Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Amiraller vs Sağ Kollar

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    93
Yani amiral dediğin sağ kolu anca yardım veya dikkat dağılmasında alabiliyor. Baya denkler sistemde yani. İkinci bir sağ kolun eklenmesi bir amirali paramparça eder.

Sağ kollar, hatta abartıp 3v4 sağ kollar alır diyorum.

Yani amiral dediğin sağ kolu anca yardım veya dikkat dağılmasında alabiliyor. Baya denkler sistemde yani. İkinci bir sağ kolun eklenmesi bir amirali paramparça eder.

Sağ kollar, hatta abartıp 3v4 sağ kollar alır diyorum.
Aramaki sağkol ve solkolu yoldan geçerken aldı. Nasıl dikkat dağınıklığı bu?

Aramaki sağkol ve solkolu yoldan geçerken aldı. Nasıl dikkat dağınıklığı bu?
Jozu'yu kastetmiş olabilir.

Ryo'da o çap yok. Momo bile ateş püskürtmesiyle direnç göstermişken deli ateş King büyük sorun çıkarır Ryo'ya. Burada hem Queen'in vasıfsızlığı hem de savaştan yeni çıkmış olmaları dezavantaj oldu. Adamı Zoro yardı. Onun yarası Sanji'nin tekmesine benzemez.

Ryo'da o çap yok. Momo bile ateş püskürtmesiyle direnç göstermişken deli ateş King büyük sorun çıkarır Ryo'ya. Burada hem Queen'in vasıfsızlığı hem de savaştan yeni çıkmış olmaları dezavantaj oldu. Adamı Zoro yardı. Onun yarası Sanji'nin tekmesine benzemez.
Resmi çeviriye göre savaşı başlatan King ve Queen. Aramaki savaşmaya gerek yok bile demiş ama King ve Queen alırız diye saldırmış. Bu adamlar gayet sağlıklı yani. Zaten 1 hafta geçti ve zoanlar.

Sağ kolları ikiye ayırıyorum. Yonkouların mücadelesinde ilk tur ve ikinci tura kalanlar olarak.

-İlk turda elenen sağ kollar: Marco, Katakuri, King. Defansif özellikleri ile öne çıktılar. Savunmalarını aşmak amiral ve yonkoular için bile problem. Saldırı güçleri ise amiral ve yonkouya sorun çıkaracak tarzda değil.

-İkinci tura kalan sağ kollar: Zoro, Beckman, Shiryu. Beckman'ı henüz görmesek de Zoro ve Shiryu saldırı özellikleri ile de ön plana çıkan adamlar. Savunmaları ilk turdakiler kadar güçlü olmasa da dayanıklılar ve saldırı güçleri gerçekten problemli. Amiral ve yonkoulara hasar bırakacak güçleri var.

Genel olarak baktığımızda hem çok yönlü olmaları hem de seride daha sona kalmaları ile ve de zaten Zoro ilk tur sağ kolları aştığı için şöyle diyebiliriz:

Zoro, Shiryu, Beckman>Marco, Katakuri, King

Burada fark oluşturacak karakterler özellikle ikinci tur sağ kollar. Tabi amirallerin sınırını da bilmiyoruz. Yonkou diyen var, yonkounun bir tık altı diyen var. Sağ kollara yakın diyen var ama hangi sağ kola?

Dövüşe gelelim. Amirallerin 1 vs 2 girdiğini varsayarsak, sağ kolların atak yapıp karşılık verebilmesi için her amirale bir tane ikinci tur sağ kol vermeliyiz. Onu koruması için de bir tane birinci tur sağ kol vermeliyiz. Dövüşler ikiye bir olacağı için sağ kollar açık bulacaktır. Burada olay tamamen ikinci tur sağ kolların saldırı gücü ile amirallerin dayanıklılığı arasında. Eğer amiraller ikinci tur sağ kollardan gelecek güçlü saldırılara dayanabilirse zaten kendi saldırı güçleri iyi olduğu için kazanacaklardır. Eğer bu saldırılar amirallerde handikap oluşturursa sağ kollar ikiye bir olmanın avantajıyla giderek handikaplı hale gelen amiralleri yenecektir.

Benim fikrime gelirsek amirallerin kazanma şansını biraz daha fazla görüyorum.

Amirallerden biri Amiral Orlumbus olsun yine Amiraller kazanır. :)
Olası senaryo : Kizaru Sentomaru’yu haklı bulup gerçeklere uyanacak bizim tarafımıza geçecek.Sonra da Sanji- Zoro sahnesinin benzerini göreceğiz.Kizaru ışık tekmeleriyle Zoro’yu Sanji gibi göğe fırlatacak ama ışık hızında.Yeni monster trio hayırlı olsun. :D

Momo dövüşünde Ryo ciddiye almıyor , sadece şımarık aptal bir veletsin diyor . Momo ateş atmaya başlayınca tamam o zaman senin istediğin gibi oynayalım seni şişe takacağım deyip ilk ciddileştiği anda Shanks devreye giriyor.

Ayrıca Ryokugyu ormanın ateşe karşı zayıflığına çözüm bulmuş bunu da dile getirdi ben bir donanma amiraliyim böyle bir zayıflık beklemiyordunuz değil mi diye .

Kingin Aramakiye zorluk çıkarması pek olası değil , sapa sağlam da olsalar Queen ile birlikte Aramaki ikisini de alırdı

Kata çok işlevli olması lazım ama sağ kolları düşürüyor. Gözlem ila açık yakalayıp boşlukta vursa bile amirlere çok işlemez. Yoksa shiryu ile iyi iş yapabilirdi. Gözlem ile takımı yönetse desem amirallerin saldırısından ekibi koruyamaz. Mochi duvar yaksa kizaru deler akainu erimiş jelibon yapar. Kızan buzdan jelibon yapar. Marco fazla tanklamak zorunda kalır. King ile 2 kişi tanklayacak mecburen. Zoro hem tanklar hem savaşır. Shiryu görünmez takılır. Beckham ne yaparsa artık. Sayı avantajı fazla ya fark oluşturur ya da amiraller çok op çıkarsa farkın önemi kalmaz. Her türlü kata ölür ama onu kurtaramayiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık