Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 957: Zirve

Bölüm çok iyi değil miydi be :D

• Kullanılan toplam oy
    361
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İki gündür forum fena karışmıştı. Sürekli yeni bölümün güzelliğinden falan bahsediliyordu. Cidden merak içindeydim.
Gerçekten ilginç bilgiler geldi ama bu kadar coşulmasının sebebini anlamadım şahsen.

Bölümde dikkatimi çeken şeylerden Kılıç Timi'nin Marine'de resmi olarak bilinen bir tim olduğuydu. Gelen bilgi anında herkese yayıldı. Muhtemelen liderleri Akainu. Sengoku, ona devretmiş olmalı.

Rocks'u dağıtan ikili Roger ve Garp olduğu anlaşıldı. Kutsal Ejderler haklıymış cidden. İki D birleşince fena bir fırtına çıkarmışlar.
Kaido'nun miço olması garip geldi. Dahası bir grup ne idüğü belirsiz suçlunun biraraya gelip oluşturduğu tayfaymış Rocks. Bildiğin gerçek korsanmış bunlar.
Tabi Kutsal Ejderlere el uzatana kadar kimse el sürmemiş bunlara. Sonra ne olduysa Roger bile çıkmış karşılarına.
Ama sanırım bu tayfayla ilgili dikkatimi en çok çeken şey anlaşamıyor olmalarıydı. Rocks nasıl bir adamsa bu tipleri altında birleştirmiş.

Shanks 6 yıl önce yonkou olmuş. Yani o kopuk kolla. Heh!
Tayfası için dengeli dendiğine göre Kaido'nun karşısına geçip sonra Marineford'a nasıl yetiştiği çat pat anlaşılıyor.

Bir de kimse konuşmamış ama Oden, Shanks'ın da gözdesiymiş. Nasıl oluyor ki...

Dahası Sakazuki Wano'da olanları biliyorken Oden'in öldüğünden nasıl haberi olmaz. Tam anlıyoruz. Oden ve Wano gözünüzü korkuttuğu için ilgilenmiyordunuz ama Kaido'ya yolladığınız adam artık Wano'da la.

Kayaların birbirlerine tam bağlı olmadıkları sadece bir amaç uğruna bir arada oldukları anlaşılıyor ve kayaların acımasız oldukları için garp ve rogerin buna kayıtsız kalamayacağı ve onlara hizmet ettiklerinden değil mecburen o dandik ejderleri korumuş oldukları açıkça dile getirilmiş son sayfada ise sengokunun sakazukiye odenin bu olaya karışma ihtimali yok değil mi sözü bana ryogukyu acaba oden mi diye düşündürdü

Üye silindi 1004

- Akainu Wano'ya bulaşmamakta kararlı gibi. SWORD gerekeni yapar dert etmeyin. X-Drake, Garp gibi tutkulu bir denizciye benziyor. Oden'in öldüğünü bilmediklerine göre Drake cidden çok gizli bir projenin başında. Muhtemelen Drake çok güçlü. Luffy, Kid ve Law'dan çok daha güçlü biri çıkabilir. Kendisi proje korsan olduğundan gizlemiş potansiyelini.

- 4vs2 nedense acayip mantıklı geliyor bana. Özellikle Garp'ın kıyafetleri dağılmış şekilde ayakta duruşu bunu destekliyor. Diğer türlü çok sıkıntı zaten Shiki ve WB dayak yiyen kaptanı korur. Hani dövüş 1vs1 değil de 2vs1'se o ikisi ortada bırakmaz kaptanı.

- Silver Axe, Captain John ve Wang Zhi isimleri ileride karşımıza çıkabilir gibime geldi. Belki en azından birisini Karasakal bağlantısıyla görebiliriz gibi. Muhtemelen Shiki ayarında sinirli, boş beleş yaşlı adamlar.

- Karasakal'ın pis bir özenti çıkması beni şaşırttı. Reisi hep kendi duruşu olan bir adam olarak düşünmüştüm. Luffy bile Roger'ın özentisi değil Shanks özentisi.

- Sanji yüzünden Dünya'nın sonu gelebilir şu an!! Sanji karakterli davranıp tayfayı terk etmeseydi bu ittifak olmayacaktı.

- Eğer kendinize güvenen Zoro tarzı bir ödül avcısıysanız Roger ve Beyazsakal'ın kafasını keserek Ope Ope satın alabilirsiniz. Üstüne 500 kalıyor mis.

- Kutsal Ejderleri savunmak harika bir ikilem yarattı. Muhtemelen Roger'ın kendisini yarı D. yarı Kutsal Ejder. Luffy'nin annesi de Kutsal Ejder çıkacak gibi. Rosi, Dof ve Mjosgard sayesinde Kutsal Ejderleri sevmeye başladım ben. Eminim yine Mjosgard tarzı duruşu olan Kutsal Ejderler çıkacaktır. Sanmıyorum hepsi Carlos gibi pezo olsun. Oda'yı taktir ediyorum Roger'ı olabildiğince gri bir alana çekiyor. Umarım serinin sonunda Roger gerçek anlamda gri bir karakter olur.

- Garp adam gibi adamlığın kitabını yazmış. Roger olmasa bile dalacakmış. Reis baya kafayı kırmış boşuna Luffy'nin dedesi değil. Roger yanında olmasa bile dövecekmiş demek ki Rox'u. Beyazsakal, Luffy'i görünce boşuna abi çekmemiş. Muhtemelen hafızası gelip giden Beyazsakal "Vayyy bu veledin dedesi benim kaptanın çenesini kırmıştı" dedi.

- Garp diye yazılır gelmiş geçmiş en büyük denizci diye okunur. Torunları ve oğlunun durumuna rağmen kendisine neden dokunamadıklarını anladık. Denizciler tarihindeki en büyük başarıyı elde etmiş. Yaşlı bir adamı 40 kişi sıkıştırıp bıçaklamaya benzemez.

- Garp, Beyazsakal'ı kaç yumrukta bayıltmıştır? Kaido'ya bence tek atmıştır. Linlin'e iki filan atmış olabilir. Shiki'ye gülümsemiştir sadece.

- Dedesinin torunu be! Dedesini tokatladığı adamları tokatlamaya devam ediyor çocuk. Babadan oğula nesiller. Dragon adam olsaydı babası gibi kötü tipleri döverdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
gerçekten harika bir bölümdü ama daha çok soru işareti oluşturdu;
1-garp-roger vs rocks ta kim kim ile vs atmış bence sonra öğreneceğiz. Genç WB önemli detay çünkü 72 yaşında öldü 2 yıl geçti 38 yıl önce denilen olay eğer wb varsa rocks grubunda olursa roger ve garp gerçekten serinin zirvesi olurlar. sengokunun 8.sayfa da ; 'dünyanın en güçlü korsan tayfası olan kayalar' dediği bu cümleden de anladığım şu; o an yaşayan bm ,wb vb çoğu tayfadaydı ama yine yenildiler
2-tanrı vadisi niye yok edildi kim tarafından ,adanın raftelle bağlantısı var mı varsa nedir?
3-garp ile roger tesadüfen deniliyor ama bence planlı ama neden yine soru işareti . ray ın dediğine göre roger korsanları 2 sefer yapmışlar son seferden sonra roger kk olarak anılmaya başlıyor. garp ile bir birlerine bu son seferde karşı karşıya gelmişler ve bence one piece ile en gizemli durumu şu an garp biliyor. roger ile zıt bi düşünceleri var ondan garp rogeri engellemeye çalışmıştır.
4-bence Dragonun devrimci olması Garp ın kutsal ejderlere bakışının büyük bi etkisi vardır.

İnanılmaz bir bölümdü sengokunun ağzından garpın rocksun hikayesini dinlemek mükemmeldi.
Garp reise saygım birkez daha arttı adam rutbeyi eliyle itiyor dünya soysuzlarinin emrine girmemek için onlarda garp reisin krallığından korktukları için dokunmuyorlar reise.
Ödül açıklamalarından şunu anladım en güçlü kaptan belki shanks değil ama gücü birbirine yakın adam sayısı bakımından shanks bir numara.
Acaba raftele gizli bir portal felan mi açılıyor god valeyde zaman yolculuğu felan çıkardı oda portal felanda açtırırsa şaşırmam.

Dikkatini çekerim, konunun konuşulmasından hoşlanmayışının sebebi bir korsan ile ittifak yapması. Kutsalları koruması değil.

Peki teşekkür ederim fikirlerini dile getirdiğin için. :)
Sadece o değil bir başka sebep daha vardı diyor, o da Kutsal Ejder'leri korumak zorunda kalması denilmiş. Yani bu zorunda kalmanın ucu çok açık, dediğim gibi masumları kurtarırken Kutsal Ejder'leri de kurtarmış gibi gözükmüş olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık