Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
@valanis

%45-%50'likle ilgili dediğin kısma katılıyorum.Bence de denizciler hükümetin toplam gücünün yarısı veya yarısından biraz azını oluşturuyorlardır.Ama ''denizcilerden üstte bir güç'' kısmına katılmıyorum.İlla amirallerden güçlü adamlar olmasına gerek yok.Amirallerin dışında yine bir kaç tane daha amiral seviyesi adam olsa o hükümete hiç kimse bir şey yapamaz.
Tek yonkoular degil hükümeti tehdit eden aynı zaman da devrimciler de büyük bir tehdit. Hükümetin sakladıgı daha derinlerde başka bir yapının var olma olasılıgını ele aldıgımda, denizcilerden başka büyük bir şeyin olabileceği yönünde, denizcileri gücsüz gördüğümden degil ama 800 yıldır varlıgını koruyan bir yapının sadece en güçlüleri denizciler ve onların başlarındaki amiraller degildir gibime geliyor, belki bunlar goroseilerden çıkar yada görmedigimiz baska birileri. Dünya hükümetini hep şöyle görmüşümdür bir halka iyi gözüken tarafı bunlar denizciler, diğer tarafı ise daha derinlerde hükümetin pis işlerini yapan bir yapı bu yapının başındakiler de amirallere denk belki üstü. Böyle bir senaryo çıksa, senaryo açısından da güzel olur gibi tabi olmama ihtimali yüksek olsa da bu ihtimali her zaman bir kenarda tutuyorum :)

Amiral seviyesi bir kaç adamın olması denizcileri belli bir seviyeye çıkarsa da işin içine bir sürü değişken giriyor korsanların tarafı sanki görünen o ki biraz daha ağır basıyor, devrimciler de ilerde sıkıntı yaşatacak gibi onlara.

Kesinlikle bariz Yonkou daha ustun ve 2 tik guclu tutuluyor OP evreninde. Gerek manga da gerek animelerde okuyup ,izledigimiz kadariyla az cok dikkat edilince fark belli oluyor.

Tek yonkoular degil hükümeti tehdit eden aynı zaman da devrimciler de büyük bir tehdit. Hükümetin sakladıgı daha derinlerde başka bir yapının var olma olasılıgını ele aldıgımda, denizcilerden başka büyük bir şeyin olabileceği yönünde, denizcileri gücsüz gördüğümden degil ama 800 yıldır varlıgını koruyan bir yapının sadece en güçlüleri denizciler ve onların başlarındaki amiraller degildir gibime geliyor, belki bunlar goroseilerden çıkar yada görmedigimiz baska birileri. Dünya hükümetini hep şöyle görmüşümdür bir halka iyi gözüken tarafı bunlar denizciler, diğer tarafı ise daha derinlerde hükümetin pis işlerini yapan bir yapı bu yapının başındakiler de amirallere denk belki üstü. Böyle bir senaryo çıksa, senaryo açısından da güzel olur gibi tabi olmama ihtimali yüksek olsa da bu ihtimali her zaman bir kenarda tutuyorum :)

Amiral seviyesi bir kaç adamın olması denizcileri belli bir seviyeye çıkarsa da işin içine bir sürü değişken giriyor korsanların tarafı sanki görünen o ki biraz daha ağır basıyor, devrimciler de ilerde sıkıntı yaşatacak gibi onlara.
Amiraller ayakçı sadece oluşum çok daha büyük. Sağ üst ve orta kare'de açıklandı daha önce.

Her zaman eşit görüyorum yonko ve amiralleri, birbirlerine karşı da hepsinin şansı vardır. Bir taraf korsanların zirvesi, diğer taraf da denizcilerin zirvesi ve tesadüfe bakın ki hep 4'er tane yonko ve amiral oluyor. Biri gitti mi yerine hemen yenisi gelip 4'e tamamlanıyor. Bu iki zirvenin denk olmaması serinin mantığına aykırı benim gözümde. Seri korsan ana karakter üzerinden gittiği için belki korsanlar bir tık önde olabilirler. Zaten o önde olan kişi de Korsanlar Kralı olacak kişi.

Düşüncem eşit oldukları yönünde ama az işaretlendiği için Amiral > Yonko şıkkını işaretliyorum ankette.
4 yonkou bir arada değilken amiraller savaş alanında beraber çarpışıyor bence amiraller yonkoulardan güçsüzdür. Rakamlaştırmış bazı arkadaşlar bende o akıma katılayım :)
Yonkou = 10x
Amiral = 7x
Sağ kol = 4x

4 amiral bir araya geldiğinde 28x bir savaş gücü çıkarıyorlar ortaya diyelim. Denizciler 1 yonkoudan korkmuyor durum bu iken fakat iki yonkounun bir araya gelmesi karşısında nasıl tepki verdiklerini hatırlayalım.
Bunun sebebi 2 yonkou + 2 sağ kol ortaya 28x bir savaş gücü çıkarır ki bu durumda kaybetme ya da kazanma şansları eşit.
Bu verilere dayanarak yonkou>amiral diyorum :sapkali:

Bu yorumu yonkou ve amiralleri 4e 4 eşitlediğin için yaptım. Amiraller bir bütünken yonkoular tek tabanca :D

Bu denklemi sadece amiral, yonkou ve sağ kollar üzerinden yaptım çünkü savaşın galibi bu iki grup arasındaki mücadeleye göre belirlenecek. Yoksa bende farkındayım bunların dışında diğer yonkou komutanları ve denizci koramiralleri olduğunun ama onların arasındaki mücadele sadece olayın bir müsabaka değil de savaş olduğunu göstermeye yarıyor, yancılar yani :rolleyes:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık