniz anket yapmak istemiştim.
Bentham - Hilluluk - Rosinante - Otohime benzer temalar diye birini aldım mesela.

Smoker forumda çok "underrated" imiş bunu fark ettim. Anlaşılamamış adam :) Ben en çok realist yanına hastayım, insanların üzerlerindeki üniformalara ya da üzerlerine yapışmış kimliklere takılmıyor. Evet çok sevdiğim bir sözüne atıf yaptım ;)

Hayranlık ve sevgi farklı kavramlar. Kimse gücü için sevilmez, hayran olunur ama. WByi deprem yolluyor diye niye seveyim, sevgi karsıdakini benimsemekle alakalı bir olgu.

Konuda misal açık ara Bon Kurei derim. Diğerlerini sevmem için bir neden yok. Düz ve sığ karakterler. Bon Kurei ise oldukça iyi işlenmiş, yaptıklarıyla herkesin gönlünde taht kurmuş biri.
Çok doğru bir yaklaşım.

Hele Bentham'ın İmpel Down'daki kırılma anı olsun her şeyiyle karakteri çok farklı bir yere taşıyor. Hapishanenin tüm zorluklarından Luffy'nin yanında olan adam Magellan karşısında gözleri yaşlı ağlamaklı bir şekilde kaçmıştır. Sonradan pişman olup korkusunu yenerek Luffy'i kurtarmaya gelmişti.... Bentham çok iyi islenmis sağlam bir karakterdir.

Smoker forumda çok "underrated" imiş bunu fark ettim. Anlaşılamamış adam :) Ben en çok realist yanına hastayım, insanların üzerlerindeki üniformalara ya da üzerlerine yapışmış kimliklere takılmıyor. Evet çok sevdiğim bir sözüne atıf yaptım ;)
Tashigi'ye bunun sınavını Alabasta'da bizzat verdirdi ya zaten. Efsaneydi. :)

Şey sorup gidecem.
Vivi’yi sevenler, ne için zirvede görecek ki? Ben bu karakteri hiç mi hiç önemli görmedim nedense :(
Prenses gibi büyütülmesine rağmen BW'ye sızıp bilgi toplama hatta Croco'ya suikast düzenlemeye kalkıyor. Sonra fbde görüyoruz ki küçüklüğünden beri hiyerarşik halleri yok. Sonra hayalini yeni kavuştuğu halkı için bırakıyor.
Seride imza bir şey yapmış olmasına gerek yok. Karakter teması sevme anketi gibi düşün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık