Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 866: Doğuştan Yıkıcı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Devlerin alt düzey kişileri olabilir. Çünkü sadece bir köy gördük. Bu kadar erken konuşmamak lazım. Daha bunların Loki'si falan var.
Yıllar önce, Elbaf devlerinin en güçlüsü Dory ve Brogy'miş. Manga'nın 129. sayısı ve öncesindeki bölümlere bakabilirsin. Onlar da pek güçlü izlenimi oluşturmuyor. Bunun üzerine Hajrudin'in Luffy'den tek yemesi de eklenince bu adamların kalibresi hakkında az da olsa bilgi sahibi olabiliyoruz.
Diğer taraftan, Hajrudin'in en güçlü dev olmak gibi bir hayali vardı, bu da ondan daha güçlü devler olduğunu gösterir bize, umarım toparlar E. Oda. Belki de dediğin gibi Loki ve diğer savaşçılar hayli güçlüdür.
Hajrudin birde yonko Linlin ile çocukluk arkadaşı sayılır :D O köy barışçıl bir köy gibi. Efsane dedikleri adamlarda pek güçlü sayılmaz. Elbaf'ın Doğu Mavi'si ora, zayıflar ama bir yonko çıkarmışlar :p
Dory ve Brogy gerçekten pek güçlü gözükmüyor ve Marineford'daki devleri de gördük.. gelen geçen tekliyordu. Hajrudin'inide Luffy tekledi, geriye sadece Loki kaldı, belki o güçlüdür :)

Anladığım kadarıyla, Mama Elbaf devlerine mutlak üstünlük sağlayamamış, öyle olsa idi balıkadam adasına yaptığı gibi egemenliği altına alırdı. Egemenliği altına alamadığı gibi onların gücünden faydalanmak için evlilik yolunu tercih ediyor ve Lola kaçınca Mama'nın hayalleri suya düşüyor. Bunun üzerine yine hiç bir şey yapamıyor.

Sonuç olarak, şu zamana kadar gördüklerimiz pek güçlü değildi ama Elbaf devleri hayli güçlüdür diyebiliyorum.

@Siyah Ateş Oda hikâyenin bu kadar uzun olacağını hesaplanmıştı. 5 yıl içinde bitirmeyi düşünüyordu. Senin dediğin 750 bölüm öncesi. Kafasındaki çoğu şey değişmiştir. İki yıl önce Hakiyi çok az kişi kullanıyordu. Şimdi elini sallasan Haki kullanıcısına çarpıyor.

Yeni Dünyanın Elbaf Ayısı :D
Aklıma metin 2deki değişik yaratıklar geldi.
@RedTeroR
Yav ace 5 yaşında tüm elbaf köyünü bırak 10 tane balık adamı tekleyemezdi. Ki o ayıyı yanlışlıkla öldürüyor. Tüm gücü sadece ayı ile kısıtlı değil karakterin.
Ben Ace tekler demiyorum ki :D
Şöyle düşün, Ace, Sabo, Luffy boyları 1 metre kadar ama dövdükleri atıyorum 20 metre
Mom'un 5 metre boyu var ama dövdüğü 30 metre dev...
Yani kişiyi kendinden kaç kat büyük rakibi dövdüğü ile orantılayıp bahsetmiş durumlardan, demiştim.

Kimse Ace'nin yada Sabo'nun yada Luffy'nin beş yaşındaki halleri ile Mom'u kıyaslamaz heralde.

Yıkımı görünce nedense aklıma Edward weevil geldi sanırım bilinç altım farkında olmadan aralarında bir bağ kurdu.. Onunda yanında annesi vardı ikiside yıkımcı

@Siyah Ateş Oda hikâyenin bu kadar uzun olacağını hesaplanmıştı. 5 yıl içinde bitirmeyi düşünüyordu. Senin dediğin 750 bölüm öncesi. Kafasındaki çoğu şey değişmiştir. İki yıl önce Hakiyi çok az kişi kullanıyordu. Şimdi elini sallasan Haki kullanıcısına çarpıyor.
Tamam yediyüz küsür bölüm önce öyleymiş ama Marineford ve Dressrosa'da değişen pek bir şey olmamış. Bu zamana kadar gördüğümüz devlerin tamamı güçsüzdü.

Yukarıdaki yormumda söyledim, sadece Mama'nın Elbaf'ı egemenliği altına alamamış oluşu ve CC aracılığıyla dev insan için çalışmalar yapması, onların güçlü olduğunu düşünmeme sebep oluyor. Yoksa bu zamana kadar gördüğümüz devlerden bi cacık olmaz.

Brogy ise Mr3 karşısında hiç bir şey yapamıyor. Orada hazırlıksız yakalandığına vurgu yapılıyor ama sen Elbaf'ın en güçlü savaşçısıymışsın, nasıl olur da Mr3 gibi bir adam karşısında o kadar ezilirsin?! Tamam, senin söylediğinde doğru, yüzlerce bölüm önce seriideki güç olgusu şimdiki gibi değildi ama dediğim gibi devamında gördüğümüz devlerin de zayıf oluşu, devlerin zayıf olduğunu düşünmemize sebep oluyor.

Şimdi Carmelin yanındaki 6 çocuk ve big mom 7 günahı temsil ediyor olabilir.
Hatta eteğinin arkasına saklanan kuzu gibi olan çocuk, naminin üzerinde uyuduğu tembel minke benziyor.
Bu yaklaşım ile sol baştan sırayla açgözlülük, kibir, tembellik, öfke, kıskançlık, şehvet ve de Linlin oburluk diye eşleştirilebilir. Tam tamına uymuyor gibi ama epey yakın duruyor.

Tamam yediyüz küsür bölüm önce öyleymiş ama Marineford ve Dressrosa'da değişen pek bir şey olmamış. Bu zamana kadar gördüğümüz devlerin tamamı güçsüzdü.

Yukarıdaki yormumda söyledim, sadece Mama'nın Elbaf'ı egemenliği altına alamamış oluşu ve CC aracılığıyla dev insan için çalışmalar yapması, onların güçlü olduğunu düşünmeme sebep oluyor. Yoksa bu zamana kadar gördüğümüz devlerden bi cacık olmaz.

Brogy ise Mr3 karşısında hiç bir şey yapamıyor. Orada hazırlıksız yakalandığına vurgu yapılıyor ama sen Elbaf'ın en güçlü savaşçısıymışsın, nasıl olur da Mr3 gibi bir adam karşısında o kadar ezilirsin?! Tamam, senin söylediğinde doğru, yüzlerce bölüm önce seriideki güç olgusu şimdiki gibi değildi ama dediğim gibi devamında gördüğümüz devlerin de zayıf oluşu, devlerin zayıf olduğunu düşünmemize sebep oluyor.
Elbaf'la görününce anlarız. Ben devlere güveniyorum. Hajrudin çok da zayıf değildi. Luffy çok güçlüydü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık