Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 917: Yiyecek Hazine Gemisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoronun Jack veya başka bir komutanı şu an için alabilmesi serinin dinamiklerine ve güncel hikayeye aykırı bir durum. Bence aynı Sanji gibi en fazla 6 veya 7. Komutanî alır anca Zoro.

Luffy vs Cracker dövüşü bence Mr3.(Mum adam) vs Luffy ciddiyetinde bir dövüştü. Luffy'nin ciddi anlamda kendini sınırlarına kadar zorladığı bir dövüş olduğunu düşünmüyorum. Hatta ilk g4'den sonra g4'e girdiğini de düşünmüyorum. Cracker sonuna kadar üretti Luffy yedi. Cracker üretti Luffy yedi. Luffy'nin g4'e girmediği midesinin dolup taşdığından belli. Midemde yer kalmadı diyor. Oysa g4'e girdiğinde yediği şeyleri hızlıca erittiğini gördük. Yani midemde yer kalmadı dediği yerde çözüm için tekrar g4'e girmesi kadar mantıklı basit bir şey yok.

Ama eğer g4'e daha önce girip bunları eritseydi o zaman Crackker'in bunları ye de o zaman patla demesinin saçma olacağını geçtim Cracker'in Luffy'e yemesi için daha fazla Cracker üretmesi bile ayrı saçma olurdu. Dövüşün tamamı neredeyse denildiği gibi üret ve ye şeklinde geçti bana göre. Sonrasında da malum bitiş.

Ciddi anlamda iliklerine kadar zorlandığı ve level aldığı dövüş bana göre Katakuri dövüşüdür.
Krakerin kendisi Luffy için, vur kaç ye taktiģinden sikılmadın mi artık diyor. Yani Luffy 11 saatin bir bölümunde dovüşmüş G4 e girmiş muhtemelen, sonra gücü bitince kaçmış, sonra bisküvi yemiş ve tekrar dövüşmeye başlamış. En son Luffy inada bindiriyor ve hepsini yiyecem diyor. O yüzden patlayana kadar yediyor Kraker. Yani hep biskuvi yedi diye bir durumu yok Luffynin.

1- Mantık biraz değişti haklısın. O yüzden Sanji bu arc sonu Dof'u geçer demedim. Dof'u geçecek olanın Law olduğunu düşünüyorum çünkü. (Adamın hayat amacı Dof'u yenmekti, o zaman güçlenmedi şimdi mi güçlenecek diyen olursa onlara şimdiden Nami ve Arlong örneğini vereyim.)

1,5- Luffy Cracker'i zor alıyordu şimdi tayfanın komutan almasını nasıl bekleyelim demişsin. Tam olarak benim dediğim şeye uyuyor bu. Water 7'da Luffy Blueno'yu zor alırdı. Lucci'den Zoro ile beraber "IKİ YEDİLER" Tam olarak aynı şey işte şu an. Cracker ve Dof'u teke tekte alamadı. Sonra Cracker ve Dof'un ikisi ile birden dövüşebilecek (Yener demiyorum) Katakuri'yi bire birde aldı. Lucci olayı ve Kata olayı mantıklı mıydı dersen hayır değildi. Şu an da mantıklı olmayacak. (Muhtemelen :D) Ama bir bakacaksın ki Arc sonunda Luffy yonkou, Zoro yonkou sağ kolu olmuş. Güç olarak değil, unvan olarak. Sağ kol Katayi yenemez ama Jack için şans veriyorum ben. Ha şu an muhtemelen Jack'ten daha güçsüzdür. Ama ben bir takım mantıksızlıklar bekliyorum yine. Artık bir ay sonra mı olur, 2 yıl sonra mı bilmiyorum. (Bu arc'ın 4 yıla kadar yolu var bence)

2- Şimdi farkettim, sabah uykulu uykuku bu kısmı biraz yanlış anlamışım. :ehe:

3- Law ve Sanji de en az Pica kadar güçsüz olan Vergo ile dövüştü. Pica ile Vergo arasında çok seviye farkı yoktur bence. Ha bir de şey var. O zamanlar sen forumda yoktun sanırım. Gerçi ben de yoktum yohohohoho :oleyo2:, Zoro Pica karşısında çok zorlanacak, Pica güçlü falan deniliyordu, sonra iki yeyince Pica çöp olmaya başladı. Ben ona da ayrı gıcığım. Aynısı Sanji için de oldu, Oven güçlü deniliyordu, Sanji'nin hızını farkedemeyince Oven çöp oldu. Belki Sanji güçlüdür arkadaşım olamaz mı :ehe:
Hayırlısı bakalım umarım sadece luffy değil de bütün tayfa gelişir bu arc :D

Hatırladığım kadarıyla vergo dofi’nin göz bebeğiydi. Adam zaten tam bir azmandı bence. Dayanıklılığı hat safadaydı adamın. Law’ın şok salıdırısına dayanıp smoker’in saldırılarını tankladı.
Oven’da kesinlikle çöp değil. En çok iş yapan kişiler arasındaydı. Adam sanji’den tekmeye yedi geri kalktı sonra bege den de head shot yedi :) o da yetmedi sanji’nin kardeşi tarafından delindi o da yetmezmiş gibi en sonunda balık adam ordusuyla savaştı.

Oda zoro ve sanji’yi salmıyor. Biraz koklatıp bırakıyor yani bir nevi işkence çektiriyor bize :D sanji’ye suit verdi zoro’ya da kılıç verecek büyük ihtimal. Şahsen zoro ve sanji’nin birlikte çalışıp yendiği bir rakip olursa zevkten bayılırım herhalde :D

Şu saatte zoroyu direkt Jack ile karşı karşıya atmaz Oda (BENCE)

Önce Jack’in bir tık altı bir adamla sağlam dövüştürür. Zoroyu ondan güçlü Jack’ten güçsüz gösterir. Sonra jack vs Zoro başlar. :a:

Elma ile armudu karıştırmamak lazım. Mom dediğin kişi sertliği sürekli vurgulanan birisi, üstüne de koka basıyor. Tehlike sezmese kokaya ihtiyaç duymazdı diye düşünüyorum.

Garp'ı, WB'yi düşün mesela, bunlar bedenleri sert adamlar değillerdi. Garp'a Morgan, WB'ye çöp denizciler hasar verebiliyorlardı. Bu ikisi koka bassalar dahi sanıyor musun Luffy bunlara hasar veremezdi? Ama bu demek değil ki Luffy için daha kolay rakipler, tersi şekilde de Mom daha zor bir rakip.

Mom savaşında açık bulup kokasız kısımlarına vurmalıydı. Kata savaşını hatırlarsın, herif Luffy'nin karnında kokasız kalan kısımlara nasıl gömçürüyordu, o hesap. Bunu yapabilecek hız ve kabiliyeti de vardı. Mom ise tersine çok hızlı birisi değildi. Tek sahneden vaziyeti çok mühim addetmemek gerek diye düşünüyorum.
Hacım o örneği yonko’nun farklı bir seviyede olduğunu söylemek için gösterdim.
Zaten koka basması lazım. G4 yumruğunu öylece durduramazdı nasıl olsa. Durdururken 0 zorluk çektiğini biliyoruz ama. Kata’da koka basıyor ama yine de hasar alıyor.
Garp morgan olayı çok eski ve haki gibi bir kavram yokken yaşandı. O zamanlar one piece 5 yıllık bir seri olarak düşünülüyordu diye biliyorum.
Wb’nin haki kullandığını görmedik ki.
Hasta adamdan tam performans göstermesini bekleyemeyiz. Bm dizlerinin üstüne düşünce dizleri kanamaya başladı ama bu kontrolü dışında gelişmiş bir olaydı. Yani 2 sene ardından hiçbir yonko kontrollü bir haldayken kolay kolay zarar görmez.
2 sene önce herkes zarar görüyordu ve herkes yara alıyordu. Şimdi ise koka basıyorsun ya hasarı azaltıyorsun ya da bm gibi rahat karşılayabiliyorsun.

Amacım olayın ayrıntısına girmek değildi aslında sadece yonko seviyesini farklı olduğunu söylemekti. Mesela Bm kadar savunması olmasada belki bm’den fazla hasarı vardır kaido’nun. Bunlardan fazla hakisi vardır belki shanks’in. Yani demek istediğim bunlar hep olağanüstü karakterler. İlerde luffy de olacak bunlardan ama şimdilik erken bence.

Krakerin kendisi Luffy için, vur kaç ye taktiģinden sikılmadın mi artık diyor. Yani Luffy 11 saatin bir bölümunde dovüşmüş G4 e girmiş muhtemelen, sonra gücü bitince kaçmış, sonra bisküvi yemiş ve tekrar dövüşmeye başlamış. En son Luffy inada bindiriyor ve hepsini yiyecem diyor. O yüzden patlayana kadar yediyor Kraker. Yani hep biskuvi yedi diye bir durumu yok Luffynin.
Gücü bitme gibi bir durumu olmuyor. Karşısında sürekli kendisine enerji sağlayan bir adam olacak. O zaman midesinin dolması da mantıksız olacak. Cracker Luffy'nin midesini boşaltabildigi bilincinde olacağı için ona patla diye bir şey demesi saçma olacak. Onu geçtim sürekli enerji sağladığı adama neden enerji sağlamaya devam etsin? Zaten vur ye kaç taktigi dediğine aykırı değil. Ben bunu yaptığını söylüyorum. Luffy Cracker'leri yiyerek yenmeye karar vermiş. O saatten sonra o şekilde ful yemis ve kaçmış. Sonunda da tamamen dolmuş. O da dövüşün sonu olmuş. Yani Luffy'nin o sondaki formu bence dövüşün başından beri yediklerinin hepsi. Aksi taktirde ikili arasındaki konuşmalar mantıksız oluyor.

Hacım o örneği yonko’nun farklı bir seviyede olduğunu söylemek için gösterdim.
Zaten koka basması lazım. G4 yumruğunu öylece durduramazdı nasıl olsa. Durdururken 0 zorluk çektiğini biliyoruz ama. Kata’da koka basıyor ama yine de hasar alıyor.
Garp morgan olayı çok eski ve haki gibi bir kavram yokken yaşandı. O zamanlar one piece 5 yıllık bir seri olarak düşünülüyordu diye biliyorum.
Wb’nin haki kullandığını görmedik ki.
Hasta adamdan tam performans göstermesini bekleyemeyiz. Bm dizlerinin üstüne düşünce dizleri kanamaya başladı ama bu kontrolü dışında gelişmiş bir olaydı. Yani 2 sene ardından hiçbir yonko kontrollü bir haldayken kolay kolay zarar görmez.
2 sene önce herkes zarar görüyordu ve herkes yara alıyordu. Şimdi ise koka basıyorsun ya hasarı azaltıyorsun ya da bm gibi rahat karşılayabiliyorsun.

Amacım olayın ayrıntısına girmek değildi aslında sadece yonko seviyesini farklı olduğunu söylemekti. Mesela Bm kadar savunması olmasada belki bm’den fazla hasarı vardır kaido’nun. Bunlardan fazla hakisi vardır belki shanks’in. Yani demek istediğim bunlar hep olağanüstü karakterler. İlerde luffy de olacak bunlardan ama şimdilik erken bence.
Mom'ın o durumu özel. Fotoğraf kırıldı diye öyle oluyor. Yoksa normal hali çok sert. Sanji demirden bir balon gibi diyor.

WB konusunda bahsettiğim beden sertliği. Performansı ayrı bir konu. Beden sertliğinin performansla alakası yok. Luffy'nin bedeni de çok yumuşak mesela, sonuçta adam lastik. Normal haline koka basmasına rağmen Bellamy kan kusturdu bu adama. Ama bir de Law'a bak, koka yapıp Dof'un tellerinden korundu. Lakin başka detaylar var işte. Bir baktık Luffy vitesi dörde takmış, hem çok sert hem de esnek durumda, Dof'un tekmesi etkilemiyor.

Ben senin ne demek istediğini anladım, elbette yonkolar farklı ama tek sahneden Luffy'nin Mom karşısında durumunun içler acısı olacağını söylemek yüzeysel kalır demeye çalışıyorum. Rakibe göre strateji geliştirmen gerekir. Mom'a karşı bam güm dalamazsın, daha atik davranıp koka yapmadığı bölümlere sağlam darbeler indirmen gerekir. Luffy'nin Dof'un karnına yerleştirdiği Red Hawk'ı hatırla. Law sayesinde fırsat bulmuştu. Halbuki Dof anlayıp koka bassa öyle iki büklüm olmayacaktı belki de. Yani koka ciddi fark yaratıyor, hele ki normal bedeni de anormal derecede sert olan biri söz konusu ise.

Öte yandan kendini de iyi savunman gerekir ki Luffy'nin çevikliği Mom karşısında muazzam avantaj. Misal Shanks olsa o hız pek sökmeyebilirdi.Tersi şekilde ise belki Shanks da çok sert bir bedene sahip değildir ve de koka yapsa bile Luffy'nin darbesini Mom gibi hasarsız atlamayabilir. Umarım anlatabilmişimdir.

Bizdeki atlamalar ciddi boyutlarda oluyor. O yüzden erken diyemem. Bir sene sonra KK olacak belki Luffy. Bence ufaktan alışmak lazım yonko Luffy'e.

Hayırlısı bakalım umarım sadece luffy değil de bütün tayfa gelişir bu arc :D

Hatırladığım kadarıyla vergo dofi’nin göz bebeğiydi. Adam zaten tam bir azmandı bence. Dayanıklılığı hat safadaydı adamın. Law’ın şok salıdırısına dayanıp smoker’in saldırılarını tankladı.
Oven’da kesinlikle çöp değil. En çok iş yapan kişiler arasındaydı. Adam sanji’den tekmeye yedi geri kalktı sonra bege den de head shot yedi :) o da yetmedi sanji’nin kardeşi tarafından delindi o da yetmezmiş gibi en sonunda balık adam ordusuyla savaştı.

Oda zoro ve sanji’yi salmıyor. Biraz koklatıp bırakıyor yani bir nevi işkence çektiriyor bize :D sanji’ye suit verdi zoro’ya da kılıç verecek büyük ihtimal. Şahsen zoro ve sanji’nin birlikte çalışıp yendiği bir rakip olursa zevkten bayılırım herhalde :D
Dof'un sağlam adamı yoktu ki, elle tutulur bir Vergo olduğu için onu daha çok önemsiyordu. Dayanıklılığı ile ilgili pek veri yok bence. Smoker'ın saldırıları belirleyici bir etken değil, kalpsiz Law aynı şekilde. Tahminimce G3 saldırıları yamultur bu arkadaşı.

Daha önce Foxy Arc'ta beraber futbol oynamışlardı, elde bir o var şimdilik :oleyo: Seri sonuna kadar ikisinin beraber dövüştüğünü bir daha göremeyiz bence.:(

Muhtemelen Oda bu arc Zoro için iki dövüş düşünüyor.

Zoro vs Jack
Zoro vs Shogun

Jack dövüşü sonrası Zoro kendini geliştirip b.hakide en üst noktalara gelebilir dövüşten sonrada element kullanma gibi şeyler öğrenip Shogun ile dövüşecek seviyeye gelir.
Orochi hazretlerini bir görseydik dövüşülecek bir tip mi değil mi belli olurdu az-çok. Şu an o kısım puslu. Ben iki dövüşü garanti görüyorum Zoro için. Jack, King, Orochi adaylar arasında. Jack ve King mantıklı çünkü iki isim arasında hiyerarşi ve güç farkı var. Ama Orochi Jack kadar mı güçlü yoksa King kadar mı ? Eğer King kadar güçlüyse mangaka King yerine Orochi'yi de seçebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık