Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

Forum bugün çok şakacı. 3 amiral Rogar ve Wb'yi alıyor, 2 yonkou Rogar, Rayleigh, Mihaw ve Shanks'i alıyor falan. Oldu olacak Zoro'da yonkou alsın.

3 Amiral > Wb ve Roger denklemi çözümsüz mü?
Akainu , Aokiji, Prime Garp>Prime Wb ve Roger diyelim çözümsüz güc tartismalarimiz cozum bulsun xD.

Açıklayalim efenim yoksa desteksiz falan oluyoruz. Şimdi Roger ile Prime Garp'ı denk biliyoruz. Bu 2'sini atalım köşeye yesinler birbirlerini. Simdi Prime Wb ve 2 admiral'i ele alalim. Mf Wb'nin Yonkou- olduğunu gördük. Farklı bir bakis acisi ile degerlendirirsek 2amiral'e eşitlenebilir ki(bu benim bakis acim degil). Esitledik mi efenim tamam devam edelim. Şimdi Aokiji'nin Meyvesel gücü Wb gibi bir karektere göre çok ters olacaktır. Wb istediği kadar çırpınsa da (Hadi sizler için Akainu'yu halleder diyelim) Aokiji'nin buz meyvesine karsi sansi az. (Bunu Mf'de gorduk ister hasta hali olmasin Jozu olmasa o buzlari yiyecekti). Aokiji'nin meyvesel gucunde Wb'yi bir hayli zorlayacagini dusunursek Akanin'da meyvesinden hasar almasiyla beraber bir ultimatom sonucu dayanikliligini cokca kiracaktir. Ve bunun sonucunda Wb gidecektir.Akainu ile Aokiji burda kol veya bacak verse de Prime Wb'yi yerle bir edecektir. Eger Aokiji ve Aka ikilisi bireysel olarak girse idi Akainu olur Aokiji kol vererek bu vs'yi alirdi.

Aokiji yerine Kizaru'yu koysaydım Wb şuan gemisiyle acilmis kovaliyor olurdu.

Son düzenleme:
En yakın dostu toprağın altındaki solucanlar olan Kızıl İt’imizin yonkou seviyesini de atlayarak KK çıtasında bayrak sallaması, STV haberi sandım okuyunca. Dikkatlice okudum ciddilermiş :(

Benim gözümde 1 yonkou = 1,5 amiral. Porsiyon hesabı oldu biraz ama şöyle açıklayayım. Sağlıklı ve gücünün zirvesindeki bir yonkouya 2 amiral dalarsa amirallerden biri ölür diğeri bir uzvunu kaybeder ya da ağır yaralanır. Ama bu vsnin sonucunda yonkou da ölür. Aynı anda iki amirali alıp hayatta kalacak sadece 3 kişi vardır büyük ihtimalle bu seride. Onlar da Roger Garp Wb'nin zirve halleridir. WG için amiral bulmak zor ama imkansız bir olay olmadığından normalde 2 amirali bir yonkou peşine takıp fişini çekerlerdi büyük ihtimalle ama yonkoular tek tabanca takılmadıkları için bu mümkün olmuyor. Bir amiralin yerini doldurma ihtimali ortaya yeni bir yonkou çıkma ihtimalinden çok daha fazla olduğu için amirallerin öldürülme riskini çok iplemezlerdi bence.

Konuda geçen 3 amiral vs Roger - Wb (1 amiral daha ekleseydin anlamı olurdu) ve Kaido - Linlin vs Roger, Shanks, Mihawk, Rayleigh (Mihawk ile Ray-san seyirci olsaydı anlamı olurdu) eşleşmeleri ise çok fantastik olmuş.

Ne yazıkki bu forumda Amiraller hafife alınıp Sağ Kol > Amiral ya da Yonkou > 3 Amiral gibi asılsız olan fanlıktan ve hatıerlıktan oluşmuş yorumlar var.

Amiraller dediğin kişi Dünyanın En Büyük Askeri Gücü.Eğer Amiraller Sağ Kol seviyesinde olsalardı 2 Yonkou'nun ittifakı Denizcileri direk ezerdi ama böyle bir şey mümkün değil.

Yonkou'lar tam anlamıyla dünyada özgürce hareket etmiyorsa bunun nedeni Amiraller ve Shichibukailerdir.

Denge meselesi ise şu,Koramiraller fena güçte olmayan kişiler (örn:Momonga) ama Sağ Kollar kadar iyi değiller ne yazıkki.Yani Amiraller aşırı güçlüyken,Koramirallerin böylesi güçsüz olması muhtemelen Oda'nın planı zaten.Bu sayede Shichibukai'lerle denge sağlanır.

Mesela en güçlüleri olan Mihawk'ı ele alalım.Geçmişte birçok kez Shanks'la düellolar etmiş,en güçlü kılıç ustası.Kendisi şüphesiz Yonkou(yani Amiral) seviyesinde bir kişi.Onun kaybı Aokiji'nin kaybı kadar sarsıcı olur.

Yonkou vs Amiral yapılırkende yapılan en büyük hatalardan biri Beyazsakal meselesidir.Beyazsakal tüm Amirallerle çarpışmış ve Akainu'yu yenmiş olduğundan Yonkouları Amirallerdem çok daha üst seviyede tutuyorlar.Oysa diğer Yonkoulardan daha zayıf olduğunu düşündekleri (ki bu düşüncenin kaynağı ne ise) Beyazsakal,devrinin en güçlü adamı.Hatta Garp'tan bile güçlü bana kalırsa.Bu adam üzerinden Yonkou vs Amiral yapamazsın.

Anlatabildiğimi anlattım.Son sözüm @sensey in o haklı sözüne gelsin.

Amiral = Yonkou = Dragon = Mihawk

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık