Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Avatar: The Last Airbender (2024-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    37
Dostum seriyi daha geçenlerde tekrar baştan aşağı izledim. Söylediğin şeyler bu noktaları kapatır düzeyde değil.

1. Bu olay belli bir tarihte yaşamış spesifik bir krala dair magazinsel bilgi değil ki. Ne kadar belge yok edersen et kolayca gizleyebileceğin öylece silebileceğin bir şey değil. Kaldı ki toprak krallığı çok geniş ve her yanı işgal altında bir krallık da değil.

2. Toprak kralı zayıf olsa ne yazar? Tamam işte zaten şuandaki sistem tanıdık bir sistem. Yöneticinin hiçbir şeyden haberi olmadığı asıl işleri alttaki bakanın yürüttüğü sistem. Yani anlamıyorum ulus savaş halinde aman kral ayıkmasın da hiç mi savaşla ilgilenmiyor, stratejiler üzerine genarellerle toplantı yapmıyor?

3. 12 yaşında olmasının söylediğim şeyle ilgisi yok. Sen 12 yaşında tüm aileni kaybetsen ne kadar şen şakrak olursan ol bunalıma girer bir süre gülemezsin bile. Burada aileni geçtim halkın katledilmiş tüm arkadaşların 100 yıl öncesinde kalmış dünya senin kaçtığın bir sorumluluk yüzünden bu halde sen şen şakraksın haşa daha. Şu balığa binem de Katara'ya hava atam derdindesin.
belgelerin silinmesi ve unutulmasını gayet normal buluyorum hatta 10 dakikalık bi güneş tutulmasının ateş ulusunun bükme güçlerinin elinden alınmasını kimsenin farkına varmayacağının normal olduğunu düşünüyorum. Belki 100 yıllık belki daha uzun bir sürede gayet normal geliyor bana illaki ya nasıl kimse bilmez dersen
Hava ulusu ortadan kalkıyor güneyde su kabilesi yok küzeydeki su kabilesi kendi halinde takılıyor zaten toprak krallığı geniş doğru ama 2 şehirden ibaret omashu alındıktan sonra sadece başkent kalıyor.
2. Soruna gelirsek kralın savaştan haberi bile yok. Dai li nin başında ki adamın hedefi yönetimi tekrar ele almak ama azulanın daha iyi bi lider olduğunu görünce ajanlar taraf değiştiriyor. Toprak krallığı da aman aman güçlü bi ulus değil surlarının arkasına çekilmiş beklemekten başka bir şey yapmayan bi krallık
3. Gelirsek bence bunalımada girersin psikolojinde bozulabilir ama hayat devam ediyor. Birde çocuklar için yapılmış bi yapım. Üstelik aang hava tapınağına gittiğinde zaten kendini kaybediyor yani ne olsun 10 bölüm avare gibi gezen birini mi izleyelim :D

Hala Azula ve Ozai'deyim. Güzel değişiklik yaptıkları yerlerde var ama genel olarak. Çizgi dizisini hiç izlememiş birisi çok beğenir. Hatta çizgi diziyi sonra izlesin, normal yapımı çizgi diziden daha iyi bile bulabilir. Biz de eskimişiz. Yaşlı amcalar gibi eskisi daha iyiydi diyoruz.

Hala Azula ve Ozai'deyim. Güzel değişiklik yaptıkları yerlerde var ama genel olarak. Çizgi dizisini hiç izlememiş birisi çok beğenir. Hatta çizgi diziyi sonra izlesin, normal yapımı çizgi diziden daha iyi bile bulabilir. Biz de eskimişiz. Yaşlı amcalar gibi eskisi daha iyiydi diyoruz.
Azula küçükken dalga geçtiğimiz sınıfın tombik kızı gibi olmuş :hhh:

@Tendo Pain

belgelerin silinmesi ve unutulmasını gayet normal buluyorum hatta 10 dakikalık bi güneş tutulmasının ateş ulusunun bükme güçlerinin elinden alınmasını kimsenin farkına varmayacağının normal olduğunu düşünüyorum.
Ben pek de bu konuda seninle aynı fikirde değilim. Koca ulusun bükme güçleri sıfırlanıyor her güneş tutulmasında. Böyle bir şeyi kayıtlardan tamamen silmek çok zor. Ama güneş tutulması atla'da çok nadir gerçekleşen bir şeyse belki mantıklı olabilir.

2. Soruna gelirsek kralın savaştan haberi bile yok. Dai li nin başında ki adamın hedefi yönetimi tekrar ele almak ama azulanın daha iyi bi lider olduğunu görünce ajanlar taraf değiştiriyor. Toprak krallığı da aman aman güçlü bi ulus değil surlarının arkasına çekilmiş beklemekten başka bir şey yapmayan bi krallık
Dostum ben Dai Li'ni taraf değiştirmesinden bahsetmedim. Kral liderlerini tutuklayınca hayatta kalma gayesiyle taraf değiştirmiş olabilirler tabiki de. Ben Dai Li'nin lideri neden en başından avatargile bu kadar gıcık davrandı onun derdindeyim. Yani ateş ulusunun savaşı kazanması neden Dai Li liderinin işine gelen bir olay olsun ki? Avatar kapına kadar gelmiş bir planım var diyor, bir tutup kellesini vurmadığı kaldı. Bence dizide bunu daha derin işleyip daha iyi bir temel bulmaya çalışacaklar. Az önce de belirttiğim gibi planı mantıksız bulmuş olabilir zaten bunh söyledi de. Ama böyle odun ve dışlayıcı bir tavra da gerek yoktu. Adam en başından görüşmek istemedi zorla görüştüler. Sonrasında da defolun gidin şehirden dedi resmen. Yani bari bir cepheye gönder şurada yardıma ihtiyacımız var de falan yok yani hiçbirisi :D.

3. Gelirsek bence bunalımada girersin psikolojinde bozulabilir ama hayat devam ediyor. Birde çocuklar için yapılmış bi yapım. Üstelik aang hava tapınağına gittiğinde zaten kendini kaybediyor yani ne olsun 10 bölüm avare gibi gezen birini mi izleyelim :D
Evet ama eskisi gibi de olmazsın :D. Hemen olmaz en azından.

Ya çocuklar için yapılmış eser sonuçta bilmemne. Fark etmez. Çelişki mi? Çelişki sksoaqşqği.

@Tendo Pain

Ben pek de bu konuda seninle aynı fikirde değilim. Koca ulusun bükme güçleri sıfırlanıyor her güneş tutulmasında. Böyle bir şeyi kayıtlardan tamamen silmek çok zor. Ama güneş tutulması atla'da çok nadir gerçekleşen bir şeyse belki mantıklı olabilir.

Dostum ben Dai Li'ni taraf değiştirmesinden bahsetmedim. Kral liderlerini tutuklayınca hayatta kalma gayesiyle taraf değiştirmiş olabilirler tabiki de. Ben Dai Li'nin lideri neden en başından avatargile bu kadar gıcık davrandı onun derdindeyim. Yani ateş ulusunun savaşı kazanması neden Dai Li liderinin işine gelen bir olay olsun ki? Avatar kapına kadar gelmiş bir planım var diyor, bir tutup kellesini vurmadığı kaldı. Bence dizide bunu daha derin işleyip daha iyi bir temel bulmaya çalışacaklar. Az önce de belirttiğim gibi planı mantıksız bulmuş olabilir zaten bunh söyledi de. Ama böyle odun ve dışlayıcı bir tavra da gerek yoktu. Adam en başından görüşmek istemedi zorla görüştüler. Sonrasında da defolun gidin şehirden dedi resmen. Yani bari bir cepheye gönder şurada yardıma ihtiyacımız var de falan yok yani hiçbirisi :D.

Evet ama eskisi gibi de olmazsın :D. Hemen olmaz en azından.

Ya çocuklar için yapılmış eser sonuçta bilmemne. Fark etmez. Çelişki mi? Çelişki sksoaqşqği.
dai linin lideri krala yalan söylediği için anlaşamıyorlar düzenin bozulmasını istemiyor. Kendi surlarının içinde güvende olduğunu düşünüyor.
Ama şu güneş tutulma olayına bakıcam :D

Nükleer yiyeceksin hazır ol.

Şimdi hocam bir şeye 10 puan vermek için o eserin eksiksiz olması gerekir. Benim gözümde böyle. Yani bir eserde göze batan hatalar varsa ona 10 puan vermem. En sevdiğim seriler için de geçerli bu. Asoiaf ve One Piece için de(One Piece'e artık 9 verir miyim orası ayrı gerçi).

Eksik bulduğum noktaları sıralayım madem.

Bir tanesini burada söyledim zaten.

Kalan bazı başka noktalara gelelim

1. Güneş tutulması olayının bilinmemesi saçma. Güneş tutulması denen nane çok nadir gerçekleşen bir şey değil. Hadi diyelim Atla evreninde öyle, gene de bu evrenin binlerce yıllık tarihi ve bu olay olduğunda koca bir ulusun ateş bükme yeteneğinin yok olduğu göz önüne alındığında bunun sadece o uyuz baykuşun kütüphanesinde yazan bir şey olması saçma. Yani bir de 100 yıldır ateş uluusuyla savaş halindeler. Tüm uluslar nasıl bunları yeneriz diye düşünüyorlar ama gelgelelim bir kişinin aklına böyle bir şey gelmiyor.

2. Ba Sing Se'de Dai Li'nin liderinin neden böyle ihanet ettiği belli değil. Yani avatar gelmiş ateş ulusunu yok edebilecek bir planı var ama sen avatarı düşman etmek için elinden geleni ardına koymuyorsun. Planı saçma buldun diyelim ne bileyim abi suyuna gitmeye çalış gel şurada bir cephemiz var burada savaş de. Yani toprak krallığı gibi hiç de merkezi olmayan, Ba Sing Se dışında kendine kolayca müttefik bulabilecek birini böyle dışlıyorsun. Neden son cümleyi söyledim? Çünkü kurgu gereği politik zekası bayağı yüksek olması gereken birinin(toprak kralını elinin altında tutuyorsun boru değil) bu kadar andavalca davranması saçmasapan bir şey. Kralı kukla olarak tutma konumunun sarsılmasından çekiniyor diyelim gene saçma. Yani bu çok gizli saklı bir şey olamaz zaten doğası gereği. Demek ki herkes tüm genareller falan sistemi bu şekilde kabul etmiş. Neden savaş varken avatar hiçbir halttan haberi olmayan bir kral için o adama karşı dönsün ki?

3. Avatarın fazla umursamaz olması. Yani düşün sen 100 yıl sonra uyanmışsın senin kaçman yüzünden dünya mahvolmuş halkın soykırıma uğramış. Bir avatar state'e girip arkasından aaa şurada önce şu balıklara binelim burada tatil yaparım ehi ehi eki eki moduna giriyorsun.

Şimdi tabi saydığım şeyler o kadar da önemli değil. Her seride ollan şeyler. Ama bu kadar bariz oturmayan şeyler varken de 10 vermem Yani.
Okumadım ATLA eleştirmek için paragraf dizen adama mesai yapsam kendi hakkıma girerim gutttts

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık