Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/qkmfua Teori bayağı uzun, bazı teoristler yazdıkça yazıyor, laf kalabalığı yapabiliyor. Neyse özet Wano Antik Krallığın başkenti, Wano sınırları doğal engellerin yok edilmesi ile açılacak vs. Teorinin genel olarak fena fikirler içermiyor, isteyen okur.

Teorinin ilgi çekebilecek kısmına gelelim. Wano Antik Krallığın farklı müttefiklerinden birleştirilmiş adalardan oluşuyor gibi bir kısmı var teorinin. Asıl dikkat çeken yer Onigashima. Onigashima Antik Krallığın müttefiklerinden olan ve Wano'ya başka bir yerden getirilmiş bir ada. Nereden peki? Shandia.
Shandia haritası göz önüne gelsin.

Kafatasının sağ gözünde altını bulmuştu Norland hatırlarsanız. Peki sol göz. Sol göz boş. Sol göz Onigashima olarak bilinen ada ve Wano'ya Kıta çekiciler tarafından getirilmiş. Haritaya daha yakından bakın.

Onigashima olduğu iddia edilen yerin yakınında ne görüyorsunuz. Evet bir Oni.

Teorist ikinci bir kanıt olarak Denjiro'nun Sasaki'yi bağladığı kutsal ağacı öne sürmüş. Kutsal ağaçlara inananlar kimlerdi? Shandialılar.

Teoriye göre Tilki vs Zoro'da öğrendiğimkz üzere Altın Diyarı olan Wano, sağ göze altınları verip, poneglifi yerleştirip sol gözü yanına almış.
Bu teoriyi paylaştığın için çok teşekkürler. İnanılmaz keyifle okudum

Son yol pobongeif tanrı vadisinde çıkacak. Boşuna bu adadan bahsetmediler. Teach ile olacak savaş ta orada olacak.

Pell alabastanin koruyucu ruhu olarak geçiyor Yamato ise Wano'nun. İkisi de bomba durdurmaya çalıştı (diğeri çalışıyor). Pell bombadan sonra yaşadı yamatoysa ölebilir.
Onu ben de düşünmüştüm ama nedense bana yamato bu arc ölecek bir karakter gibi gelmiyor.Onun yerine yamato tıpkı vivi gibi bombayı bulur sonra Marco da pell gibi bombaları uçarak adadan uzaklaştırabilir ve bu sırada ölebilir.Hatta aşağıdaki sahneler de Marconunda beyazsakal gibi öleceğine gönderme olabilir.

Wano da ölebilecek o kadar gereksiz karakter varken Marco nun ölmesi ağır sövmelik olur ama etkileyici olacağını inkar edemem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık