Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955: Cehennem Tanrısı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aklımda 2 soru var.Gereksiz mahluk şogun bu bilgileri nasıl alıyor,zoro yılan biçeni neden almadı ya da teklif edilmedi ? Hadi 3 olsun yılan biçenin demircisi farklı sanırsam ?

Hani normal bir durum olsa buna itiraz etmem. Dendiği gibi planın başarısız olacağını anlayınca daha iyi bir plan için planı açık etmek Law kafasındaki birinden beklenecek bir şey.
Ama durum normal değil.

1-Raizo'nun Zou'da olduğunu biliyorlar.
2-Plan açığa çıkınca onlarca insan yakalanıyor ve işkence görüyor.
3-İeyasu (a.k.a. Wano Cora-san'ı) öldürülüyor.
4-Law, Hiyori hakkında tek bir bilgiye sahip değil. Ama mesela Momonosuke'yi biliyor.
5-Kinemon'un yaptığı planda ve İeyasu'nun değiştirdiği şifrede sadece Wano'luların bileceği şeyler var. Wano da dışa kapalı bir ülke, yani Law'un bu kodlar hakkında bir bilgisi yok.

Tüm bunlara bakınca mümkün görünmüyor.
Dahası hainin Shinobu çıkması gerekiyor. O kadının bütün o zırvalıklarının numara olduğu anlaşılacak ve biletini Yürek Korsanları kesecek.
Dahası yok. :mincika:

Ekleme: Eğer hapishanede konuştuğu kişi Hiyori olayını, Orochi'ye söylemesini istediyse mümkün ama bak. Geçen bölüm "Planına sadık kalacağım." lafının ardı da anlaşılır böylece.
Şimdi düşündüm de...
Eğer, Law'ın hapishanede konuştuğu kişi Hiyori planını yapan kişiyse, X-Drake olamaz.
Ama geçen sayıdaki görsellerden o olduğu garanti gibi görünüyordu.
O yüzden bu olasılık da düşüyor.

Hani X-Drake ve Kyoshiro birlikte olsalar desem... O da zorlama geliyor.
Bilemedim şimdi.

@traokun (Yürek-san)

12 Yüksek Sınıf Kılıç
On iki Yüce Derece Kılıç vardır (( 上 大業 物Saijō Ō Wazamono ? )

21 Harika Dereceli Kılıç
Yirmi bir Büyük Derece Kılıç var ( 大業 物Ō Wazamono ? ) . Kaliteleri, Üst Sınıftan bir adım daha düşük.

50 Yetenekli Sınıf Kılıç
Elli Yetenekli Kılıç ( 良 業 物Ryō Wazamono ? ) Vardır . Kaliteleri normal sınıf bıçaklardan daha yüksek fakat Büyük Sınıflardan daha düşüktür.

Derece Kılıçları
Belirlenmemiş sayıda Derece Kılıcı var ( 物 物Wazamono ? ) . Keskin kılıçlardır ve adlandırılmış bir bıçak için mümkün olan en düşük derecedirler.

Bilinmeyen Sınıf

12 Yüksek Sınıf Kılıç
On iki Yüce Derece Kılıç vardır (( 上 大業 物Saijō Ō Wazamono ? )

21 Harika Dereceli Kılıç
Yirmi bir Büyük Derece Kılıç var ( 大業 物Ō Wazamono ? ) . Kaliteleri, Üst Sınıftan bir adım daha düşük.

50 Yetenekli Sınıf Kılıç
Elli Yetenekli Kılıç ( 良 業 物Ryō Wazamono ? ) Vardır . Kaliteleri normal sınıf bıçaklardan daha yüksek fakat Büyük Sınıflardan daha düşüktür.

Derece Kılıçları
Belirlenmemiş sayıda Derece Kılıcı var ( 物 物Wazamono ? ) . Keskin kılıçlardır ve adlandırılmış bir bıçak için mümkün olan en düşük derecedirler.

Bilinmeyen Sınıf
Kikoku ne oluyor acaba?
Umursanmayan mı,:hmm: sonuçta bilinmeyene nile konulmamış. :artiz:

Bu dediğin en iyi 12lik, 21lik olma gibi durumlara açıklık getirmiyor ama. Üstelik bu tür bi sayı muhabbeti de hepten boşa çıkar veya kılıçlarından biri hakiyi emerken öbüründe niye olmuyor diye bi soru çıkar ortaya. Çünkü bu kullanıcıdan bile bağımsız gerçekleşen bi durum ve kim tutarsa tutsun yapıyor kılıç bunu, konuşmalardan o anlaşılıyor.
Kılıçların neye göre sınıflandırıldığı belli değil maalesef. Bir teori olarak şunu diyebilirim. Şeytan ruhları ikiye bölündü. Bir kısmı meyveleri konak olarak kullandı ve şeytan meyveleri doğdu, diğer kısmı kılıçları konak olarak kullandı ve özel yetenekleri olan kılıçlar ortaya çıktı. Karasakal'ın "meyve kullanıcısını seçer" cümlesiyle Lougetown'daki Demirci'nin "kılıç sahibini seçer" cümlesini bu teorinin ortak temeli olarak alabileceğimizi düşünüyorum. Kılıçların içindeki şeytani ruhlar bu tarz olaylara sebebiyet veriyor olabilir. Haki/Ruh emen şeytan meyvesi gibi bir şey düşün ama kılıcın içinde.

O konuda hem fikirim.Sadece karartmanın farklı şeyleri çıkmasın yoksa işin içinden çıkılmaz.Düşünsene Wb'nin bisentosunu kararttığını?Zaten en iyi 12 den biri,o zaman sevyesi ne olacak?Karartma Enmayı tam potansiyeline kavuşturur ama en iyi 12 arasına sokmaz diye düşünüyorum.
Sınıf atlama konusunda dediğim gibi.. Resmi olarak sınıf atlatmaz ama gayriresmi olarak 12'likler kadar iyi olabilir. Aksi halde derece ve kalitesi artacak denmezdi herhalde.

Yahu dediğimin bu cevabınla ne alakası var :D Ayrıca aynı mangaka rankı yükselebilir diyor şu an hahahah
Bu sefer çok fazla belirsizlik ortaya çıkıyor gülüm. Zoro Enma'yı kararttığı zaman 12'lik olacaksa bu kılıç kitaba 12'lik mi yazılacak 21'lik mi ? Hadi yine 21'likler neyse diyelim. Ee 12'lik kılıcı karartınca ne olacak ? Zaten kılıç en üst sınıfta kılıç ? Bütün 12'likler sınıf atlar ama atladıkları sınıfı belirtecek bir sınıf yok. Anlatabildim mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık