Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Amiralleri Sevmek için Nedenler

Olayı Matrix'e bağlamamak adına edebiyatı bırakıp mangaya dönüyorum :)

Hükümet adalardan oluşan bir Dünya'yı yönetiyor. Kimi ada taş devrinde gibiyken kimi ada bizden de öte teknolojiye sahip. Hükümetin Dünya'yı böldüğü ve iletişim kopukluğu yaşandığı ortada. Bir nevi Dünya'yı isyan edemeyeceği şekilde tasarlamış Oda. Gücün toplanması imkansız gibi, büyük kopukluklar mevcut. Fantastik güçler olması da cabası ancak taş devrinde gibi yaşayan Amazon Kadınları gayet mutlular bence.

Bence sen, mangayı dışarıdan okuyan bir kişi olduğun için Hükümetin kötülüklerini fazla gözünde büyütüyorsun. Kötüler, evet ama op evreni cehennem gibi bir yer değil. Yine başta dediğime geliyorum, op evreni barışçıl bir yer.

Lufi'nin köyündeki insanlar mutsuz mu? Ya da Nami'nin? Ya da Zoro'nun? Ya da Usopp'un köyündekiler ya da Lougetown'dakiler ya da 150 tane yer sayarız. İnsanlar bence gerçekten mutlular. Kötü durumlar kısıtlı sayıda yere etki ediyor. Hatta çoğu zaman kısıtlı bir süre söz konusu bu durumlarda, öncesi ve sonrası yine mutlular.

Yani ortada toplu isyan gerektirecek bir durum yok bence. Çoğu kişi halinden memnun çünkü.... İşte bu durumda bahsettiğimiz berbatlık op evreni için geçerli değil.
Şu an Suriye'de, Irak'ta, Lübnan'da durum nasılsa Öne Piece evreni de öyle. Lübnan doğunun Paris'i iken iç savaşlarla boğuşmaya başladı. Ara ara toparlıyor gibi oluyor, sonra hop sil baştan.
"Kötü durumlar kısıtlı sayıda yere etki ediyor. Hatta çoğu zaman kısıtlı bir süre söz konusu bu durumlarda, öncesi ve sonrası yine mutlular."
Dediğin Orta Doğu için geçerli neredeyse. Cehennem değil, ama ideal bir durum da değil. Mutlu bir Beyrutlu olmak yerine mutsuz bir Alman olmayı tercih ederdim o yüzden.
Usopp'un köyü de öyle. Her şey sakin, sonra hoop bir korsan geldi ve ailen öldürüldü mesela. Sıkıntılı durumlar yani.

2yıl önce şu dediklerin neyse de 2 yıl sonra açıklananları bilip nasıl böyle konuşuyorsunuz aklım almıyor.

Adamlar kutsal vergiyi vermeyen hiçbir yere bakmıyorlar. Ne dünyaya adalet getirmesi :oleyo2:
Daha maç bitmedi. OP biterken Denizcilerin geldiği son noktayı ve alacak oldukları nihâî kararları hep birlikte göreceğiz. :D

Amiral lobisine teklifimdir. Bu aralar üzerinize çok geldik. Ve yerden göğe kadar da haklıydık. Muhtemelen bir süre daha böyle gideceğiz ve bunun sonunda aranızdan bazılarınızın ponçik kalbi bunu kaldıramayabilir. O yüzden pazarlık teklif ediyorum. Naapın edin, Kf tarihinin karanlık lekesi olan Borsalina vs Bigmom konusunu imha edin biz de iyi niyetinizi göz önünde bulunduralım

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık