Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 980: Dövüş Müziği

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu hoşuna gitmiyor yemiyorsun ama Zoro'nun Wano gibi bir yerde kimsenin eline alamadığı bir kılıcı eline alıp ona söz gecirmesini pohpohlu bir şekilde anlatmaktan cekinmiyorsunuz. Sonrasında da bir hafta da sırf ellerindeki kılıç ile aynı demirciden diye kılıca alışmasını normal karşılıyorsunuz. Karşılığında aldığı güç oturduğu yerden kıyı kesen slashlar.

Luffy en az 6 ay daha Rayleigh'den sonra G4 ile çalıştı eğitimine devam etti yine dezavantajini atlatamadı da bunu kabul ediyorsunuz yani. Kusura bakmayın bu çifte standarttır.
O kılıcı iradesi güçlü olanlar kullanabilir. Kınların kullanamıyor olması beni alakadar etmez. Vista gelse kullanamayacak mı dedik mesela? Yada King?... O kınların arasında kullanabilmesi, özellikle Oden'den başka kimsenin kullanamamış olması sırf övgü için de olsa hoşuma gittiği için özür mü bekliyorsun. Hey Allahım ya. Alışmasının kurgu olduğunu defalarca söyledim. Hala normal karşılıyorsunuz deyip duruyorsun. Yazdıklarımı okumuyorsun heralde...

@Rika demişti galiba ''yazarın kalemini hissettim'' diye. Mesele öyle bir şey. Luffy oradan çıkamayacak olsa Bigmom bile vursa ağzı yüzü yamulur ama ayakta kalır. Yanına Jimbei, Zoro, Sanji, Law gibi birini koyunca da rahatça böyle şeyler çiziyor. İşin içine bir de karakter tanıtımı abartısı girmiş. Kizarunun kolunu koparan saldırı o logia olunca rahatça çizilir ama mesela bu bölümde Zoroya olunca o saldırıya aynı etkiyi çizmiyor adam. Apoo ile Luffy gerçekten dövüşecek olsa böyle bir durum görmezdik.

He işin fanlık tarafını sorarsan Luffy'yi böyle görmektense Zoroyu baygın görsem daha çok eğlenirdim bak :D
Bu sayı keyifli olduğu kadar pürüzlü gibi geldi bana. Çok takılan birisi değilim bu tip şeylere ama Luffy'de geleceği görebilen bir haki olmasına rağmen olunca bunlar tuhaf geliyor insana.(Sorun bunu yemesinden çok kullanmaması bu arada.)

Zoro, Kid ve maalesef Luffy. Luffy olmasa Kaido dövüşü daha bir zevkli olurdu. Değişik bir dövüş olacak. Bir de Oda'nın ne yaptığı belli olsaydı iyiydi. Bir önceki bölüm F6'yı ortaya attı, Who ve Sasaki Yıkımcılara meydan okudu. Who, çakma King. Buradan Zoro'ya bir gönderme oldu vs. Sonra bu bölüm Zoro Kaido dövüşünden önce yaralanmamalıyız dedi. Şimdi bu adam King'e mi yürüyecek Kaido'ya mı ?

O kılıcı iradesi güçlü olanlar kullanabilir. Kınların kullanamıyor olması beni alakadar etmez. Vista gelse kullanamayacak mı dedik mesela? Yada King?... O kınların arasında kullanabilmesi, özellikle Oden'den başka kimsenin kullanamamış olması sırf övgü için de olsa hoşuma gittiği için özür mü bekliyorsun. Hey Allahım ya. Alışmasının kurgu olduğunu defalarca söyledim. Hala normal karşılıyorsunuz deyip duruyorsun. Yazdıklarımı okumuyorsun heralde...
Ashura, Kinemon iradesi güçlü adamlar değil. Hele Kyoshiro yani Denjiro. 20 sene boyunca inancını koruyup hazırlık yapmış. Ashura kafasına göre takılıyor. Ne irade eksiği gördün bu adamlardan.

Alışması kurgu olduğunu söyleyip kabulleniyorsan Luffy'ninkini de kabullenecen. Yok etmiyorsan her defasında kurgu olduğunu belli edeceksen en başta övgü dolu sözlerle bahsettiginiz karakteriniz için de aynını bekleriz. Evet çifte standart olur.

Kusura bakma sizin tarafinizda DNS gibi sürekli toksik saçan bir adam olduğu sürece bu muhabbetler bitmez.

Zoro kaçtı da derim, bayıldı da derim. Plan yaptı da derim. Beleşe power up aldı da derim.:D

Havadan kılıç düşse Zoro'nun koluna çizik dahi gelmez bu kadar da ballidir.

Bu sayı keyifli olduğu kadar pürüzlü gibi geldi bana. Çok takılan birisi değilim bu tip şeylere ama Luffy'de geleceği görebilen bir haki olmasına rağmen olunca bunlar tuhaf geliyor insana.
Olayların Luffy'ye odaklanmasıyla ilgili sanki. Mesela Kata vs Luffy'de bu işi çok iyi kotardı. Hatta Luffy yalnızken de uyguladı. Ama fazla karakter ve farklı olaylar gelişiyorsa bunu bilerek es geçiyor bence. Biraz hikayesinin şöhretine bel bağlayıp sorun olmaz diyordur.

Olayların Luffy'ye odaklanmasıyla ilgili sanki. Mesela Kata vs Luffy'de bu işi çok iyi kotardı. Hatta Luffy yalnızken de uyguladı. Ama fazla karakter ve farklı olaylar gelişiyorsa bunu bilerek es geçiyor bence. Biraz hikayesinin şöhretine bel bağlayıp sorun olmaz diyordur.
Evet bu arada şunu da belirteyim, üstte belirttiğim şey Luffy'nin bunları kullanmaması. Atıyorum Luffy elindeki tüm kartları oynamış olsa o kadar tuhaf gelmez.

Ama bu gözlem hakisi dediğimiz şey Oda isteyince var, istemeyince yok.

Ashura, Kinemon iradesi güçlü adamlar değil. Hele Kyoshiro yani Denjiro. 20 sene boyunca inancını koruyup hazırlık yapmış. Ashura kafasına göre takılıyor. Ne irade eksiği gördün bu adamlardan.

Alışması kurgu olduğunu söyleyip kabulleniyorsan Luffy'ninkini de kabullenecen. Yok etmiyorsan her defasında kurgu olduğunu belli edeceksen en başta övgü dolu sözlerle bahsettiginiz karakteriniz için de aynını bekleriz. Evet çifte standart olur.

Kinemon'un kullanabileceğini sanmıyorum. O seviyede göremiyorum nedense. Orada Denjiro bulunmuyordu. Bir tek onun kullanabileceğini düşünüyorum. Bunu daha önce de söylemiştim.
Kılıç mevzusuyla, geleceği görme aynı seviyede değil. Geleceği görme çok daha çalışma isteyen, daha nadir bir yetenek bana göre. Amirallerde Kata seviyesi gözlem olabilir dedim, hani hepsinde de değil. Herkesten bir itirazlar. Ben çok nadir bir yetenek diyorum, millet amirallerde bile bulunacağını sanmıyor. O kadar nadir yani. O yüzden içime sinmedi. Sen beni aklındaki genel kanıya katıp yazıyorsun. Ben daha fazla devam etmeyeceğim, çifte standart deyip duruyorsun. Aksi yönde onlarca mesajım var.

Son olarak, eğer Luffy ciddi bir dövüşte Kata gibi gözlem sergilerse harbiden Kata seviyesiymiş yanılmışım der çekilirim. Kılıf bulmaca yok bende.

@carpe d. em

Bu arada ben Apoo'nun bunları yapmasını tuhaf bulmadım, bu adam en kötü nesilden birisi sonuçta. Yeteneği de hax, tayfa ne zaman hax birisiyle karşılaşsa aynısı oluyor. Caesar'da da oldu, Mr.3'de de hatta Foxy de bile oldu yahu. O kadar abartmaya gerek yok.

Ama işleniş şekli sıkıntıydı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık