Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Sohbet-Tartışma

Konu Fire Force'du ama:) Fire Force; Demon Slayer ve Jujutsu Kaisen'in biraz gerisinde demek istemiştim :flaugh:
Kişisel olarak da Demon Slayer ve JJK daha çok beğenmiştim.
Bence Fire Force, bazı yönleriyle; Demon Slayer'den çok iyi olmayı başarıyor. Demon Slayer'de epik karşılaşma ufotable olmasa o karşılaşmanın değerinin esasını anlayamıyoruz. Evet animasyon şöleni var Demon Slayer'de. Ancak Fire Force'de gerçek bir kapışma söz konusu. Mangada da animesinde de (tabii ufotable kadar büyüleyici değil...) Arthur vs Dragon kapışmasını tekrar tekrar okurum. Her zaman "o7" ile bitiririm.

Son düzenleme:
Bence Fire Force, bazı yönleriyle; Demon Slayer'den çok iyi olmayı başarıyor. Demon Slayer'de epik karşılaşma ufotable olmasa o karşılaşmanın değerinin esasını anlayamıyoruz. Evet animasyon şöleni var Demon Slayer'de. Ancak Fire Force'de gerçek bir kapışma söz konusu. Mangada da animesinde de (tabii ufotable kadar büyüleyici değil...) Arthur vs Dragon kapışmasını tekrar tekrar okurum. Her zaman "o7" ile bitiririm.

Fire Forca itfaiyeci animesi değil mi? :eek: o_O:oleyo:

Bu yüzden hiç yanından bile geçmedim:artiz:

Sürekli aynı tarz şeyler kabak tadı verdiğinden Runway de Waratte serisi çok hoşuma gitti, bir günde bitirdim. Tavsiyedir.

Fire Forca itfaiyeci animesi değil mi? :eek: o_O:oleyo:

Bu yüzden hiç yanından bile geçmedim:artiz:
Seri gerçekten kendine özgün olduğu şeyler var. Kendi dünyamızdaki İtfaiye mantığıyla olan itfaiye animesi değil aslında. Burdaki itfaiye daha çok düzenli orduya takılan bir isim. Çünkü Dünya genel olarak ateş topuna dönmüş. Yaşanacabilecek tek yer Japonya olan bir dünyada kalan yaşanabilecek yeri; iblislerden ve kültistlerleden koruyor. Soul Eater mangakasının bir diğer eseridir ayrıca.
Seri akıcı. Heleki Arthur dövüşlerinin geneli çok iyidir. Bu seriyi özel yapan şey ise; yan karakterleri çok sağlam olması. Ana karakter, yan karakterlerin arasında sönük kalsa da ana karakter hikayesi ilginç. Hikaye onun etrafında dönüyor ve gizemleri olan biri. Ayrıyen Fire Force dünyası da ayrı gizemlidir. Merak ettiriyor hep. Ecchi kısmına bakarsak; seride ecchii sadece Maki karakterin bir anda Fairy Tail kurgusu vari bir anda üstü kendiliğinden çıkıyor. O da diğerlerine nazaran tatlı sorun kalıyor.

Sonuca bağlarsam; Fire Force yan karakterleriyle, dövüş kurgusuyla, worldbuilding'i ile çok iyi bir seridir. Ki Worldbuilding kısmı Demon Slayer'den çok güçlü. Zaten güçlü olmasa gizem faktörü iyi çalışmazdı. Seriyi öneririm. @kekomancer, @Baryshx

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık