Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 909: Seppuku

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    263
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Japonca bıyık da sakal da aynı kelime olmasından kaynaklanıyor sorun diye biliyorum. İlk aslından İngilizce'ye çevirenler kulağa güzel geldiği için sakal olarak çevirmişler öyle de gitmiş. Bence durum hala aynı, "Beyazbıyık" kulağa çok saçma geliyor. Sözlüğümüzdeki birçok kelimeyi bugün yanlış kullanıyoruz ama kullanıyoruz işte bi sebepten. Galat-ı meşhur fasih-i mehcurdan evladır diye bundan demişler. Beyazsakal'a devam..
Diğer konuda söylemiştim, burada da söyleyeyim. Bundan sonra benim çevirilerimde lakabını Beyazbıyık olarak yazacağım. Çeviride öyle yazıyor diye kimse yorumlarında bunu kullanmak zorunda değil. İsteyen istediğini diyebilir.

Zoro'nun asıl alacağı ödül en az 500 hatta bence 650 falan.Şu Snack gibi komutanları indirir Zoro o çap var.Adam meyve bıçağına can verdi resmen wano şokta.:sapkali:

Nazara geldi dağ gibi adam :( Adam dünyanın en güçlü slashını durdurtan sonra Ooo Moo diye diye göze geldi. Zaten tayfada meyvesi alınabilecek 3 karakter var. Marco olmaz, Vista zaten dünyanın üç kılıç ustasından birisi(meyvesi varsa ve alınırsa nesilleri tükenme tehlikesiyle karşılaşır :) ) ve bir de Jozu işte :)
Ah ah gitti dağ gibi adam :( umarım yanılıyoruzdur.

Diğer konuda söylemiştim, burada da söyleyeyim. Bundan sonra benim çevirilerimde lakabını Beyazbıyık olarak yazacağım. Çeviride öyle yazıyor diye kimse yorumlarında bunu kullanmak zorunda değil. İsteyen istediğini diyebilir.
Tabi ki çevirmen olarak son karar sana ait.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık