Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 919: Oden Kalesi'nin Yıkıntıları

Bölüm Nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 111 58.1%
  • İyi

Kullanılan: 45 23.6%
  • Orta

Kullanılan: 17 8.9%
  • Kötü

Kullanılan: 9 4.7%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 9 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    191
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tanrı inancım yok,dolayısıyla çok sığ bakıyorsun bence bu paradoksa.
Tanrı inancın olmasa bile olacak olanı bilmediğin için olacak olana bir alternatif oluşturamıyorsun. Alternatif yollar olamaz paralel evrenler olmadığı sürece bence.

Sen yarın ne olacağını biliyor musun? Bilemediğin için alternatif de oluşmuyor.

Tamamen mantık yürütüyorum.

Şimdiki ben, geçmişe gittiğimde, geçmişteki benle karılaşıyor isem,
Şimdiki ben, geleceğe gittiğimde, gelecekteki benle karşılaşmaz mıyım?
Öncelikle sorunuza cevap vereyim;
-Normal bir durumda dediğiniz doğru. Ama gelecekteki siz ölmüşseniz karşılaşmazsınız.
-Ayrıca OP evreninde olduğumuzu unutmayalım. Birisi bir meyve yeteneğiyle bu kişileri uzay zamanda yaşlanmadıkları bir ortama gönderip 20 yıl sonra geri dönmelerini sağlamış olabilir. Ya da bunun gibi birkaç olasılık mevcut. Örnek vermek gerekirse öldürülmeden hemen önce geleceğe gönderilmiş olabilirler bu durumda gelecekteki hayatları yok olmuş olur. Başka bir örnek, tek yönlü seyahat olursa yani tek gidiş olup zamanda geri dönme olmazsa, gelecekteki seni geleceğe gönderdiğin için zamanda 20 yıl atlamış oluyorsun ve kendinle karşılaşmamış olursun. Bu konuda açıklama olmadan konuşmamız pek mümkün değil.

Konu hakkında veriler ışığında kendi yorum ve analizim şöyle;
1- Odenin karısı kehanette bulunmuyor, 20 yıl sonrasına adamların gönderildiğini biliyor ve bunu açıklıyor.

2- Orochi bu yeteneğin farkında ya da öldüremediği düşmanları olduğunu biliyor. Yoksa ölmek üzereyken boş boş konuşan bir karının lafıyla tırsması makul değil. Ama herkese kozuki hanedanını yok ettiğini söyleyerek sükuneti sağlayıp mutlak güç bende diyor.

3- Momo'nun yaşından yola çıkarsak; Bu geleceğe gelenler aradaki 20 yılı yaşamadı, yaşlanmadı.

4- Muhtemelen Oda bu yeteneğin tek seferlik olmasına karar vermiştir bu yüzden bunu yapan kişinin öldüğünü tahmin ediyorum. Belki Odenin karısıdır ve kurtuluşları olmadığını anlayınca oğlum Momoyu ve wanoyu kurtarın diyerek en sadık hizmetkarlarını göndermiştir.

5- Momonun başa geçebilmesi adına bu kişiler hayalet ya da herhangi bir şeytan meyvesi gücüne bağlı olarak yaşamıyor, yani hayalet değiller, kanlı canlı yaşıyorlar.

6- Bu yetenek geçmişe insan gönderemiyor, eğer öyle olsaydı adamlarını geçmişe gönderip Orochi hiç gelmeden gidin zehirleyin, adam toplayın gibi aksiyonlar olurdu.

7- Alternatif gelecek diye bir şey yok. Sen eğer gidip geçmişi değiştirmezsen alternatif gelecek olmaz, her karar verildiği gibi gider ve tek bir zaman çizgisi olur. Yani tek yönlü olarak geleceğe giderek zaman çizgisinde alternatif gelecek yaratamazsın

Tanrı inancın olmasa bile olacak olanı bilmediğin için olacak olana bir alternatif oluşturamıyorsun. Alternatif yollar olamaz paralel evrenler olmadığı sürece bence.

Sen yarın ne olacağını biliyor musun? Bilemediğin için alternatif de oluşmuyor.
+1. Yaşanan yaşanacak zaten. Geriye dönüp gecmişi değiştirmedigin sürece gelecek değişmez bana kalırsa.

+1. Yaşanan yaşanacak zaten. Geriye dönüp gecmişi değiştirmedigin sürece gelecek değişmez bana kalırsa.
Bu bir yanılgı. Şunu yapmasaydım bu olurdu dediğin zaman bunu geriye alamıyorsun. O alternatif sadece senin fikirlerinde oluşuyor. Dediğin gibi geleceği bilemediğin sürece alternatif bir gelecek oluşturma lüksün yok.

Çok güzel filmler var ama. Filmlere yakışan bir konu bence. Zaten fantastik olan bir seriye eklemek Şirinlere pokemon eklemek gibi.

Pedro'ya çok özendiydi ama daha ölmez. Zamanı var, kendi dedi yanlış hatırlamıyorsam. Balıkadam Adası idealine kavuşacağını garantilemeden gitmez. En azından Luffy'den bir söz möz alır. :D
Ya ölürken işte böyle böyle söz vermiştim ama der sonra bu konuda kaptanıma güveniyorum diyip gözlerini kapatır :( Ace de bir sürü söz vermiş ama ölmüş işte. Jimbei hayranı değilim de öleceği o kadar dillendirildi ki artık klişe haline geldi bu yüzden istemiyorum :D

-----------
Bu arada aklıma geldi, madem böyle bi güç var geleceğe gönderme falan filan, kayıp yüzyıl zamanlarından da birileri geleceğe gönderilmiş olmasın?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık