Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 957: Zirve

Bölüm çok iyi değil miydi be :D

• Kullanılan toplam oy
    361
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynen mantikli yorum işte be imkansızı bekliyor bazı arkadaşlar.

Bu olayin altından Im ve Goroseiler çıkacak muhtemelen. Bu "Tarihten silinmesi gereken kişileri bize söyleyin" lafını bu olayla dolduracaklar muhtemelen. Bakalim bir daha nerede çikacak bunlar ortaya...
Kaido daha gençti. Miço denildi. Linlinde o kadar güçlü değildi. Roger'ın tayfası ve Silvers rayleigh, Garp'ın yanındaki elemanlar falan anca yenmişlerdir. İm ve goroseilerin bulaşıp götlerini tehlikeye atacağını hiç sanmıyorum.

Şimdi tarafları ele alalım.

Garp ve Roger

Xebec, Newgate, Linlin, Kaido, Shiki, Gümüş Balta, Kaptan John ve O-Chuku

Garp ve Roger hayvani güçte de olsa, bu kadar adamı iki kişi yenmiş olamazlar. Üstelik Xebec için Roger'ın dengi olan biri olduğu söylendi. Bu dövüş sıkıntılı, detaylı bilgi lazım.
Garp fanlarına göre hatta Roger figüran görevi görmüş Garp hepsini tokatlamış.Anlayamadım gitti abartıyı.Tamam hakkını veriyorum kahraman lakabını hakkıyla almış önceden farklı spekülasyonlar vardı.Ancak bu kadarı da olmaz çok fazla.O tayfanın birbirleriyle ters düştüğünü söyleyen Sengoku.O sahnede Rox denilen adama yardım ediyorlar gibi görünmüyor.

Kaptanlarını bu ikisinin indirmesi daha mantıklı.Yok ettiler derken grubu dağıtmaları ima ediliyor gibi.Sonuçta Teach olmasa karasakal korsanları bile dağılacak bir oluşum bu da ona benziyor.Yok edilen adamlar gidip ayrı ayrı 3 imparator olamazlar Chinjao gibi korsan hayatları biter.

Ayrıca neden Garp'ın en güçlü rakibiydi denmiyor da Roger'ın en güçlü rakibi dedi Sengoku.Resmen Garp'ı daha geride gördüğünü söylemiş burada.Yani Rox'un fişini çekmede en büyük payı olan Roger demeye getirmiş.

Ya arkadaş neden bir kişi bile Oda bize bu olayları niye anlattı demiyor? Hepimiz biliyoruz bu adamı eskilerden bahsetmeyi sevmez şuan bir bölüm yayınladı ve sadece eskiden kurulmuş ilginç bir ittifaktan bahsetti. Luffy ve Roger'ın benzerliklerini biliyoruz acaba Luffy'de Roger gibi Kaido-Linlin ikilisine karşı ittifağa girer mi? Girmez diyorsanız bu bölümün amacı neydi onu anlamıyorum..
Ben de bunu Shanks açısından düşünmüştüm :) Kaptanı gibi denizcilerle ittifak halinde hareket edip(bkz. gorosei buluşması) Rocks oluşumu gibi dengeleri bozan aşırı güçlü bir ittifaka kafa atar belki.

Hocam Shiki , Linlin , Kaido'yu eklemişsiniz ama Rayleigh , Gaban'ı eklememişsiniz.
Bence de dediğiniz gibi iki kişi yenmiş olamazlar , Roger'ın tayfası; Shanks'in tayfası gibi güç dengesi iyi ve dengeli olsa gerek.
Roger'ın tayfasindan bahsedilmiyor. Sadece Roger deniyor. O yüzden onları denkleme almadım. Üstelik Kayalar Korsanları da bu kadar adamdan ibaret değildir.

İşin trajikomik yanı şu, adam 6 yıl dedi. Zaman atlaması öncesi 4 sene önce.

Adam kolu kaybetmiş, kaybettikten yıllar sonra Yonko olmuş. Adamın mihawk ile düello ettiği seviyesinin üzerinden nereden baksan milat geçmiş.

Diğer enteresan tarafı da Shanks çift kollu iken Yonko değil.

Ben şöyle diyordum, Shanks kolu kaybedince, Luffy'nin potansiyelini de görünce, güçlenmek için şeytan meyvesi yemiş olabilir. Çünkü yüzme yeteneğini zaten kaybetmiş oldu bir kolu kaybedince, tek kolla yüzülmez demiyorum yüzen kişiler var elbet ama Shanks'ın eskisi gibi yüzemeyeceği bir gerçek. Haliyle kolu kaybedince şeytan meyvesi yiyip, yıllar sonra Yonko olması mantıklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık