Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 912 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Detaylı açıklama yapayım herkes faydalansın.

İlk 12 den yani Saijo O Wazamono serisinden 2 kılıc var bilinen
Yoru(Mihawk’ın Kara Kılıcı)
Shodai Kitetsu(adı geçti Lanetli Kılıçların atası gibi birşey)

O Wazamono sınıfında 21 kılıç var ve 3 tane göründü.
Shuusui(Ryumadan aldığı),Wado İchimonji(Kuina’nın kılıcı) ve Nidai Kitetsu(Luffy’nin aldığı)

Ryo Wazamono sınıfında 50 Kılıç var ve 3 tane göründü.
Yubashiri(Zoroya dükkancının verdiği ve Shu tarafından paslandırılan Thriller Bark’a gömülen)
Kashu(Tashigi’nin MR. 11 den aldığı)
Yamaoroshi(Tashiginin Billyden aldığı)

Wazamono sınıfında toplam sayı bilinmiyor görünen 2 kılıç var
Sandai Kitetsu(Zoronun lanetli kılıcı)
Shigure(Tashiginin kılıcı)

Birde sınıfı belli olmayanlar var.
Durandal(Cavendish) büyük ihtimal 21lik serisi çıkacak
Pretzel(Cracker) büyük ihtimal 12lik serisi çıkacak
Gryphon(Shanks) büyük ihtimal 12 ilk serisi çıkacak
Oto ve Kogarashi(Shiki) büyük ihtimal 21lik çıkacaklar.
Shirauo(Amande) büyük ihtimal 50 lik çıkacak.
(Bu kısım tamamen benim düşüncem)
Eline sağlık kral.

Oyle de bu nidai kitetsuya ne olacak bu seride güç sıralaması 1>2>3 olmasi lazim yani Zoro'nun sandai'sinden daha iyi bir kilic. Simdi bu kılıcı doğru düzgün kılıç kullanmayı bilmeyen Luffy'de mi kalacak? Sanmiyorum
O katana yerini bulur sen içini serin tut ;)

Kendi atası olan Kotetsu tarafından yapılmış çünkü.
Orayı kaçırmışım eyvallah. Bu Tengu baya önemli birinin torunu anlaşılan. Tüm Kitetsu'ları döven adam Tengu'nun dedesi Kotetsu çıkarsa baya iyi olur. Oradan birkaç bir şeyler öğrenebiliriz belki.
Ben bildim bileli seni 3 lanetliyi Zoro’nun alacağını söylüyorsun. Hatta Korsan Kral ve Şeytan Kral lakapları buradan çıkar diyordum. Veee olaylar yavaş yavaş başlıyor.

Bölüme gelince Luffy o kılıcı kullanmak istediği an ne olacak çok merak ediyorum. Hawkins olur da savaşırsa gördüğü %1’lik Zafer şansı kılıcın laneti ile gerçekleşebilir. Zoro’nun ilk kitetsu’yu aldığı sahne bende çok özeldir. Çünkü ilkler yaşanmıştır o chapter 97’de.

Sandai Kitetsu’nun alındığı dükkan Japonya’da Kamakura şehrindeki “Sankaido” dükkanından esinlenilmiştir.

Gene ayni dükkanda duvarda “o gridir” şeklinde bir poster vardır. Oda bu geyiklerini unutmadıysa tekrar uzaylı atıflarına devam edebilir.

Gene Smoker’ın gözüktüğü o bölümde duvar da Angolmois’in posteri vardır. Angolmois,Oda’nın arka plan geyik karakterlerinden olsa da son olarak Linlin’in çocuklarından birini aynı isim ve görünüş ile çizerek gag karakteri etme kemiğe bürüdü.
Angolmois, Nostradamus kehanetlerinde geçer. Ve konu Oda olunca, Nostradamus’un en bilinen kehaneti atlanmamış duruma geldi. Buna göre “büyük kralı canlandırmak için korkunç bir liderin gökyüzünden gelecekti” Bu kısa not ile o dönem insanlar 2 sonuca varmışlardı, gelecek kişiyi CengizHan veya Hammon olacak diye düşündüler. Ee Oda durur mu, Kaido’nun tanıtımı kehanete göre 12’ye çaktı. Gökten attı adamı. Neyse ilerisine gitmeyim kısaca chapter 97 içerisindeki tüm o ipuçlarını gelecek manga sayfalarında arayacağım. Bakalım Oda bu arka plan kehanetlerine devam edecek mi, sonuçta yeni bir kitetsu ortaya çıktı.
Tespitler yine yakıyor :cool: Konuştuğumuz pek çok şey burada bizi bekliyor badi. Gün bizim günümüzdür :at:

Zoro'nun kitetsuları biraraya getirmesini bende istiyorum ama bu durumda Kuina'nın kılıcını nasıl bırakacak? Amacını gerçekleştirmeden o kılıcı bırakmaz.
Bir arkadaş kılıçların hepsinin ayrı bir anlamı olduğu yazmıştı. Zaten bu konuyu da yine önceden @Chaos Bringer ile konuşmuştuk. Şimdi şöyle bir şey.. Zoro eğer Kuina'nın saflığı, temizliği ve birbirlerine verdikleri sözü temsil eden Wado İchimonji'yi bir şekilde kaybederse çıldırır. Bu olay onun tamamen şeytani yanını ortaya çıkaran bir hadise olabilir. Naruto'nun icindeki Kyuubi gücünün öfkeden beslenmesi gibi düşün. Böyle olursa Zoro psikolojik ve ruhani olarak otomatikman Kitetsu'lara yönelir zaten. Önemli olan bu kılıçları kontrollü bir şekilde kullanabilmek. Yoksa 97. Bölümde bahsedilen "lanetli kılıç kullanıcıları gizemli ölümlerle karşılaştı" meselesi devreye girer. Kafayı yeme olayları görülür vs. 3 tane şeytani gücü elinde tutmak çok güçlü bir irade gerektirir. Bu yüzden önüne gelen Kutetsu kullanamayıp ölüp gidiyor. Zoro'nun farkı da burada ortaya çıkacak diye temenni ediyorum :a:

Zoro-Luffy sahnesi iyiymiş. Özellikle aralarında geçen diyalog çok hoştu. Luffy Nidai'yi tutunca şekli şemali değişmiş çocuğun :fool: Bir de Zoro'nun eline geçse ne olur Allah bilir :at:

Zoro hangi kılıcını kaybedecek merak ediyorum. Lakin 3 nesil Kitetsu yaratılmış. Zoro bunlardan birine zaten sahip. 2. Kitetsu ortaya çıktı ve 3. Kitetsu ise muhtemelen goroseiler, yani bir düşmanda. Bu gidişata göre Zoro'nun 3 nesil Kitetsu'yu ele geçirmesi lazım. Dikkat edin 3 nesil Kitetsu ve 3'ünü de aynı anda kullanabilme yeteneği ve kapasitesine sahip 3 kılıç stili kullanıcısı Zoro. Ne tesadüf :rolleyes:

Tahminen Shuusui'yi adamlık yapıp Wano topraklarına kendi bırakacak reyis. Wado ise çok trajik ve efsanevi bir şekilde bir düşman tarafından yok edilecek ve Zoro çıldıracak. Al sana 3 Kitetsu :a::a::a:

Kılıç kinemona gider büyük ihtimal. Zoro ryumanın kılıcını bırakmaz bana göre, düelloda kazanmış.
Zaten wanoyu kurtaktıktan sonra tayfa, zoronun kılıcını bırak diye bir baskı yapmazlar. Ryuma gibi saygı duyarlar.
@Densetsu no Samurai Zoroya hep gutts yakıştırması var sende de. Zoro kendini filan kaybeder mi?

Kılıç kinemona gider büyük ihtimal. Zoro ryumanın kılıcını bırakmaz bana göre, düelloda kazanmış.
Zaten wanoyu kurtaktıktan sonra tayfa, zoronun kılıcını bırak diye bir baskı yapmazlar. Ryuma gibi saygı duyarlar.
@Densetsu no Samurai Zoroya hep gutts yakıştırması var sende de. Zoro kendini filan kaybeder mi?

Kinemon Kitetsu kullanamaz.

Gutts'ı gördüm, duydum ama bilmiyorum. Takip etmiyorum yani seriyi. Hangi şartlar altında, ne sebeple kaybetmiş kendini ?

Luffy'i yakalama şansım : %99 Zoro'yu yakalama şansım :%1 Luffy'nin kaçma ihtimali : %25 Zoro'nun kaçma ihtimali : %0.1. Luffynin kaybetme ihtimali : %10. Zoro'nun kaybetme ihtimali : %0....... Hawkins geçirdiği şoktan ötürü Zoro'nun ayaklarına kapanır Kaido'nun canı cehenneme bana kılıç eğitimi ver der.
Zoro ilk ders kendini bana ispatla der ve bir güzel döver. :D

Kinemon Kitetsu kullanamaz.

Gutts'ı gördüm, duydum ama bilmiyorum. Takip etmiyorum yani seriyi. Hangi şartlar altında, ne sebeple kaybetmiş kendini ?
Avatarımdaki karakterin yaşattığı travmalar sonucu savaşırken kendini sürekli kaybediyor.:D Seriyi okumanı tavsiye ederim pişman olmazsın.

Kılıçlar konusunda dediğin gibi Shuusui'yi bırakır. Wado kırılacaksa Goroseideki adamla kapışırken kırılır ama Mihawk'ın eğitimdeki sözlerinden sonra Zoro'nun kılıçlarının zarar göreceğininden emin değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık