Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 980: Dövüş Müziği

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bana Luffy'nin, Hyo Emiceyle yaptığının Katakuri'nin yaptıklarından farkını söyler misin? Biri 2-3 saniye diğeri 5 saniye mi kullanıyor ne oluyor?
Onu gördüm evet. Alıntıladığın yorumumun çoğu patladı :D
Belki öyle, belki daha sık devreye giriyordur refleks olarak. Adam etrafında olup bitebilecek her şeyin farkında olabiliyordu. Bana tek dövüşte çıkması hala saçma geliyor. Aksini görmediğim sürece de Kata kadar olduğunu düşünmeyeceğim.

Onu gördüm evet. Alıntıladığın yorumumun çoğu patladı :D
Belki öyle, belki daha sık devreye giriyordur refleks olarak. Adam etrafında olup biten her şeyin farkında olabiliyordu. Bana tek dövüşte çıkması hala saçma geliyor. Aksini görmediğim sürece de Kata kadar olduğunu düşünmeyeceğim.
Hyo Emiceyle olan dava olmasa bir şey demezdim de 90 yaşındaki adama verdiği komutlarla adam yendirdi. Bunun da gayet kolay bir şeymiş gibi yapıyordu. Sorun öyle gereksiz bir yerde kullandirtiyorken böyle gerekli bir yerde kullandirtmayisinda. Mantıken gerektiği yerde çok tehlikeli durumlarda bunu kullanabilmesi zaten. Ama şu ana kadar ise yarayacagi bir sürü durum oldu hiçbirinde olmadı. Oda'nın tutarsızlığı ortada. O zaman cizmeyeceksin Hyo Emice sahnesini.

Tama Luffy'nin önünden kaçırılır, Apoo'ya mal mal bakar duman atar, Kanjuro Momo’yu kaçırır el sallar vs. Bütün bunlar olurken Luffy Kata kadar geleceği görüyor diyen adamın beyni yanmıştır.

Kata'nın sergilediği geleceği görme örneklerinin, Luffy'nin Udon'daki sağa kaç sola kaçtan daha etkileyici olduğunu düşünen bir ben miyim? Rayleigh'nin fil sağdan hortum sallayacak demesi gibi bir şey Luffy'nin şu an yaptığı, belki az daha iyi hali.

@Alpamis @Raiden

Ben hiç göremiyor demedim. Bunu her zaman kullanamıyor dedim. Kata seviyesinde olması için de istediği zaman geleceği görebilmesi lazım. O da yetmez de neyse. Luffy burada bir hamle sonrasını görüyor. Kata'da bundan fazlası var. Udon'daki bu mevzuyu da unutmuşum. Her şeyi hatırladığımı söylemedim zaten. Ancak göremediği bir çok durum da var, neden göremiyor diye sorguladığımız.

Not: Kata seviyesi değil demek, geleceği göremiyor demek de değil ayrıca. Niye özellikle Kata seviyesi değil diyorum da hiç geleceği göremiyor demiyorum...
Neden her istediğinde göremiyor'un cevabı net değil mi? KURGU
Çocuğun dibinden Tama'yı çalıp götürdüler. Mesela. Bunu görememesinin nedeni görememesiydi diyebilir miyiz? Hayır

Bak kurguya ve kişiliğe çok uygun bir örnek daha var. Mesela şuna bakıp ''Garp çöp oğlu çöpmüş'' mü diyeceğiz. Yoksa kişiliğine mi vereceğiz?
Luffy birden fazla hamleyi görüyor ki Extiyar direkt olarak geleceği mi görüyorsun diyor. Bir hamle sonrası bildiğin Gözlemin rengi. Bunu net olarak Boa kardeşler dövüşünde görebilirsin. Manga orada reyix.

Bir de Kata gibi full açık gezmemesini zaten kişilik ve tecrübeye bağlıyoruz. Seride Kata kadar ciddiyetini bozmayan çok az karakter var.
Günün sonunda istediğinde geleceği görebilecek Gözlem Rengi kullanabiliyor ise niye Kata seviyesi demeyelim buna?

Hatori gelecek görüyor o zaman.Şu sahne ile Katakurinin g4 formun bitiyor demesi arasında hiç bir fark yok.

Bunu yazdım zaten. Baştaki olaylara baksan Katakuri'nin geleceği görmesi serinin başındaki özellikle Rayleigh'nin anlattığı k.haki konsepti idi. Sonrasında k.hakinin ana işlevini bozdu, geleceği görme diye bir şey çıkardı.

@Saitama
O arc'ta Luffy'nin gözlemi Kata'yı yakaladı dostum. Yalnız ben dahil birçok kişinin de zamanında belirttiği gibi şartlar olgunlaşmadıkça Kata gibi kullanamayacağını söyledik zaten. Karakter yapısı buna müsait değil çünkü. Neyse arc ilerledikçe belli olacak zaten işin aslı. Ha bu kadar kötü olmasını ben de beklemiyordum açıkçası. İlkini yedin hadi anladık da adamın saldıracağını gördüğün halde 2.'sini nasıl yiyorsun be mübarek? Bırak geleceği görmeyi standart bir k.haki bile yeterli olmalıydı aslında...
Hadi ikincisini de yedin onu da anladık KO olmak nedir ya :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık