Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Bakuman

Üniversitelere dönem tatilinin girmesiyle birçok seriye başladım bazılarını bitirdim bazıları günde 1-2 bölüm gidiyor ama geçen 2 haftadır bi oturuşta 1 sezon bitirdiğim tek seri bakuman oldu (slam dunk da iyi gitti) basit konusuna rağmen gerçekten harika bir seri ilk bölümünü izleyin bana hak vereceksiniz izleyenlerde düşüncelerini burdan paylaşabilir. Animeou grubu fansub yapmış aşağıya da bir tanıtım koyuyorum.Önyargılı yaklaşmayın

Mashiro’nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Artık bir ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mashiro, piyasanın zorluklarını ve inceliklerini dinlediği amcasından sonra, aklından mangaka olmak ile ilgili bütün düşünceleri silmiş ve iyi bir okul bitirebilmeye odaklanmıştır ancak çok başarılı çizimleri vardır. Bir yandan da sınıflarındaki Azuki’den hoşlanmaktadır.
Aynı sınıftaki bir diğer öğrenci Takagi ise aslında sınıfının en zekilerinden olmasına rağmen hikâyeler yazmayı seven, dışa dönük karakterli bir gençtir. Aslında Takagi kendi hikâyelerini manga formatında çizebilecek bir ortak aramaktadır.

Bir gün not defterini okulda unutan Mashiro, defteri geri almak için okula geri döndüğü sırada Takagi’ye rastlar. Takagi, Mashiro’nun defterindeki çizimini görmüştür ve hemen kendisine ortaklık teklif eder. Mashiro ise bu teklifi geri çevirir.

Ancak Mashiro’nun bilmediği bir şey vardır: Sevimli ve utangaç Azuki, bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir ve çoktan bir prodüksiyon şirketi kendisiyle ilgilenmektedir.

Böylece Takagi ufak bir oyun oynar. Gece yarısı Mashiro’yu da alarak Azuki’nin kapısına giderler. Azuki’nin hayalini duyan Mashiro, kendini tutamayarak Takagi ile birlikte resimlerini kendisinin çizeceği bir manga yazacaklarını söyleyiverir. Bu manga animeye uyarlandığında ise seslendirmesini Azuki’nin yapmasını ister. Buna çok sevinen Azuki hemen kabul eder ancak Mashiro’nun bir isteği daha vardır: İkisinin de hayalleri gerçekleştiği zaman evlenmek ister. Azuki ise beklenmedik şekilde buna da evet der.

Mashiro’nun böylece artık manga çizmek için bir nedeni vardır. Şimdi sandıklarından daha yakın olan iki kafadar, Japonya’da bir mangaka olma yolundaki ilk adımlarını atacaklardır.

Şuanda serinin 3. sezonu devam ediyor

Serinin kalitesinden şüphe yok. Mangalarında nasıl yapıldığına dair çok güzel detaylar veriyor. Ama ana karakterin saftirik şıpsevdi halleri bir yerden sonra sıkıyor. Daha 2. sezonunu bile bitiremedim. Bakalım ne ara tamamlarız seriyi :) Bilgilendirme için de teşekkürler. Yoruma bakıp, ön yargılı davranmayın. Seri gerçekten de güzel ama beni pek sarmadı :)

İlk iki sezon iyiydi ama üçüncü sezonda çok bozdular :(..

Serinin kalitesinden şüphe yok. Mangalarında nasıl yapıldığına dair çok güzel detaylar veriyor. Ama ana karakterin saftirik şıpsevdi halleri bir yerden sonra sıkıyor. Daha 2. sezonunu bile bitiremedim. Bakalım ne ara tamamlarız seriyi :) Bilgilendirme için de teşekkürler. Yoruma bakıp, ön yargılı davranmayın. Seri gerçekten de güzel ama beni pek sarmadı :)
Mashiro Suujin'i de kendine benzetti animeden soğuttu beni :agla:

Son bölümü izlemedim ama sezonun geneli gereksizdi bana göre, gereksiz duygusallık, ayarsız idealizm, zeka seviyesi yerlerde muhabbetler falan, hiç haz etmediğim durumlar, şu saatten sonra eskisi gibi saracağını sanmıyorum.

Sarmamasının başka sebepleri de var gibi düşünüyorum ama sen ne diyorsun sacit :D

Benimde ilk sezondan sonra komedisi sarmıyor ama Manga ve Mangaka hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Mangasının çizimlerini beğenmesemde animesi çok yavaş ilerlemiyor güzeldir yani...

Bakuman ın yeri ayrıdır bende. Animede şu an günceldeyim. Mangasını okumuştum zaten. Manga neymiş, nasıl bir süreçten geçiyormuş hep öğrendim. :D Anime sarmadıysa mangayı okuyup bitirin derim. Manga iyi gidiyor ama anime mangası kadar sarmıyor.

Valheru21

Benim severek beğenerek izlediğim bir seridir.Bencede bu sezon ilk 2 sezona göre biraz daha vasat kalmış ama o açığı Hiramaru'nun daha çok gözükmesi ile kapattılar.:D
Bundan sonra Reversi'nin gelişi ile daha iyi bölümler görecez zaten.

thosy

Bitmiş bir seri zaten. Mangası güzeldir, öneririm. Animesinin ilk 2 sezonu fena değildi, 3.'yü henüz izlemeye başlamadım.

Reversi

2.sezon 13 de kaldim ilk sezon ve 2.sezonunun baslari guzeldi ama sonradan sıktı bıraktığım için pisman olmayacağım bir animedir

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık