Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 909: Seppuku

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    263
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yaw eski mesajlarımı nasıl bulabilirim?

Beyazbıyıkın adasınin tanıtılacagına dair mesajlarım teorilerim vardı iyide tutturdum ha:) ama meaajımı bulamıyorum:)

Neyse biş sorayım bari. Madem bu marco gelmeyecek sizce bu nekomamoshi ne ile geri dönecektir?
Bence marco kendinin onun tarafına katılmasından daha büyük bir yardımı dokunacak bir bilgi verecektir. Nede olsa kaido ve WB yıllarca dövüşmüş ve bu dövüşleri gören marco açıgını biliyordur kaidonun ama ne olabilir bu açık?
Korkarimki Oda gene bir trolle daha karşılaştıracaktır bizi. Örnek WB kaidoyu döve döve yenemiyordur çünkü kaido çok dayanıklıdir ama bakıyor artık sıkılıyordur dövüşü sonlandırmak için kaidoya gözyummaca gibi bir oyun oynatıyordur ve bu arada kaçıyordur. Yoksa kaidonun dayaktan bayılacagını sanmam. Ha kaidonun lufy tarafından dayaktan bayıltılacagınıda sanmam. E bakin momada bir borcu var bence çok çocuksu bir şey çıkacaktır. Zira dışlanılmış bir çocukluk bekliyorum kadidonun geçmişi hakkında. Nasıl dışlanılmiş derseniz iriliginden olabilir. Belki babası atı satıp kaidoyu tarlaya sürmüştür. Ailede hep dışlanmıştir soylulara yakışmayan bir kabalıgı yüzünden. Yada karı kız meselesinden bunalmıştir. Ama aşık oldugu kişi lola gibi bir tip olur o durumdada:)

Olmaz olmaz demeyin.Nede olsa;
Çıkmışsın yenmiş.çıkmışsın yenmiş. yenmişte yenmiş.yenmişte yenmiş.

Yaw eski mesajlarımı nasıl bulabilirim?

Beyazbıyıkın adasınin tanıtılacagına dair mesajlarım teorilerim vardı iyide tutturdum ha:) ama meaajımı bulamıyorum:)

Neyse biş sorayım bari. Madem bu marco gelmeyecek sizce bu nekomamoshi ne ile geri dönecektir?
Bence marco kendinin onun tarafına katılmasından daha büyük bir yardımı dokunacak bir bilgi verecektir. Nede olsa kaido ve WB yıllarca dövüşmüş ve bu dövüşleri gören marco açıgını biliyordur kaidonun ama ne olabilir bu açık?
Korkarimki Oda gene bir trolle daha karşılaştıracaktır bizi. Örnek WB kaidoyu döve döve yenemiyordur çünkü kaido çok dayanıklıdir ama bakıyor artık sıkılıyordur dövüşü sonlandırmak için kaidoya gözyummaca gibi bir oyun oynatıyordur ve bu arada kaçıyordur. Yoksa kaidonun dayaktan bayılacagını sanmam. Ha kaidonun lufy tarafından dayaktan bayıltılacagınıda sanmam. E bakin momada bir borcu var bence çok çocuksu bir şey çıkacaktır. Zira dışlanılmış bir çocukluk bekliyorum kadidonun geçmişi hakkında. Nasıl dışlanılmiş derseniz iriliginden olabilir. Belki babası atı satıp kaidoyu tarlaya sürmüştür. Ailede hep dışlanmıştir soylulara yakışmayan bir kabalıgı yüzünden. Yada karı kız meselesinden bunalmıştir. Ama aşık oldugu kişi lola gibi bir tip olur o durumdada:)

Olmaz olmaz demeyin.Nede olsa;
Çıkmışsın yenmiş.çıkmışsın yenmiş. yenmişte yenmiş.yenmişte yenmiş.
Profline girdikten sonra Gönderiler kısmı var. Ordan görebilirsin.

Çeviren arkadaşa söyler misiniz lütfen... BEYAZ BIYIK DEĞİL BEYAZ SAKAL OLACAK !!!! okurken cinnet geçiriyordum yaa... Tamam kardeşim adamın sakalı yok bıyığı var ama Türkçenin de kendine özgü bir KALIP sistemi var değil mi ?

Beyaz bıyık olmaz kardeş kaytan bıyık olur illede bıyık kullanacaksan !!! Bir edebiyatçı olarak kendini benden soğuttun sayın çevirmen azıcık sanata saygı lütfen Türkçeye de saygı... Beyaz bıyık nedir ? Tipini modelini tövbe estafurullah...
Biri su arkadasa meyve suyu versinde cekilsin kosesine.

Kishi böyle karakterleri olan bir seri yaratamaz en başta. Pain savaşından sonra serinin gidişatı malum. Karakterlere jutsu dahi üretemeyen bir adam kendisi
Kishi böyle karakterleri olan bir seri yaratamaz en başta. Pain savaşından sonra serinin gidişatı malum. Karakterlere jutsu dahi üretemeyen bir adam kendisi.
Oda'nın Kishi'ye göre hayal dünyası daha geniş ona bi lafım yok.Zaten benim eleştirdiğim noktada bu,çok fazla karekter var seride ve sürekli yeni karakter ekleniyor.
Karakter arttıkça onları hikayeye yaymak daha da zor oluyor.
Bu yüzden çoğu konu işlenmiyor.Çok soyut ve yavaş ilerliyor seri.

Akainu-Aokiji 10 gün dövüşmüş ama direk söylenip geçildi
Roger komple söylenti zaten
Mihawk-Shanks kılıç düellosu yapıyomuş
Supernovaların icraatleri duyuyoruz ama göremedik daha.
Dragon savaşı yalan oldu.

Söylenip geçilen çok şey var daha.
Belki kishi bu kadar geniş bir dünya çizemezdi ama böyle önemli konuları detaylı işlerdi.Dövüş sahnelerine level atlatırdı.Ha bir yerde sıvardı ama.

Oda'nın Kishi'ye göre hayal dünyası daha geniş ona bi lafım yok.Zaten benim eleştirdiğim noktada bu,çok fazla karekter var seride ve sürekli yeni karakter ekleniyor.
Karakter arttıkça onları hikayeye yaymak daha da zor oluyor.
Bu yüzden çoğu konu işlenmiyor.Çok soyut ve yavaş ilerliyor seri.

Akainu-Aokiji 10 gün dövüşmüş ama direk söylenip geçildi
Roger komple söylenti zaten
Mihawk-Shanks kılıç düellosu yapıyomuş
Supernovaların icraatleri duyuyoruz ama göremedik daha.
Dragon savaşı yalan oldu.

Söylenip geçilen çok şey var daha.
Belki kishi bu kadar geniş bir dünya çizemezdi ama böyle önemli konuları detaylı işlerdi.Dövüş sahnelerine level atlatırdı.Ha bir yerde sıvardı ama.
Biz bunu hep eleştiriyoruz ama güzel bi tarafı da var. Bu durum bize o dünyada yaşama hissi veriyor ve gerçeklik katıyor evrene. Adam ilahi bakıç açısıyla her olayı birinci elden göstermiyor, tıpkı oradaki halk gibi biz de söylentilerle, efsanelerle kulaktan kulağa bir şeyler duyuyoruz çoğunlukla. E hiç mi öğrenmeyeceğiz denebilir bu noktada. İşte orada bizim tayfa ve Luffy devreye giriyor, Oda bütün olayların merkezine doğru yola çıkarttığı bi grup genç korsan gözüyle bize aşama aşama bunları öğretiyor veya gösteriyor. Biraz sabrımızı zorluyor ama shounen bi seriye bundan daha güzel realist bir hava katılamazdı bence. Bu yönü beni çekmişti zaten en baştan beri. Sadece kuru kuruya gizem değil yani olay.

Beyaz bıyık, çevirmenin yorumudur ve yorumdan ziyade realist bir bakış açısı ile yapılmış. Ama şu soruyu sormadan edemeyeceğim : Edward Newgate'in beyaz olan kılları bıyık değil de , Roger'daki gibi burun kılı olsaydı, Yonkou Beyaz Burun Kılı deme realistliği gösterilir miydi?

Çeviren arkadaşa söyler misiniz lütfen... BEYAZ BIYIK DEĞİL BEYAZ SAKAL OLACAK !!!! okurken cinnet geçiriyordum yaa... Tamam kardeşim adamın sakalı yok bıyığı var ama Türkçenin de kendine özgü bir KALIP sistemi var değil mi ?

Beyaz bıyık olmaz kardeş kaytan bıyık olur illede bıyık kullanacaksan !!! Bir edebiyatçı olarak kendini benden soğuttun sayın çevirmen azıcık sanata saygı lütfen Türkçeye de saygı... Beyaz bıyık nedir ? Tipini modelini tövbe estafurullah...
Ee ingilizce oku bu kadar gerildiysen.Adam isterse beyaz göğüskılı yazar.Karşılıgında bişey vermediğin bişeyi bu ustlupla eleştiremessin.Yada aç sen çevir,biz seni eleştirelim.
He ben tillahı gelse Beyazsakal derim.Sen de istersen turuncu orangutan de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık