Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

892: Wano! Kiraz Çiçeklerinin Dans Ettiği Samuray Ülkesi.

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    38
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Japonya da op'un mangasını okumadan animesini takip eden insan sayısı oldukça azdır openingi yaparken türkler veya amerikalıkar ne düşünür diye kafa yorduklarını sanmam.
Anime izleyicisi Openingi geçiyor zaten. Farkında olarak geçiyor. Reaksiyon videosu çeken 5 10 kişiden biliyorum.

Wano ise animeden izlenir

Yeni animasyon tekniği kötü, doğal hareket eden yok. Karakter renklendirmeleri güzel gibi dursa da fazla sade, pastel renkler olaydı keşke biraz daha.

Zoro pıçağa haki basıp hakili slash atıyor :)
Bazı yerler sanki 144p slayt gösterisi gibi geldi la. Renk muhabbetinden midir sen bilirsin?

Bazı yerler sanki 144p slayt gösterisi gibi geldi la. Renk muhabbetinden midir sen bilirsin?
Ben bilmem de yorum yapabilirim xD Cgi kullandıkları belli ama bi stil oturtamamışlar. Garip denemeler yapılmış. Mesela bi yerde çok basit salınma hareketini yürüyüş için kullanmışlar, bi yerde tarama takip ile kaydedilmiş hareketleri kullanmışlar, mesela son dövüş sahneleri. Dolly zoom falan denemişler olm Zoro'ya :S poser etmişler herifi :S Gün ışığında karakterlerin deri tonlarını hiç sevmiyorum, yapay duruyor, cgi kullanmanın bi anlamı kalmıyor renk kontrastı oluşturmayınca, çünkü kontrast oluşturmayınca derinlik de oluşmuyor.

Çözünürlük düşük dediğin sanırım şey, mesela Bi karakterin yüzüne zoom yapıldı diyelim çizgileri ona göre ayarlarsın, mesela Zoronun kaşlarını incecik yapmışlar yakın çekimde ama tam görünüme geçince bu değişiyor ve olması gerekenden daha kalın görünüyor. Çünkü 3d modele cgi ile kaplama yapıyorsun bi nevi, bu 3d modelin ayrıntılarını düzgün ayarlarsan hem yakın hem uzak çekimde farklı çözünürlüklerdeymiş gibi sonuç almazsın. Başaramadıkları veya yapımı uzun sürmesin, maliyeti düşük olsun diye kasmadıkları şey bu.

Bi şu minatomo nun çizimini sevdim bi de gece Zoro'nun bulunduğu sahneleri.

Al buna bi bak mesela cgi ve 3d için xD

Wano'nun atmosferi ve tasarımı hoşuma gittiğinden bir süre bakarım herhalde animeye. Yaklaşık 200 bölüm olmuştu izlemeyeli :) Leş gibi çizimler gerçekten gelişme göstermiş(geçen bölümkü Nami'nin suratını bu seferlik görmezden geliyorum). Tabi hala iyi olmaktan uzak, sadece idare eder konuma gelmiş. Göz kanatmaz en azından. Geçiş sahneleri ve müzikler başarılı, çok beğendim. Arkın atmosferini güzel yansıtmışlar genel olarak. Hikaye ise inanılmaz derecede yavaş ilerliyor yine, sahnelerde de ilerleyiş, hareketler her şey yavaş. Bu konuda ilerleme yok yani. Lüzumsuz sahneler ile bölümü doldurmalar falan başarısız. Hayır ille yapacaksan başarılı bir şekilde yap bari. Türk dizisi gibi sırf süre dolsun diye bomboş sahne uzatmalar.

Luffy'nin uzun uzun suyun derinliklerine gömülüşünü göstermeleri acayip gereksiz olmuş. Sahile vurduğu sonraki sahneye de durduk yere zarar vermiş.

Franky'nin orada sırf rol icabı öyle davrandığını hatırlamıyorum ben, acaba yanlış mı hatırlıyorum? Keza Usopp'un kurbağa yağından önce kılıçla gösteri yapıp onun reklamını yapmasını da. İlki hatırladığım gibiyse hikayeye hoş olmayan bi müdahale, ikincisiyse yine lüzumsuz ek sahne(filler).

Robin'e direktif veren kadına da sarı saç hiç gitmemiş yav :) Şu arkın gereksiz derecede ve uyumsuz renkli teması tek eksiği olacak herhalde benim için.

Zoro'nun yakalandığı sahne başarılı bir filler örneği mesela. Slash sahnesinin animasyonuysa çok vasat.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık