Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 920: Oden’i Seviyorum

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    216
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Odenin yazı okuyup yazmayı bilmediğini düşünüyorum. Kinemon atalarından kalan bu bilginin kendilerine geçmediğini söylemişti. Bence Roger aynı Rayleighin dediği gibi her şeyin sesini duyma gücüyle kitabeyi okuyup o notu bıraktı.
Biliyordu. Kin'emon, Oden'in bu mirası oğluna aktaramadan öldüğünü söylüyor.

Baya güzel bölümmüş. Big Mam ın arc da hepimiz bitse de gitsek diyorduk ama bu arc baya sağlam Zoro safı Kaidounun oraya çıkmasın. :D

Biliyordu. Kin'emon, Oden'in bu mirası oğluna aktaramadan öldüğünü söylüyor.
İlgili sayfa şu,

Kinemon Raizo Kanjuro üçlüsü, hep bir ağızdan taşları okuma ve yazma bilgisi bizim neslimize geçmedi diyorlar. Oden bu adamlarla aynı nesilde yaşıyor. Aralarında ciddi bir yaş farkı yok.

Devamında deniyor ki, kitabe bilgileri Momoya geçmeden evvel... Burada Odenin gerçek tarihi öğrendikten sonra Momoya anlatmadığından bahsediliyor.

Sonrasında Odenin taşlardan öğrendikleri yüzünden... diyor. Bana kalırsa bu ifadeden doğrudan okuyabiliyordu anlamı çıkmıyor. Çok yüksek ihtimalle her şeyin sesini duyma gücüne sahip Oden aynı Roger gibi TAŞLARDAN ÖĞRENMİŞ gerçek tarihi. Rayleigh de bundan bahsediyordu, yani kendilerinin basit korsanlar olduklarından ve Oharalılar gibi ilim bilmediklerinden.

İlgili sayfa şu,

Kinemon Raizo Kanjuro üçlüsü, hep bir ağızdan taşları okuma ve yazma bilgisi bizim neslimize geçmedi diyorlar. Oden bu adamlarla aynı nesilde yaşıyor. Aralarında ciddi bir yaş farkı yok.

Devamında deniyor ki, kitabe bilgileri Momoya geçmeden evvel... Burada Odenin gerçek tarihi öğrendikten sonra Momoya anlatmadığından bahsediliyor.

Sonrasında Odenin taşlardan öğrendikleri yüzünden... diyor. Bana kalırsa bu ifadeden doğrudan okuyabiliyordu anlamı çıkmıyor. Çok yüksek ihtimalle her şeyin sesini duyma gücüne sahip Oden aynı Roger gibi TAŞLARDAN ÖĞRENMİŞ gerçek tarihi. Rayleigh de bundan bahsediyordu, yani kendilerinin basit korsanlar olduklarından ve Oharalılar gibi ilim bilmediklerinden.
Taşlara yazı yazma bilgisi onların nesline gelmemiş. Raizo sadece okuma hususunda bilgi olduğunu söylüyor. Attığın sayfa ilk çeviri, daha sonra değişmiş.

https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-818-page-12.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık