Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 950: Askerlerin Rüyası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    152
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido ile BM orada ortaklık kurarlarsa 8 gün sonra olacak savaş hüsranla sonuçlanabilir. 1 yonkou indirme şansları olabilir ama 2 olunca imkansız olur bu...

Öhm öhm. Okumayacağım okumayacağım dedim ama dayanamadım. Ne kadar sövsem de ne kadar soğusam da ilk göz ağrım napayım şey edemiyorum.

Kapak hikayesini geçiniz efenim. Sifon ikiz kardeşini görmek istiyormuş. Pezoyu'da babasına vermiş sonrada komutayı ele almış herkes hayranlıkla yengeyi takip ediyor hadi bakalım .d

İlk sayfada direkt Luffy'nin teklifini görüyoruz. Kid hemen reddediyor ve tayfasını aramak için yola revan oluyor. Tabi Killer'ime ne yapmışlar :( demeyi de ihmal etmiyor. Anladığım kadarıyla Kaido'dan daha çok kendisine ihanet eden Hawkins ve Apo ikilisine daha çok kin güdüyor. Neysem, Kid 2-3 şaşalı laf söyleyip ayrılıyor işte. Benim hoşuma gitti, seviyorum ben kirpi kafayı.

Bir sonraki sayfada Luffy'nin korsan olduğu bilgisi mahkumlar tarafından öğrenilmiş ve bir anda ona olan güvenleri ve sevgileri -'lere inmiş. Hangi arkadaş bilmiyorum lakin "o kadar potansiyel güç varken neden bir korsanı bu işe dahil ettiniz?!" diyen arkadaşa meşhur el hareketimizi göndermek istiyorum. Madem o kadar potansiyel gücünüz vardı kurtaraydınız 20 yıldır niye kurtarmadınız gerizekalı. Neyse hayali karaktere de saydık sövdük devam edelim. Bir önceki sayfalarda başka bir arkadaşımızın da dediği gibi Oda aslında burada feodal yapıyı gerçeğe dökmek istemiş. Kitleyi harekete geçirebilecek bir kan bağı aynı zamanda kaosta yaratabilir. Neyse potansiyel güç olan Momonosuke'yi görünce bizim dırholar hemen saygı gösteriyorlar. Anladım abi.

Tabi duygu iyi verilmiş benim hoşuma gitti. Tek sinirlendiğim insanların salak olması. Tamam dış dünyaya kapalı olabilir yeniliklerden ve gelişmelerden haberleri olmayabilir ama biraz saksıyı çalıştırın kardeşim.

Yakuzaların eski başını bile iplemeyen adamların Momonosuke karşısında saygı duruşuna geçmesi ise biraz garip olmuş bilemedim.

Tüm bunlar olurken Luffy ve Chopper bizim ufaklıkların yanına gitmiş. Chopper iksir miksir yapıyor iyileştirecekmiş. İyi bari +9 bandaj falan çıkarmadı yoksa hemen iyileşirdi. Mumya Luffy baya komedi olmuş ama epey güldürdü :D
O haliyle bile Momonosuke'ye Zou'daki nutuğun aynısını çekiyor. Luffy'de gerçekten bir lider yeteneği var. Tüm bunları düşündüğünü sanmıyorum sadece hissediyor. İlerideki samurayların neye ihtiyacı olduğunu ve neyi tartıştıklarını ya hakisiyle sezmiştir ya da başka bir şekilde bilemiyorum.

Momonosuke'ye hakaret ediyor lakin asıl amacı cesaret aşılayıp doğru bir şekilde yönlendirmek. O sahne özellikle çok hoşuma gitti.

Momonosuke'nin samurayların önüne atıldığı sahnede dikkatimi çeken tek şey virüs konusu oldu. Virüs en ufak dokunuşta bile yayılıyor iken Luffy onu oraya nasıl fırlattı? Kayayı fırlatıp sektirdi diyeceğim ama bu ölümcül olurdu. Yüksek ihtimal patlayan tasmalara uyguladıkları haki tekniği ile fırlattı, en azından öyle tahmin ediyorum.

"Onların beklediği kişi sensin!" dedikten sonra bir epic moment malzemesi daha çıkıyor.

Momonosuke bu sadakatin aslında kendisine olmadığını ve babasının gölgesinde kaldığını ima eden şeyler söylüyor. İleride bunu aşması gerekecek.

Kappa'nın ayrılacağının sinyalini veriyor. Diğer arkadaşlarını arayıp irtibata geçecekmiş. Kim kaldı ki başka? İsmi geçip'de görmediğimiz tek kişi Denjiro.

Bir sonraki sayfada Kuri bölgesindeyiz. Shutenmaru 20 yılın nasıl geçtiğini özet geçiyor. Kinemon ve Dogstorm şok tabi. 10 yıl önce halkın öfkesi doruğa ulaşmış ve isyan etmişler. Bunun sonucu da epey ağır olmuş hepsini öldürmüşler. Tabi bunlar bana artık gerçekçi gelmiyor. 10 yıl önce binlerce kişi ölmüş şimdi tayfa bir savaşa girecek en baba 3-4 kişi ölecek. Acı ama gerçek. Flashback falan görüyoruz Shutenmaru ölüme giden samurayları durdurmaya çalışmış ama dinlememişler.

Çöp ordusu en azından elimizde kılıcımız ile savaşarak ölelim diyerek gitmişler. Artık gına geldi keşke bir ülkede de ülkesini savunabilecek güçlü azman karakterler görebilsek. Tabi Wano diğer ülkelerden gene bu konuda çok daha iyi ama. Yonkoulara, Amirallere geri vites yaptırabilecek bir güç görmek istiyorum ülkelerde.

Zoro'nun vakti zamanında Momonosuke'ye söylediği şeyi Shutenmaru'nun flashback'ın da görüyor ve anlamını öğreniyoruz. Sunaci, ismini ve bilgini bir kenara at. Zoro'nun Momonosuke'ye ne kadar anlamlı bir şey söylediğini anlamış bulunduk. Vakti zamanında Oden'in de ismini ve bilgisini bir kenara atarak haydutları, hırsızları ve katilleri safına çekmesi de yüksek olası bence.

Flashback sahnelerinden sonra Ashura astlarına "hazırlanın, Onigashima'ya gidiyoruz!" diyor. Geçmişini bir kenara bırakırsak fikrini değiştiren ana unsur Yasuie olmalı. Onun ölümü ve ölürken çektiği nutuklar acısını ve kinini tazelemiş olmalı. Neyse, safımıza katılması iyi oldu. Henüz takip edebileceği bir samuray yok bu konuda şaşırdık tabi.

20 yıllık zaman atlamasından sonra Kinemon ile eşit olan Ashura durumun değiştiğini ve çok güçlendiğini söyleyerek topu İnuarashiye atıyor ve Wano 1-2 saniyeliğine güzelleşiyor :D

Çiçek başkentinde yer alan bir orman;

Bölümün en sevdiğim yeri burası. Zoro çöpte olsa ninjaların alayını tekleyip akşam sporunu yapıyor. En azından sevindirici ve gurur verici bir şey. Çöplerle 10 dakika 20 dakika oyalansaydı çekeceği vardı elimden. Bu adam şuan Wano'daki en güçlü samurayla denktir ya da daha güçlüdür böyle çöplerle oyalanmasına gerek yok.

15.sayfada Enma tapınağı, ismi dikkat çekici. Naruto'da maymun kral olarak bildiğimiz bir karakterdi. Orada da merak edip araştırmıştım. Tekrar bir bakayım dedim de Budist mitolojisi falan orada geçiyormuş aynı zamanda bir Yokai olarak biliniyormuş. Detaylı bir şekilde daha sonra bakarım.

Zoro avradını da alıp şöyle güzelce oturuyor. O nasıl bir karizma nasıl bir duruş! coool. paçalarından asalet akıyor tam avatarlık yahu :d

Zoro, en önemli şey kılıcımı geri almam gerek diyor. Lyffy'nin şapkası Zoro'nun kılıçları işte. Tabi şapkanın maneviyatı daha büyük lakin kılıç hazan suyu olunca peh işte.

Toko'yu Sanji'ye emanet etmişti. Artık ona zarar gelmez arkadaşlarımın koruması altında diyor. Zoro oldu olası hep böyleydi. Hiç belli etmezdi ama alttan alttan sapık kardeşimize saygı ve sevgi duyardı. Bunun böyle ufak detaylarla işlenmesini seviyorum.

Zoro tekrar o köprüye dönmek istiyor, Gyukimaru'dan kılıcını geri alacak. Kısa bir spekülasyon yapacak olursam eğer:

Kappa'da Gyukimaru ile buluşacak. Gyukimaru Zoro ile dövüşürken dövüş Kappa tarafından durdurulacak. Altyapısı işlenen Hiyori ve Kappa geçmişi için gerekli buluşmanın olacağı yerde burası olacak. Kappa Luffy ve Hiyori'ye güvenerek Zoro'ya kefil olacak ve kılıcını geri alacak. Diğer bir tahminim ise Denjiro'nun Gyukimaru ile birlikte olduğu. Kappa Denjiro ve Gyukimaru'yu da alarak topluca ana savaşın olacağı yere doğru yola koyulacak.

Son sayfaya gelecek olursak. Uzun süredir böyle güzel kapanış görmemiştim. Gerçekten çok iyi! Hawkins'in Drake'ye "garip davranıyorsun" demesi, Law ve Drake'nin 2 yıl önce konuşması ve her şeyden önemlisi Drake'nin Hawkins ve Apo'dan farklı bir karaktere sahip olması bizi heyecanlandırıyor. Acaba diyoruz Drake bir adamlık yapar mı? Yapacak gibi duruyor :a:

Hawkins'in yüzündeki o sadist bakış... Senin sonun çok kötü olacak lan bak gör! Ne planlıyorsunuz sorusuna Law sadece sırıtarak cevap veriyor. O gülüş aslında çok şey ifade ediyor :D Law'ın belki de en epik çizildiği sahne burasıydı. Tekrardan sevdim kendisini.

Neysem burada bitirelim. Uzun zamandır adam akıllı bölüm okumamıştık. Bu sefer becermiş bizim oğlan. Çeviren ve editleyen arkadaşlarında ellerine sağlık teşekkür ederim.

Kiku'nun rahatsız olma nedeni Momo'nun soylu olmasından kaynaklı. Suçlular olduğu için değildir. Zaten Kiku sizin gibi birisi o kelimeyi ağzına almamalı diyordu. Oda'nın esinlendiği eserde ise yanlış hatırlamıyorsam ''bir diğer deyişle ölmenin yoludur'' anlamına geliyordu. Op serisinde de ''ismini ve bilgini kenara atarak'' zihnini boşaltıp bir nevi ölüme gitmek anlamına gelebilir o söz. Gelecekte Şhogun olacak birisinin şimdiden ölümden bahsetmesini istememiştir.

O da olabilir tabii. İşin özü değişmesin yeter bana.

Ne olursa olsun biraz fazla tesadüfler silsilesi.O yüzden bunların hepsini açıklayıp bağlaması gerekecek.Şans ise şans açıkla be kardeşim.Toriko'da misal adam iyi kötü bir açıklama sundu yiyecek şansı dedi.Sen de yap artık bir açıklama bir zahmet Oda efendi.
Adam her fırsatta Luffy’nin şanslı biri olduğunu açık açık söylüyor zaten bence artık tekrarlamaktan bıktı. Mealen kardeşim bir şey acayip bir şekilde bizimkilerin lehine oluyorsa bilin ki Luffy Şansı devreye girdi :D

Ya ben beklentiye girdim. Tutsak birisinin vereceği tepki değil o. Luffy bile hapse bir sinirle girdi. Bu adamın ekibi işkence görmüş, kendisi kelepçeli endişe ve öfke içinde olmalı ama kendi evinde oturuyormuş gibi rahat, kendinden emin hali var.

Rosa'da bile Doffy yakalayıp kelepçe taktığında bu tavrı sergilemedi. Ne tilkiler dönüyor oğlum aklında. :hhh:
Ahahahahahaahah işin aslı aslında Bepolar bilerek yakalanmış falan ... Law diyormuş ki her şey planımın bir parçası, adam tuvalete giderken bile plan yapacak. :oleyo2:
Çarmıh reyiz...
Amaneden diyordu birine böyle alma kimdi? o_O
Hadi ya Kid e diyorlar sanıyordum. :D
Olmadı, yakışmadı. İnsan hemcinsini hemen yaftalar mı bu şekilde...Velev ki hain o olsun.'' Kadın yapmış bir hata, ama vardır bir sebebi'' demeni beklerdim.:( :oleyo:
Bunun hemcinsle nalakası var? Bunun sevilcek bir yanı yok. Net hain :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık