Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 954: Bir Ejderhanın Kanatlarında

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    190
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda'nın kalemine diye ondan dedim.
Ben de zaten öylesine cevap vermiştim.
Elime geçen her fırsatta Oda'ya laf atmaktan kendimi alamıyorum.
Hani müdahale edersin de böyle okuyucuyla alay edercesine kontrol manyaklığı nedir yahu, sal biraz seriyi, hikaye de rahatlasın, okuyucu da rahatlasın.
Böyle anca kafa karıştırıyor.

Reis hadi luffy ve Kid tamam da
Law desen tayfasının peşinde ve yonkoya başı anca luffy varken kaldırabilir.
Killer desen yonkoya baş kaldırmak istedi ama izin vermediler garibime. Ne hale getirdikleri ortada.
Zoro desen yonkoya baş kaldıramaz çünkü hayatında hiç yonko görmemiş ve karşılaşmamış. Karşılaşmış olsa bile mangakanın tarzı belli o da Captain First.
Kid ve Luffy herkesten bağımsız solo baş kaldırabilecek tek karakterler.
Yine de yoluna devam ediyor Law. Dof ile dövüşürken oradan ayrılmadı neticesinde ve hala ittifakı devam ettiriyor. Tabii ki Kid ve Luffy ayrı ama yonkoya karşı çıkabilmiş birisi bu doktor.

Yine de yoluna devam ediyor Law. Dof ile dövüşürken oradan ayrılmadı neticesinde ve hala ittifakı devam ettiriyor. Tabii ki Kid ve Luffy ayrı ama yonkoya karşı çıkabilmiş birisi bu doktor.
Aslında bile bile bir yonkouya tek başına karşı çıkmaya niyetlenmiş biri.
Punk Hazard'da Luffy'yi görmeseydi her şeyi tek başına yapacaktı. Yani ittifak fikri son anda gelişmiş bir şey.
Kidd-Hawkins-(Apoo) aksine.
Apoo'yu paranteze aldım, çünkü diğer ikisi onu da yanlarında sanıyordu. Yoksa hiç yazmadım.

Hani Kidd de Shanks'a niyetlendi ama boyunun ölçüsünü aldı, ittifaktan medet umdu. "Law, Kaido'yu görse, o da (tabi eğer canlı kurtulursa) ittifak arayışına girerdi" de diyemeyiz çünkü Kidd'in aksine bu adam hiçbir yere bakmadan, öğrenmeden, düşünmeden bodoslama dalmıyor.
Yani Kaido'ya görmesine de gerek yok, tek başına karşısında ne kadar varlık göstereceğini tahmin edebilmesi için.

G4 çok hızlı bir form ama tekini yedi oturdu farkındaysan bence işi garanti diye geçiştirmemek lazım ama yine de sen bilirsin :bilmem:
Doffy ve Fuji'nin gözleri önündeyken uyarmasına rağmen kaçtı. Kaido nerede olduğunu bile bilmiyor. Kaido, Law'ın gücünü biliyor mu bilmiyoruz. Bilmiyorsa zaten ne olduğunu anlayana kadar gitmiş olurlardı. Biliyorsa yerini görene kadar yine gitmiş olurlardı. :bilmem::bilmem:

Aslında bile bile bir yonkouya tek başına karşı çıkmaya niyetlenmiş biri.
Punk Hazard'da Luffy'yi görmeseydi her şeyi tek başına yapacaktı. Yani ittifak fikri son anda gelişmiş bir şey.
Kidd-Hawkins-(Apoo) aksine.
Apoo'yu paranteze aldım, çünkü diğer ikisi onu da yanlarında sanıyordu. Yoksa hiç yazmadım.

Hani Kidd de Shanks'a niyetlendi ama boyunun ölçüsünü aldı, ittifaktan medet umdu. "Law, Kaido'yu görse, o da (tabi eğer canlı kurtulursa) ittifak arayışına girerdi" de diyemeyiz çünkü Kidd'in aksine bu adam hiçbir yere bakmadan, öğrenmeden, düşünmeden bodoslama dalmıyor.
Yani Kaido'ya görmesine de gerek yok, tek başına karşısında ne kadar varlık göstereceğini tahmin edebilmesi için.
İlk görüşten emin değiliz. Luffy'yi görünce buna karar vermiş olabilir.

İkincisi Law yonkoyu değil Dof'u hedeflemişti.

Yine de benden bu kadar uğraş dur Kaido ile sen demeden ittifakı devam ettirmesi onu ayrı bir yere koymaya yeter.

Yine de benden bu kadar uğraş dur Kaido ile sen demeden ittifakı devam ettirmesi onu ayrı bir yere koymaya yeter.
Law zaten Doflamingo'yu, Kaido'yu kullanarak ortadan kaldırmayı planlıyordu.
Belki de Doflamingo'nun bir süre deli divane gibi kaçmasını umuyordu sırf işkence olsun diye.
Ama tabi akıbetinden ne kadar kaçabilirse artık.

Luffy ile karşılaşana kadar Kaido'yu karşısına alma niyetinde olmayabilir gibi durduğunun farkındayım ama detaylı bakınca o ihtimal de çok aşırı zayıflıyor.
Çünkü kolu koptuğunda "Zaten buna hazırdım" diyor. Yani Doflamingo ile savaşmaya hazır bir şekilde planını yapıyor. E Doflamingo'yla savaşırsa Kaido, işin ardındakinin o olduğunu öğrenir ve onu da hedef seçerdi. Bunu tahmin etmediğini sanmıyorum.
Dahası farz edelim planı hiç dikkat çekmeden Doflamingo'yu Kaido'ya öldürtmekti, ileriki planlarında yine yonkoular olacak çünkü planı tıkır tıkır işlese bile adam yeni dünyaya giriyor. Ya bir yonkou adamı olacak ya da bir yonkou ile savaşacak.
Hani Doflamingo'nun işini hallettikten sonra Grandline'a dönme niyetinde olduğunu da sanmıyorum çünkü zaten Doflamingo için Shicibukai olmuş. O saatten sonra o makama ihtiyacı kalmıyor.
Kim bilir ne kadar zor olmuştur zaten dünya hükümetinin adamı olmak onun için.

Ve süpernovaların hiçbiri grandline'da kalmıyorken Law'dan grandline'da kalmasını beklemek de yanlış olurdu.
Adam her şeyi göze alarak ve bilerek Yeni dünya'ya giriyor ve Luffy ile karşılaşana kadar hiçkimseyle müttefiklik işine kalkışmıyor.

Onun dışında haklısın ama.:good:

Gerçi bu sayı biraz fikri değişmiş gibi duruyor. Hawkins boşuna aynı şekilde mi düşünüyorsun diye sormadı. Korktu demiyorum, ama ihanet olayı cidden varsa ittifak olayına bakış açısı değişmiş olabilir.

Law zaten Doflamingo'yu, Kaido'yu kullanarak ortadan kaldırmayı planlıyordu.
Belki de Doflamingo'nun bir süre deli divane gibi kaçmasını umuyordu sırf işkence olsun diye.
Ama tabi akıbetinden ne kadar kaçabilirse artık.

Luffy ile karşılaşana kadar Kaido'yu karşısına alma niyetinde olmayabilir gibi durduğunun farkındayım ama detaylı bakınca o ihtimal de çok aşırı zayıflıyor.
Çünkü kolu koptuğunda "Zaten buna hazırdım" diyor. Yani Doflamingo ile savaşmaya hazır bir şekilde planını yapıyor. E Doflamingo'yla savaşırsa Kaido, işin ardındakinin o olduğunu öğrenir ve onu da hedef seçerdi. Bunu tahmin etmediğini sanmıyorum.
Dahası farz edelim planı hiç dikkat çekmeden Doflamingo'yu Kaido'ya öldürtmekti, ileriki planlarında yine yonkoular olacak çünkü planı tıkır tıkır işlese bile adam yeni dünyaya giriyor. Ya bir yonkou adamı olacak ya da bir yonkou ile savaşacak.
Hani Doflamingo'nun işini hallettikten sonra Grandline'a dönme niyetinde olduğunu da sanmıyorum çünkü zaten Doflamingo için Shicibukai olmuş. O saatten sonra o makama ihtiyacı kalmıyor.
Kim bilir ne kadar zor olmuştur zaten dünya hükümetinin adamı olmak onun için.

Ve süpernovaların hiçbiri grandline'da kalmıyorken Law'dan grandline'da kalmasını beklemek de yanlış olurdu.
Adam her şeyi göze alarak ve bilerek Yeni dünya'ya giriyor ve Luffy ile karşılaşana kadar hiçkimseyle müttefiklik işine kalkışmıyor.

Onun dışında haklısın ama.:good:
Law'ın bu kadar hızlı davranması Luffy ile alakalıdır. Onu görünce ben bu kadar bekleyeceğime bununla girerim demiş olabilir. Ama ilk başta fabrikayı yok edip aradan çekilelim demesi daha akıl karı. Law tabii yonko hedefleyebilir ama bunun için çok erken. Şu an Luffy var, Kid var diğer novalar ve Oden'in adamları var ama hala zorlanacaklar. Law yonko indirme planı yapsa dahi gidipte bunu o kadar toyken yapmaz.

Grand line'a da dönebilirdi. Bu zayıflıktan değil taktik geri çekilme olurdu. Gidipte diğerleri gibi yonko boyunduruğuna girmektense biraz etraf sakinleşince girer bu sefer yonko indirme planları yapardı.
Gerçi bu sayı biraz fikri değişmiş gibi duruyor. Hawkins boşuna aynı şekilde mi düşünüyorsun diye sormadı. Korktu demiyorum, ama ihanet olayı cidden varsa ittifak olayına bakış açısı değişmiş olabilir.

Law ilk elden Luffy'yi tanımış birisi. O yüzden sıkıntı çıkmayacaktır. Law "ittifak demek arkadaşlık demektir." diyecek kadar avel birinden şüphelenmez. xd En az bir Hasır Şapka kadar tanıyor artık Luffy'yi.

Law'ın bu kadar hızlı davranması Luffy ile alakalıdır. Onu görünce ben bu kadar bekleyeceğime bununla girerim demiş olabilir. Ama ilk başta fabrikayı yok edip aradan çekilelim demesi daha akıl karı. Law tabii yonko hedefleyebilir ama bunun için çok erken. Şu an Luffy var, Kid var diğer novalar ve Oden'in adamları var ama hala zorlanacaklar. Law yonko indirme planı yapsa dahi gidipte bunu o kadar toyken yapmaz.

Grand line'a da dönebilirdi. Bu zayıflıktan değil taktik geri çekilme olurdu. Gidipte diğerleri gibi yonko boyunduruğuna girmektense biraz etraf sakinleşince girer bu sefer yonko indirme planları yapardı.
Yok zaten yonkou indirir, diye bir iddiam yok. Ben sadece "Gerekirse ölür ama boyunduruk altına girmez" diyorum.
Luffy gibi, Kidd gibi. Zamanında Kidd, o ikisini kışkırtmıştı.
Şimdi Kidd "Ben onlardan geri kalacak değilim" diyor.
Bu üçünün çok ortak özelliği var. Sadece Law biraz daha sakin ve planlı diye yonkou adamı olmayı kabul edeceğini düşünmek saçma.
Dediğim gibi, Shicibukai'lik tek imtiyazdı onu da Doflamingo'dan sebep yaptı, kişisel bir çıkar için falan değil.
Grand Line'a dönmek mantıklı bir adım gibi görünse de, tayfasını yeni dünyada bırakıp, shicibukailikten çıktıktan sonra korsanlığa devam etmek çok saçma olurdu. Hani tayfasıyla dönse falan anlarım da öbür türlü ne yapacak yani, kendisini yetiştirecek hoca mı arayacak yeni dünyaya girmek için?

Gerçekten süpernovalar için (Law demiyorum bak) Grandline defteri kapandı. Yeni dünyaya girmeyecek adam girmez.
Giren de geri dönmez. Yonkou değil ki bunlar yolculuklarını tekrarlasınlar. Daha rotaları tamamlanmamış.

İhanet olayını zaten hesaba katmıştır o baştan. Öyle olmasa şansına Luffy'yle karşılaşana kadar tek takılmazdı.
Adam tayfasını bile geride bıraktı da gitti Punk Hazard'a.

Ama zaten Hasırşapka tayfası (kaptanları hariç tabi) ittifakı tanımadıklarından Law'un bunlara güvenmemesi gerektiğinin farkında olduğunu düşünüyorum.
Ne yapacaksa onlarsız yapacak.
He ne yaparsa yapsın Luffy'yi bırakacağını sanmam ama onun dışındaki fikrim bu.
Gerçi bu bölüm kimin planına sadık kalacağı ve bu planın ne olduğu soruları hikayeye girdi ama en nihayetinde böyle olur diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık