Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Attack on Titan

@Smoker Yazında katılmadığım tek nokta bu insanlar bunu nasıl çözemiyorlar hakkındaki görüşlerin. Kralın gücünü tamamen devre dışı bırakmışsın. Kralın gücünün olmadığı dönemde katedilen mesafe belli. O dönemi orta çağ Avrupasındaki skolastik düşünce Katoliklerin hakimiyeti gibi düşünmelisin.

Ayrıca arkadaşların dediği gibi Reiner bence de çok iyi işlenen karakterlerden biri. Ona anlatılan yalanlar ve ileride göreceğin üzere üzerlerindeki baskı ile geldiği yerde gerçekleri görüp ikilemde kalması ve bunun karakterşnş etkilemesi ve buna bağlı karakter gelişimi bence iyiydi.

@Smoker Yazında katılmadığım tek nokta bu insanlar bunu nasıl çözemiyorlar hakkındaki görüşlerin. Kralın gücünü tamamen devre dışı bırakmışsın. Kralın gücünün olmadığı dönemde katedilen mesafe belli. O dönemi orta çağ Avrupasındaki skolastik düşünce Katoliklerin hakimiyeti gibi düşünmelisin.

Ayrıca arkadaşların dediği gibi Reiner bence de çok iyi işlenen karakterlerden biri. Ona anlatılan yalanlar ve ileride göreceğin üzere üzerlerindeki baskı ile geldiği yerde gerçekleri görüp ikilemde kalması ve bunun karakterşnş etkilemesi ve buna bağlı karakter gelişimi bence iyiydi.
Karakterler ile aynı şeyleri görüyoruz, duyuyoruz. Biz titan nedir bilmeden daha iyi tahminler yapıyoruz. Ben açık şekilde konuşulsun demiyorum, ama arka planda olan konuşmalardan bunu duymalıydık. Eren titan olduktan sonra, normal insanların titana dönüşüyor olmaları barizdi, ama serideki karakterler bunu anlamadı.

Mangaya bakmadığım için Reiner karakteri hakkında fazla bilgim yok, ama gördüğüm kadarıyla eksik bir karakter.

Seride derinliği olan bir tane karakter vardı, o da Kenny'ydi zaten. Adam en azından neyi neden yaptığının bilincinde olan biriydi. Düşmanlardan Reiner ve Berthold karakterleri çok havada kalmışlar. Bunlar insanlığı yok etmeye acayip kararlı bir portre çiziyorlar, ama arkadaşlık bağları yüzünden arkadaşlarını öldürmüyorlar. Duvar halkına bu kadar gıcık olan ve onları yok etmeye çalışan kişilerde merhamet duygusu olmamalıydı.
Mangada Reiner'ın ve ekibinin çocukluğu, geçmişi işlendi. Yani neden merhamet duygusu oluştuğunu aktarabiliyor mangaka.

Üye silindi 1004

Abartısız söylüyorum Reiner işlenmiş en iyi manga anime karakterlerinden. Özellikle bir sahnesi var görünce "oldu bu helal olsun" çekmiştim.

Seride derinliği olan bir tane karakter vardı, o da Kenny'ydi zaten.
Bu yorumun ilk kısmına katılmıyorum. "Ackerman" adına sahip karakterler içerisinde, anime için konuşuyorum, en işlenebilmiş karakter Kenny idi bu doğru ama seride derinliği tek karakter olarak Kenny'yi görmen biraz şaşırttı.

Serinin baş karakteri Eren, beş para etmez veledin teki.
Başta ben de böyle düşünüyordum ama sonra zamanla çok iyi işlenmiş bir karakter olduğunu fark etmeye başladım. Eren'in ta ilk başta sıralamaya girdiğinde Mikasa, Reiner, Bertholdt ve Annie ardından gelmesi çok çok büyük bir başarı zira,
Reiner, Bert ve Annie zaten zamanında askeri eğitim almış kişiler. Bu üçlünün yüksek sıralama yapması aşırı doğal. Mikasa'nın ise Ackerman olması durumu onu zirve yapıyor.
Yani Eren kendi jenerasyonundan çıkmış en iyi 2 askerden biri.

Bu yorumun ilk kısmına katılmıyorum. "Ackerman" adına sahip karakterler içerisinde, anime için konuşuyorum, en işlenebilmiş karakter Kenny idi bu doğru ama seride derinliği tek karakter olarak Kenny'yi görmen biraz şaşırttı.
Animede diğer karakterlerde fazlaca bir derinlik göremedim. Buna müsait olan Erwin, Levi gibi karakterler var, ama onlar da yüzeysel olarak işleniyorlar. Kenny ise sadece bir bölümlük geçmiş anlatımında sıradan bir yan karakterden, çok derin bir karaktere dönüşüyor.

Başta ben de böyle düşünüyordum ama sonra zamanla çok iyi işlenmiş bir karakter olduğunu fark etmeye başladım. Eren'in ta ilk başta sıralamaya girdiğinde Mikasa, Reiner, Bertholdt ve Annie ardından gelmesi çok çok büyük bir başarı zira,
Reiner, Bert ve Annie zaten zamanında askeri eğitim almış kişiler. Bu üçlünün yüksek sıralama yapması aşırı doğal. Mikasa'nın ise Ackerman olması durumu onu zirve yapıyor.
Yani Eren kendi jenerasyonundan çıkmış en iyi 2 askerden biri.
Bu yine de ilk görevinde beş saniye içerisinde öldüğü gerçeğini değiştirmiyor. Ayrıca ben yeteneklerinden ziyade, karakterinden bahsediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık